Artykuł
Add this post to favorites

Poradnik dla przyszłych mam

Pierwsze dwa lata życia maluszka to bardzo intensywny okres w jego rozwoju. Sprawdź, w jaki sposób możesz zadbać o potrzeby żywieniowe swojego dziecka już od momentu poczęcia. Przygotuj się z naszą pomocą do roli mamy i dowiedz się, na co warto zwracać szczególną uwagę podczas kolejnych etapów rozwoju szkraba.

2min. czytania Lip 9, 2020

Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, rozpoczynasz fascynującą podróż, której celem jest przygotowanie Cię do roli mamy. Podczas oczekiwania na maluszka kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju jest to, co jesz w ciąży, a później także w jaki sposób karmisz dziecko i rozszerzasz jego dietę. Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Dlatego z myślą o Tobie i Twoim dziecku przygotowaliśmy krótki poradnik dla przyszłych mam. Jakie tematy poruszamy w naszym e-booku?

Prawidłowe żywienie przyszłej mamy

Twój sposób odżywiania oraz utrzymywanie odpowiedniej masy ciała mogą przynieść pozytywne korzyści dla dziecka. Poznaj zatem zasady żywienia, które rekomendowane są kobietom w ciąży, i sprawdź, ile kcal powinnaś dodatkowo spożywać w II oraz III trymestrze, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój. Dowiedz się, które produkty powinny często gościć na Twoim talerzu, by zbilansowana dieta obfitowała w witaminy i składniki mineralne – ważne zarówno dla Ciebie, jak i rozwijającego się maluszka.

Żywienie niemowląt i małych dzieci

Gdy Twoje dziecko już pojawi się na świecie, najlepszym sposobem żywienia jest dla niego mleko mamy. Również w tym okresie powinnaś dbać o swój jadłospis, co jest kluczowe dla jakości Twojego pokarmu. W naszym poradniku znajdziesz zalety mleka mamy i dowiesz się więcej o oligosacharydach mleka kobiecego, które pomagają wspierać odporność i rozwój dobrych bakterii w układzie pokarmowym maluszka. Pomożemy Ci także rozszerzać dietę dziecka i wspierać Juniora w nauce samodzielnego jedzenia.

Aby dowiedzieć się więcej o tych zagadnieniach, pobierz darmowy e-book, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • darmowe_probki_ikona

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

Search icon

Nie znalazłaś/eś potrzebnych informacji?

Wypróbuj naszą wyszukiwarkę