Ciąża
Artykuł
Add this post to favorites

Poradnik dla przyszłych mam

0
0 opinie

Pierwsze dwa lata życia maluszka to bardzo intensywny okres w jego rozwoju. Sprawdź, w jaki sposób możesz zadbać o potrzeby żywieniowe swojego dziecka już od momentu poczęcia. Przygotuj się z naszą pomocą do roli mamy i dowiedz się, na co warto zwracać szczególną uwagę podczas kolejnych etapów rozwoju szkraba.

2min. czytania Maj 16, 2023

Początki przygody przyszłej mamy

Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, rozpoczynasz fascynującą podróż, której celem jest przygotowanie Cię do roli mamy. Podczas oczekiwania na maluszka kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju jest to, co jesz w ciąży, a później także w jaki sposób karmisz dziecko i rozszerzasz jego dietę. Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Dlatego z myślą o Tobie i Twoim dziecku przygotowaliśmy krótki poradnik dla przyszłych mam. 

Prawidłowe żywienie przyszłej mamy

Twój sposób odżywiania oraz utrzymywanie odpowiedniej masy ciała mogą przynieść pozytywne korzyści dla dziecka. Poznaj zatem zasady żywienia, które rekomendowane są kobietom w ciąży, i sprawdź, ile kcal powinnaś dodatkowo spożywać w II oraz III trymestrze, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój. Dowiedz się, które produkty powinny często gościć na Twoim talerzu, by zbilansowana dieta obfitowała w witaminy i składniki mineralne – ważne zarówno dla Ciebie, jak i rozwijającego się maluszka.

Żywienie niemowląt i małych dzieci

Gdy Twoje dziecko już pojawi się na świecie, najlepszym sposobem żywienia jest dla niego mleko mamy. Również w tym okresie powinnaś dbać o swój jadłospis, co jest kluczowe dla jakości Twojego pokarmu. W naszym poradniku znajdziesz zalety mleka mamy i dowiesz się więcej o oligosacharydach mleka kobiecego, które pomagają wspierać odporność i rozwój dobrych bakterii w układzie pokarmowym maluszka. Pomożemy Ci także rozszerzać dietę dziecka i wspierać Juniora w nauce samodzielnego jedzenia.

Aby dowiedzieć się więcej o tych zagadnieniach, pobierz darmowy e-book, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię