Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Topic Page - udostępnij
X

Dolegliwości u niemowląt i małych dzieci

Najczęstsze dolegliwości małych dzieci

Maluszkowi mieszka się najlepiej pod sercem mamy. W pierwszych miesiącach po narodzeniu niemowlę musi przystosować się do nowych warunków życia. To proces, któremu mogą towarzyszyć przejściowe dolegliwości, jak ulewania, zaparcia, kolki czy biegunki. Ale spokojnie. Pomożemy Ci je rozpoznać i pokażemy, jak sobie z nimi radzić. Wszystko po to, by oszczędzić Wam – Tobie i Twojemu maluszkowi niepotrzebnego stresu.

Problemy ze snem u niemowlaka

Sen, tak jak żywienie, odgrywa niezwykle ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Czy wiesz, jak długo powinno spać niemowlę i co zrobić, aby zapewnić mu spokojny sen, a sobie – przespaną noc?

Dowiedz się więcej

Odbijanie po karmieniu u noworodka? Obowiązkowo!

Odbijanie noworodka po jedzeniu jest czymś normalnym, a nawet niezbędnym! Poznaj sposoby na skuteczne odbijanie swojego maluszka.

Dowiedz się więcej

Ząbkowanie u niemowlaka

Ząbkowanie u niemowląt to temat, o którym rodzice powinni wiedzieć jak najwięcej. Po czym poznać, że Twój maluszek ząbkuje i jak zmniejszyć związany z tym dyskomfort?

Dowiedz się więcej

Żółtaczka u noworodka

Żółtaczka fizjologiczna dotyczy około 60% dzieci urodzonych w terminie i około 80% wcześniaków. To naturalne zjawisko, które pojawia się u noworodka tuż po porodzie, nie wymaga leczenia i zazwyczaj ustępuje samoistnie.

Dowiedz się więcej

Biegunka u niemowląt i dzieci – przyczyny, skutki i leczenie

Nie każda rzadka kupka musi oznaczać biegunkę. Kiedy jednak luźne i rzadkie stolce pojawiają się zbyt często, trzeba reagować. Jak rozpoznać biegunkę u niemowląt i jak ją leczyć?

Dowiedz się więcej

Jak masować brzuszek noworodka? Masaż antykolkowy

Masaż brzucha to jeden z najlepszych sposobów na to, by ulżyć dziecku, któremu dokucza kolka. Taki masaż to jednak nie tylko zabieg zdrowotny – dotyk wzmacnia Waszą więź i korzystnie wpływa na rozwój niemowlaka. Kiedy i jak wykonywać masaż antykolkowy? Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę?

Dowiedz się więcej

Ulewanie i refluks u niemowląt i dzieci. Dlaczego dziecko ulewa

Po posiłku ulewa większość niemowląt – to zjawisko fizjologiczne i zazwyczaj nie wymaga leczenia. Czasem jednak staje się problemem, dlatego warto wiedzieć,  jak postępować, aby dziecko nie ulewało.

Dowiedz się więcej

Kolka niemowlęca lub ból brzuszka. Objawy i leczenie

Kolka niemowlęca to częsta i dokuczliwa przypadłość dzieci. Jak szybko rozpoznać objawy kolki i jak leczyć ból brzuszka? Zobacz, jak sobie z nią radzić!

Dowiedz się więcej

Zaparcia u niemowlaka. Sposoby na zatwardzenie u dzieci

Zaparcia u niemowląt to dość powszechny problem. Wiele mam ma obawy, czy ich maluszek wypróżnia się wystarczająco często. Dolegliwość zależna jest jednak w pewnym stopniu od jadłospisu maluszka. Jak rozpoznać zatwardzenie u niemowlaka i jak mu pomóc?

Dowiedz się więcej

Moje dziecko płacze - co robić?

Dla niemowlaka płacz jest naturalną formą porozumiewania się. W ten sposób komunikuje Ci, że jest głodny, zmęczony albo się nudzi. Podpowiadamy, jak rozróżnić zwykły płacz od krzyku dziecka, który powinien zaniepokoić.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.