Kalkulator alergii

Kalkulator alergii

Czy wiesz, że skłonność do alergii może być dziedziczna? Jeśli jeden z rodziców ma objawy alergii, ryzyko jej wystąpienia u Maluszka może być nawet dwukrotnie wyższe niż w przypadku dzieci, które nie mają bliskich z alergią. Kiedy zarówno mama jak i tata Szkraba zmagają się z alergią pokarmową, prawdopodobieństwo wystąpienia alergii wzrasta jeszcze mocniej, szczególnie, gdy jest to nadwrażliwość na ten sam alergen! Alergia może jednak dotknąć nawet dzieci bez dodatniego wywiadu rodzinnego w tym kierunku. Odgrywają tu bowiem rolę także czynniki środowiskowe, np. sposób odżywiania mamy w czasie ciąży i karmienia piersią, skład mikrobioty jelitowej czy styczność z dymem tytoniowym.

UWAGA!
Uzupełnienie formularza jest dobrowolne, a wprowadzone dane nie będą przez nas przechowywane i przetwarzane. Wyniki powinny być zawsze skonsultowane z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.
 

Czy w rodzinie maluszka występowało atopowe zapalenie skóry (zaczerwienienie, suchość, swędzenie, łuszczenie)?
Czy w rodzinie maluszka występowała astma?
Czy w rodzinie maluszka występował katar sienny (alergiczny nieżyt nosa) lub alergiczne zapalenie spojówek?
Czy w rodzinie maluszka występowały alergie pokarmowe (np. na białko mleka krowiego, jaja, soję, gluten lub inne składniki)?
Czy w rodzinie maluszka występował zespół alergii jamy ustnej, który charakteryzował się obrzękiem, świądem i mrowieniem w obrębie warg oraz jamy ustnej?
Czy u któregoś z członków rodziny maluszka wystąpił kiedykolwiek wstrząs anafilaktyczny?