MyFeed Personalized Content
13 - 24 miesiące
Artykuł
Add this post to favorites

Wysportowany tata

Być może masz wrażenie, że życie nabrało tempa i jesteś w wiecznym pędzie. Praca, obowiązki domowe, opieka nad dzieckiem wszystko to razem wzięte może być przytłaczające. Nie zapomnij jednak o sporcie naprawdę warto, abyś wygospodarował czas na aktywność fizyczną. Poczujesz się dzięki temu silniejszy i zdrowszy.

3min. czytania Sty 15, 2024

Gdy spada na Ciebie nawał obowiązków, łatwo można zapomnieć o zdrowym stylu życia. Tymczasem regularne uprawianie sportu mimo że treningi potrafią być naprawdę męczące pozwoli Ci zregenerować siły i poczuć się lepiej. Dodatkowo pokazanie dziecku, że rodzice są aktywni fizycznie, zapewnia mu dobre wzorce na przyszłość. Warto już od najwcześniejszych lat zachęcać maluszka do zainteresowania się sportem i pokazać mu, że jest to przy okazji doskonała zabawa.

Sport to zdrowie!

O tym, że aktywność fizyczna przekłada się na stan zdrowia, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wzmacnia ciało, pozwala dotlenić organizm, podnosi odporność. Sport wpływa również na sferę psychiczną pozwala odpocząć, daje poczucie spełnienia i satysfakcji. Pozwala zmierzyć się ze swoimi słabościami i je pokonać a to cenna sztuka także w życiu codziennym. Ma to też niebagatelny wpływ na Twoje relacje z partnerką i innymi otaczającymi Cię ludźmi.

 

tata na rowerze

 

Wykorzystaj więc swój czas wolny aktywnie. Najlepiej będzie, jeśli znajdziesz taką dziedzinę sportu, która najbardziej Cię interesuje i sprawia Ci przyjemność. Jeżeli zaś masz akurat taki nawał spraw na głowie, że nie masz nawet czasu dla siebie, wówczas spróbuj wpleść jakiś rodzaj aktywności w codziennie życie. Możesz na przykład zacząć jeździć do pracy na rowerze lub pobiegać w czasie spaceru z maluszkiem w wózku. Pamiętaj też o takich ciekawych formach aktywności jak szybkie programy treningowe. Należy do nich np. bardzo popularna w ostatnim czasie tabata. Są to ćwiczenia interwałowe (czyli polegające na zmiennej intensywności wykonywanych ćwiczeń), które w krótkim czasie angażują jak najwięcej partii mięśni. Usprawnia to metabolizm i wpływa na szybkie uzyskanie wymarzonej formy. Nie musisz więc poświęcać dużo czasu, aby zadbać o swoją kondycję tabata zajmie Ci jedynie kilka minut, a sesje treningowe wykonuje się 2–3 razy w tygodniu!

Bądź wzorem dla dziecka!

Pokazanie dziecku, dlaczego warto uprawiać sport, zaprocentuje w przyszłości. Warto podjąć różnego rodzaju aktywności z dzieckiem, traktując je jako szansę na wspólną dobrą zabawę. W lecie możesz wyjść z dzieckiem na piłkę, zabrać je na przejażdżkę rowerową w foteliku lub przyczepce czy przejść się na basen. W zimie będziecie doskonale się bawić na sankach czy łyżwach. Staraj się po prostu zarażać maluszka swoimi pasjami, a zyskasz cennego kompana do realizowania swojego hobby. Staniesz się wówczas dla niego wzorem i autorytetem, co ułatwi Ci skuteczne wychowanie.

 

tata gra w piłkę z synem

 

Badania dowiodły, że jeśli człowiek zainteresuje się sportem już w dzieciństwie, to zazwyczaj jako osoba dorosła też prowadzi aktywny tryb życia i dba o swoje zdrowie. Sport bardzo dobrze wpływa też na psychikę dziecka. Uczy się ono zarówno współpracy, jak i zdrowej rywalizacji. Dziecko stawia sobie wyzwania, co pozytywnie wpływa na kształtowanie jego ambicji. Poza tym świetnie się z Tobą bawi i widzi, że czas spędzony z wysportowanym tatą stanowi cenne doświadczenie. Twoja partnerka zaś zyska wówczas czas dla siebie i może odpocząć. Z pewnością doceni Twoje zaangażowanie, a jednocześnie zaimponujesz jej swoją męskością, co może się przełożyć na pogłębienie bliskości między Wami.

Do aktywności fizycznej zachęć też partnerkę! Może skorzystać z programu Aktywna Mama, opracowanego przez Aleksandrę Rożnowską, znaną jako SportsMama. To treningi dostosowane do potrzeb i możliwości młodych mam. Dzięki podjęciu takich ćwiczeń Twoja partnerka może szybciej wrócić do formy po ciąży a to wpłynie na jej zdrowie i Wasze relacje. Z czasem zaś będziecie mogli całą rodziną aktywnie spędzać wspólne chwile!

 

Wsparcie po porodzie

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.