MyFeed Personalized Content
Kalkulator dni płodnych i owulacji

Kalkulator dni płodnych i owulacji

Skorzystaj z naszego kalkulatora owulacji,
aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę.

Wiemy, że cykle miesiączkowe są różne dla każdej kobiety, dlatego dzięki naszemu narzędziu do kalkulowania owulacji, dowiesz się kiedy jest najbardziej płodny dzień Twojego cyklu! Następnie sięgnij po garść informacji i przeczytaj przygotowane przez nas materiały, które podpowiedzą co może zwiększyć Twoje szanse na zajście w ciążę.

* Podane daty wyznaczyliśmy na podstawie podanych przez Ciebie informacji. Są to najbardziej prawdopodobne kolejne dni płodne, ale wynik warto skonsultować z lekarzem, jeśli chcesz zyskać większą pewność.

Kalkulator dni płodnych i owulacji: pytania i odpowiedzi

Jak obliczyć dni płodne?

Aby obliczyć dni płodne, należy najpierw ustalić termin owulacji, czyli jajeczkowania. Potrzebne są do tego takie dane jak termin ostatniej miesiączki i szacunkowa długość cyklu danej kobiety. Jeśli cykl jest 28-dniowy, to jego pierwszy tydzień – tj. ten podczas miesiączki – uznaje się zazwyczaj za niepłodny. Drugi tydzień cyklu to tzw. faza przedowulacyjna, która może oznaczać niepłodność względną lub dni płodne. Sama owulacja ma miejsce zazwyczaj w 13.–17. dniu cyklu. Wówczas kobieta ma największe szanse na zapłodnienie. Faza lutealna (czyli poowulacyjna, pojawiająca się zwykle w 3. i 4. tygodniu cyklu) to raczej dni niepłodne. Należy jednak pamiętać, że na długości cyklów wpływa wiele różnych zmiennych i jest to kwestia bardzo indywidualna dla każdej kobiety.

Jak obliczyć dni płodne przy nieregularnych cyklach? Kalkulator

Udostępniane w internecie kalkulatory dni płodnych sprawdzają się najlepiej u osób, które mają regularne cykle miesiączkowe. Trzeba w nich wpisać bowiem długość cyklu i to na tej podstawie algorytm wylicza, kiedy wystąpi owulacja. Jeśli długość Twojego cyklu waha się o maksymalnie 4 dni, możesz podać średnią długość, ale wygenerowane wyniki będą wówczas tylko orientacyjne.

Możesz wyliczyć dni płodne samodzielnie, musisz mieć jednak kalendarz cyklu prowadzony przez ostatnie 12 miesięcy. Wówczas: 

  1. Od liczby dni najkrótszego cyklu odejmij 20. Wynik to pierwszy dzień płodny w cyklu.
  2. Od liczby dni najdłuższego cyklu odejmij 11. Wynik to ostatni dzień płodny cyklu.
Kiedy jest owulacja?

Owulacja występuje mniej więcej 13-16 dni przed kolejną miesiączką i w ten sposób powinno się ją liczyć. W przypadku standardowego cyklu, który wynosi 28 dni, owulacja wypada zazwyczaj w jego środku, w okolicach 13.-17. dnia cyklu. Należy jednak pamiętać, że pod wpływem różnych czynników takich jak stres, choroby, a nawet dieta, może dojść do zmiany długości cyklu, a wraz z tym – terminu wystąpienia owulacji.

Jak długo po owulacji można zajść w ciążę?

Kobieta jest płodna przez ok. 5 dni w ciągu całego cyklu – dzień przed owulacją, w dzień owulacji i przez 3-4 dni po niej i w tym czasie może dojść do zapłodnienia.

Jak obliczyć długość cyklu?

Długość cyklu mierzymy od pierwszego dnia krwawienia do dnia poprzedzającego kolejne krwawienie.

Kiedy można zajść w ciążę?

Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zachodzi w okolicach owulacji – dzień przed, w trakcie i 3-4 dni po jej wystąpieniu.

myslaca-kobieta
Chcesz zostać Mamą?

Podpowiadamy, jak możesz zadbać o siebie przed ciążą.

planowanie-ciazy-od-czego-warto-zaczac-przygotowania
Planowanie ciąży

Na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko? Masa ciała i nawyki mogą mieć znaczenie!

jak-rozpoznac-dni-plodne-poznaj-najwazniejsze-symptomy
Objawy dni płodnych

Obserwując swoje ciało możesz określić, kiedy przypadają Twoje dni płodne. Sprawdź, jakie je rozpoznać.

jak-przygotowac-sie-na-poczecie-dziecka
Ciąża – zadanie dla dwojga

Zaangażowanie obojga partnerów zwiększa szansę na sukces! Sprawdź, co może pomóc w zajściu w ciążę.

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rodzina

Szukasz miejsca pełnego wartościowych porad i wsparcia?

Odwiedź naszą stronę na Facebooku, gdzie znajdziesz merytoryczną wiedzę, dawkę pozytywnej motywacji, a także informacje o promocjach, konkursach, testowaniach naszych produktów i wiele więcej!