MyFeed Personalized Content
Asystent Rodzica

Asystent Rodzica

Czy rodzicielstwo czasem bywa dla Ciebie prawdziwym wyzwaniem?
Czy zdarza Ci się mierzyć z samotnością, mimo że Twój Maluszek jest tak blisko?

Nie tylko Ty tak masz!
My wiemy, że życie z Maleństwem to nie tylko radości - pozwól nam towarzyszyć Ci we wszystkich doświadczeniach związanych z byciem Rodzicem.

 

Asystent Rodzica

 

Każda Mama jest Superbohaterką!

Każdy Tata ma Supermoce!

 

Jesteście prawdziwymi bohaterami! Wy - rodzice, którzy każdego dnia doświadczacie zadziwiających skoków rozwojowych, zniewalających uśmiechów i niespodziewanych buntów, kłopotliwych ulewań i przecieków, na każdym kroku stawiając czoła nowym wyzwaniom i dając z siebie wszystko! Pozwólcie, że będziemy Waszym wsparciem w tej niezwykłej przygodzie.

 

Jak być PRO Rodzicem

 

Dziecko w drodze, a Ty martwisz się, że nie masz o niczym zielonego pojęcia? Nie martw się - nikt go nie ma! A może maluszek jest już w Twoich ramionach, a Ty czujesz, że wielu rzeczy jeszcze nie wiesz? Spokojnie - nikt nie rodzi się z tą wiedzą! Zerknij na nasze checklisty, które pomogą Ci wygrać we współczesnym rodzicielstwie.

 

asystent-rodzica

 

Parenting Index – czy łatwo być dziś rodzicem?

Chcemy jak najlepiej wspierać rodziny na całym świecie w pierwszych dniach, miesiącach i latach życia dziecka. By było to możliwe, musimy jednak wiedzieć, z jakimi wyzwaniami mierzą się dziś rodzice na całym świecie, w tym w Polsce.

 

Rodzice w Polsce potrzebują wsparcia
 

By „z pierwszej ręki” dowiedzieć się, jak dziś wygląda rodzicielstwo, poprosiliśmy uznaną agencję badawczą o przeprowadzenie badania Parenting Index. Objęło ono aż 8000 rodziców z 16 krajów Europy, Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej. W analizie pod uwagę wzięto 11 czynników, m.in. presję otoczenia, wsparcie w życiu zawodowym, poczucie stabilności finansowej czy poziom opieki zdrowotnej. Poznajcie najważniejsze wnioski!

Dane dotyczące rodzicielstwa - wsparcie

Po względem „łatwości wychowywania dziecka”, Polska znalazła się w badaniu dokładnie w połowie wśród badanych krajów – na 8. miejscu, uzyskując 50 na 100 możliwych punktów. 61% polskich rodziców potwierdza, że rodzicielstwo okazało się w praktyce większym wyzwaniem niż początkowo sądzili, a nieco ponad połowa wyraźnie czuje presję ze strony otoczenia związaną z tym, w jaki sposób wychowują Maluszka.

Dane dotyczące rodzicielstwa - samotność


 

Z dzieckiem w ramionach
też można czuć się samotnym
 

Rodzice w naszym kraju na co dzień stawiają czoła licznym wyzwaniom związanym m.in. z poczuciem osamotnienia, czy obciążeniem finansowym wynikającym z opieki nad dzieckiem. Nestlé Baby&me powstało, by wspierać ich w każdej sytuacji i sprawić, by rodzicielstwo mogło być łatwiejsze.

Twój instynkt, nasze wsparcie
Dołącz do programu Nestlé Baby&me

i skorzystaj ze wskazówek na temat żywienia i rodzicielstwa

QUIZ

Jakie jest Twoje rodzicielstwo?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka krótkich pytań – jeśli chcesz, możesz na nie odpowiedzieć i sprawdzić, jakim jesteś rodzicem!


Czy podczas pierwszego roku bycia rodzicem czasem doskwierała Ci samotność?


Czy Ty i Twój partner dzielicie obowiązki związane z opieką nad dzieckiem?


Czy masz wrażenie, że jako rodzic stale doświadczasz wzlotów i upadków emocjonalnych?


Czy jako rodzic czujesz czasem poczucie winy?


Czy myślisz czasem "Moje dziecko to naprawdę wielkie wyzwanie”?

 

PRZEANALIZUJ SWOJE ODPOWIEDZI

 

ZNAJDŹMY NA TO NAZWĘ

Rodzicielstwo to mnóstwo nowych doświadczeń każdego dnia. Nie wszystkie zostały już w naszym słowniku odpowiednio nazwane, dlatego spróbowaliśmy znaleźć słowa określające te sytuacje, które rozumieją tylko Rodzice. Jak Wam się podobają nasze propozycje?

Rodzicomia:

Kiedy jako rodzic boisz się przyznać, że walczysz ze strachem przed ocenianiem lub porzuceniem.

Senacje:

Wakacje z dala od swojego nowego dziecka tylko po to żeby pospać. (Tak, wiemy, że wielu rodziców o nich marzy - czasami można zrobić dzieciom senacje u dziadków ;) ).

Rodzicomnezja:

Kiedy tak bardzo koncentrujesz się na karmieniu, przewijaniu i usypianiu dziecka, że ​​zapominasz o zadbaniu o swoje podstawowe potrzeby.

ŚiU (Śpij i Unikaj):

Kiedy ukrywasz się w innym pokoju i udajesz, że śpisz, żeby Twój partner/-ka musiał/-a zajmować się dzieckiem.

Specjaliści ds. Rodzicologii

Nieznajomi, którzy oferują rodzicom spontaniczne i bezpłatne porady na temat tego, jak prawidłowo powinni wychowywać swoje własne dziecko

Zobacz jak jeszcze możemy Cię wspierać!
Strefy tematyczne-strefa eksperta
Strefa Eksperta

Skonsultuj ze specjalistą kwestie związane z karmieniem, pielęgnacją i opieką nad Maluszkiem.

Mama z dzieckiem
Strefa Mamy

Droga Mamo, odkryj nasze porady dotyczące tego, jak dbać o swoje zdrowie, samopoczucie i kondycję.

Tata z niemowlakiem
Strefa Taty

Rola Taty w życiu Maluszka jest nieoceniona. Skorzystaj z naszych wskazówek i odkryj radość z tacierzyństwa.

Asystent rodzica

Szukasz miejsca pełnego wartościowych porad i wsparcia?

Odwiedź naszą stronę na Facebooku, gdzie znajdziesz merytoryczną wiedzę, dawkę pozytywnej motywacji, a także informacje o promocjach, konkursach, testowaniach naszych produktów i wiele więcej!