Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Topic Page - udostępnij
X

Strefa Juniora

Nowe menu Twojego Juniora

Brawo, brawo! Razem z Tobą cieszymy się z pierwszych urodzin Twojego maluszka. Tempo wzrostu dziecka w drugim roku życia zmienia się, a dodatkowo maluch staje się bardziej aktywny, zaczyna chodzić. To wielki przełom w jego życiu, a dla Ciebie nowe wyzwanie żywieniowe! Menu Twojego Juniora powinno być tak zbilansowane, by codziennie dostarczać mu odpowiednią ilość energii potrzebnej do nabywania nowych umiejętności i składniki odżywcze, których potrzebuje jego organizm. Poznaj kilka ważnych wskazówek na temat diety Juniora.

Żywienie rocznego dziecka

Wspaniale! Twój maluszek skończył roczek. To ważny moment w jego życia, a dla Ciebie nowe wyzwanie żywieniowe. Jadłospis rocznego dziecka musi przecież odpowiadać rosnącym potrzebom Juniora. 

Dowiedz się więcej

Mleko modyfikowane w diecie dziecka po 2. roku życia

Twoje dziecko skończyło już 2 lata. Potrafi wyrazić swoje potrzeby, intensywnie się rozwija i z każdym dniem zdobywa nowe umiejętności. Choć jego potrzeby żywieniowe są już zupełnie inne niż jeszcze rok temu, w jadłospisie Juniora mleko nadal odgrywa ważną rolę.

Dowiedz się więcej

Przepisy dla rocznego dziecka

Zastanawiasz się, jak powinno wyglądać menu rocznego dziecka? Jak je skomponować, aby jedzenie dostarczało maluszkowi odpowiednich ilości witamin i składników mineralnych? Poznaj propozycje jadłospisu dla juniora!

Dowiedz się więcej

Mleko modyfikowane w diecie dziecka rocznego i dwulatka

Po pierwszym roku życia rozwój dziecka nie będzie już tak dynamiczny jak wcześniej. Twój maluszek rośnie wolniej, jednak wciąż potrzebuje wielu składników odżywczych.

Dowiedz się więcej

Żelazo w diecie dziecka po pierwszym roku życia

Zapasy żelaza zgromadzone w czasie ciąży u większości niemowląt karmionych piersią wystarczają na pierwsze pół roku życia. W drugim półroczu konieczne jest więc stopniowe wprowadzanie kolejnych pokarmów dostarczających ten składnik. Jaką rolę odgrywa żelazo w menu dziecka, co jest jego źródłem i w jaki sposób uzupełnić jego niedobory?

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.