Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Narzędzie - udostępnij
X

Oblicz datę porodu z kalkulatorem poczęcia dziecka

 

Zostaniesz mamą!


Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą? Gratulacje! Za 9 miesięcy przyjdzie na świat Twój wyczekiwany maluszek. Teraz wydaje się Tobie, że to długi okres oczekiwania, ale nic bardziej mylnego – zobaczysz, jak szybko nadejdzie czas szykowania wyprawki i pakowania walizki do szpitala :).

Czym jest kalendarz porodu?


Twoje dziecko urodzi się za 9 miesięcy? Owszem! A co z bardziej szczegółową datą porodu? Każda kobieta chciałaby znać wcześniej datę porodu, ale w naturze nie wszystko da się dokładnie zaplanować. Czas trwania prawidłowej ciąży wynosi od 38 do 42 tygodni. Wszystko zależy od daty poczęcia, długości cyklu menstruacyjnego kobiety oraz indywidualnych uwarunkowań.

Jak obliczyć datę porodu?


O ile długość cyklu menstruacyjnego jesteśmy w stanie policzyć, o tyle nie zawsze wiemy, w którym dokładnie dniu doszło do zapłodnienia. W celu obliczenia orientacyjnej daty porodu pomoże nam kalkulator daty porodu. Kalkulator daty porodu to praktyczne narzędzie, które pomoże Ci obliczyć przybliżony termin porodu Twojego dziecka. Wystarczy podać datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Kalkulator terminu porodu, a ginekolog


Już wiesz, że jesteś w ciąży, znasz nawet orientacyjną datę porodu – najwyższa pora na wizytę ginekologiczną. Koniecznie na początku wizyty poinformuj lekarza o ciąży. Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, zaleci wykonanie niezbędnych badań, omówi cykl kolejnych spotkań (od tego dnia będziecie widywać się regularnie) oraz założy kartę ciąży. Podczas wizyty nie bój się zadawać pytań. Kobiety w ciąży mają prawo mieć różne wątpliwości, mówić o wszystkim, co je niepokoi, a lekarz ma obowiązek udzielenia odpowiedzi na każde pytanie. Po zebraniu pełnego wywiadu lekarz będzie w stanie, z pomocą kalendarza porodu, obliczyć bardziej precyzyjną datę porodu, skieruje Cię również na pierwsze badanie USG. Data porodu wyliczona na podstawie badania USG przeprowadzonego w pierwszym trymestrze ciąży jest najdokładniejszą metodą na oszacowanie dnia narodzin Twojego maluszka! 

Sprawdź, jak to działa
męskie-dłonie-na-brzuchu-ciężarnej-kobiety

Oblicz datę porodu swojego maluszka!