Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Article - udostępnij
X
mama-karmiaca-niemowle-piersia

Karmienie piersią – najlepsze, bo naturalne

(0 opinie)

Karmienie piersią – najlepsze, bo naturalne.

piątek, 18.03.2016

Natura wymyśliła to doskonale! Wraz z urodzeniem dziecka daje Ci instynkt, za sprawą którego wiesz, jak postępować z nowo narodzonym organizmem, żeby zapewnić mu najlepszą ochronę oraz harmonijny rozwój. Aby pozwolić zadziałać naturze, potrzeba tylko jednej, bardzo ważnej rzeczy –  niczym nieopóźnionego, nieograniczonego i bliskiego kontaktu z Twoim maleństwem po porodzie. 

Tuż po porodzie jesteś zmęczona, ale szczęśliwa. Masz ogromną moc - przytulony przez Ciebie, nieubrany jeszcze maluch, stykając się z Twoją skórą uspokaja się i przestaje krzyczeć.

Wraz z narodzinami dziecka dostajesz też w prezencie niesamowity dar - tak zwyczajny i cudowny zarazem. Jest nim możliwość karmienia piersią i zapewnienia dziecku najlepszego z możliwych pokarmów w pierwszych miesiącach jego życia. Karmienie piersią pozwala stworzyć Wam obojgu silną więź emocjonalną, mającą ogromne znaczenie dla rozwoju Twojego malucha. Jeśli nie będziesz się czuła na siłach, nie martw się – pielęgniarka przewinie, ubierze i poda Ci dziecko do karmienia. Jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie, Twoje dziecko zaczeka, aż wybudzisz się z narkozy. Położna przyniesie je wtedy i pomoże Ci w pierwszym karmieniu. Pamiętaj, że podczas karmienia powinno być Wam wygodnie. Postaraj się przyjąć taką pozycję i ułożyć dziecko tak, abyś czuła się komfortowo i aby pierś swobodnie mogła spływać w kierunku buzi dziecka. Poznaj możliwe pozycje karmienia piersią.

Twój maluch karmiony piersią do ukończenia 6. miesiąca nie musi dostawać żadnych dodatkowych pokarmów i napojów. Wszystko, czego potrzebuje, by zdrowo rosnąć, rozwijać się i aktywnie poznawać świat, dostaje w Twoim mleku. Cóż może być doskonalszego niż na bieżąco produkowany przez Ciebie pokarm, różniący się w zależności od pory dnia, a nawet zmieniający się w czasie tego samego karmienia? Mleko jest doskonale dostosowane do potrzeb i możliwości trawiennych Twojego dziecka, zmienia się wraz z jego wzrostem i jego nowymi potrzebami. Co więcej, pokarm jest dostępny w każdej chwili, ma właściwą temperaturę, nie wymaga żadnego przygotowania, pomaga chronić dziecko przed infekcjami i alergiami.

Na temat zalet naturalnego karmienia można mówić wiele, ale i tak nigdy niewystarczająco :).

<<Poznaj wszystkie zalety karmienia piersią!>>

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

  • Odbierz darmową próbkę NAN OPTIPRO Plus 2
  • Weź udział w KONKURSACH i wygrywaj!
  • TESTUJ produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
  • Otrzymuj NEWSLETTER z informacjami od ekspertów

Zarejestruj się!

Powiązane tematy
Opinie o artykule

Podziel się opinią

0 opinie

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.