MyFeed Personalized Content
Ciąża
Artykuł
Add this post to favorites

Poradnik dla przyszłych mam

Pierwsze dwa lata życia maluszka to bardzo intensywny okres w jego rozwoju. Sprawdź, w jaki sposób możesz zadbać o potrzeby żywieniowe swojego dziecka już od momentu poczęcia. Przygotuj się z naszą pomocą do roli mamy i dowiedz się, na co warto zwracać szczególną uwagę podczas kolejnych etapów rozwoju szkraba.

2min. czytania Sty 15, 2024

Początki przygody przyszłej mamy

Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, rozpoczynasz fascynującą podróż, której celem jest przygotowanie Cię do roli mamy. Podczas oczekiwania na maluszka kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju jest to, co jesz w ciąży, a później także w jaki sposób karmisz dziecko i rozszerzasz jego dietę. Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Dlatego z myślą o Tobie i Twoim dziecku przygotowaliśmy krótki poradnik dla przyszłych mam. 

Prawidłowe żywienie przyszłej mamy

Twój sposób odżywiania oraz utrzymywanie odpowiedniej masy ciała mogą przynieść pozytywne korzyści dla dziecka. Poznaj zatem zasady żywienia, które rekomendowane są kobietom w ciąży, i sprawdź, ile kcal powinnaś dodatkowo spożywać w II oraz III trymestrze, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój. Dowiedz się, które produkty powinny często gościć na talerzu przyszłej mamy, by zbilansowana dieta obfitowała w witaminy i składniki mineralne – ważne zarówno dla Ciebie, jak i rozwijającego się maluszka.

Witaminy i składniki mineralne potrzebne przyszłej mamie

Zgodnie ze stanowiskiem WHO i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego przyjmowanie przez przyszłe mamy witamin profilaktycznie, bez wskazań lekarza nie jest zalecane. Specjaliści rekomendują zwrócenie szczególnej uwagi na poziom kwasu foliowego, SHA, jodu, witaminy D i żelaza – to składniki, których niedobory występują najczęściej, jednak ich także poleca się suplementować bez wykonania wcześniejszych badań.

Żywienie niemowląt i małych dzieci

Gdy Twoje dziecko już pojawi się na świecie, najlepszym sposobem żywienia jest dla niego mleko mamy. Również w tym okresie powinnaś dbać o swój jadłospis, co jest kluczowe dla jakości Twojego pokarmu. W naszym poradniku dla przyszłych mam znajdziesz informacje o zaletach mleka i dowiesz się więcej o oligosacharydach mleka kobiecego, które pomagają wspierać odporność i rozwój dobrych bakterii w układzie pokarmowym maluszka. Pomożemy Ci także rozszerzać dietę dziecka i wspierać Juniora w nauce samodzielnego jedzenia.

 

Ciąża i pierwsze dwa lata życia maluszka to czas, w którym to potrzeby najmłodszego członka Waszej rodziny będą na pierwszym miejscu. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ważny okres przed Wami i na co się przygotować, pobierz darmowy e-book, który przygotowaliśmy z myślą o przyszłych mamach.

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.