Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Topic Page - udostępnij
X

Dolegliwości u niemowląt i małych dzieci

Najczęstsze dolegliwości małych dzieci

Maluszkowi mieszka się najlepiej pod sercem mamy. W pierwszych miesiącach po narodzeniu niemowlę musi przystosować się do nowych warunków życia. To proces, któremu mogą towarzyszyć przejściowe dolegliwości, jak ulewania, zaparcia, kolki czy biegunki. Ale spokojnie. Pomożemy Ci je rozpoznać i pokażemy, jak sobie z nimi radzić. Wszystko po to, by oszczędzić Wam – Tobie i Twojemu maluszkowi niepotrzebnego stresu.

Kolka niemowlęca lub ból brzuszka. Objawy i leczenie.

Kolka niemowlęca to częsta i dokuczliwa przypadłość dzieci. Jak szybko rozpoznać objawy kolki i jak leczyć ból brzuszka? Zobacz, jak sobie z nią radzić!

Dowiedz się więcej

Zaparcia u niemowlaka. Sposoby na zatwardzenie u dzieci.

Zaparcia u niemowląt zdarzają się dość często. Są na szczęście domowe i farmakologiczne sposoby na zatwardzenie u dzieci. Poznaj je.

Dowiedz się więcej

Ulewanie i refluks u niemowląt i dzieci. Dlaczego dziecko ulewa.

Ulewanie pokarmu u niemowląt  spowodowane jest niedojrzałością układu pokarmowego dziecka i bywa bardzo uciążliwe. Jak odróżnić ulewanie od refluksu?

Dowiedz się więcej

Moje dziecko płacze - co robić?

Dla dziecka płacz jest naturalną formą komunikacji. W ten sposób mówi Ci, kiedy jest głodne, zmęczone, kiedy się nudzi. Podpowiadamy, jak rozróżnić płacz od krzyku dziecka.

Dowiedz się więcej

Ząbkowanie u niemowlaka

Ząbkowanie u niemowląt to temat, o którym rodzice muszą wiedzieć jak najwięcej. Dowiedz się, jakie są objawy ząbkowania oraz jak łagodzić dolegliwości.

Dowiedz się więcej

Jak masować brzuszek noworodka? Masaż antykolkowy

Masaż brzucha to jeden z najlepszych sposobów na to, by ulżyć niemowlakowi, któremu dokucza kolka. Skorzystaj z naszych rad i naucz się robić masaż antykolkowy.

Dowiedz się więcej

Biegunka u niemowląt i dzieci (przyczyny i łagodzenie)

Nie każda rzadka kupka niemowlaka musi oznaczać biegunkę. Warto wiedzieć jak wygląda i co zrobić aby złagodzić rozwolnienie u niemowląt i starszych dzieci

Dowiedz się więcej

Żółtaczka u noworodka

Żółtaczka poporodowa dotyczy ponad 60% dzieci urodzonych w terminie i często niepokoi świeżo upieczonych rodziców. Zwykle niepotrzebnie!

Dowiedz się więcej

Odbijanie po karmieniu u noworodka? Obowiązkowo!

Odbijanie u noworodka po karmieniu piersią lub butelką jest czymś normalnym, a nawet niezbędnym!  Poznaj sposoby na skuteczne odbijanie po karmieniu.

Dowiedz się więcej

Problemy ze snem u niemowlaka

Sen, obok żywienia, to filar, na którym  opiera się prawidłowy rozwój dziecka. Poznaj wszystkie sekrety snu dziecka, tak abyś i Ty spała spokojnie!

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.