Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
niemowlę-z-mamą-po-kąpieli

Proste zasady kąpieli noworodka i niemowlęcia

Przekonaj się, że kąpiel oraz pielęgnacja skóry dziecka mogą być relaksującym rytuałem dla Ciebie i Twojego dziecka, oraz szansą na wspólne, czułe chwile!

sobota, 12.11.2016

Przedstawiamy kilka podstawowych zasad kąpieli maluchów. Wszystkie czynności staraj się wykonywać spokojnie, mówiąc do dziecka lub śpiewając.

  • Wyznacz stałą porę kąpania, najlepiej wieczorem. Daj sobie i maluszkowi czas na spokojną toaletę.
  • Zanim zaczniesz, umyj i rozgrzej swoje dłonie w ciepłej wodzie. Pamiętaj o właściwej temperaturze pomieszczenia, optymalna to 23-25 stopni. Wszystko po to, aby Twój maluszek nie przeziębił się i aby toaleta przebiegała dla niego komfortowo.
  • Upewnij się, że dzidziuś pije odpowiednią ilość płynów. Nie powinien być głodny, ale też nie kąp go od razu po karmieniu.
  • Przygotuj kącik, w którym bezpiecznie rozbierzesz dziecko, mając w zasięgu ręki wszystkie niezbędne akcesoria do kąpieli (wanienka, przewijak, kosmetyki, ubranka). To miejsce powinno zapewnić Ci swobodę ruchów.
  • Do kąpieli używaj ciepłej wody w temperaturze ok. 37 stopni. Zawsze przed włożeniem dziecka do wanienki, sprawdź, czy woda nie jest za gorąca.
  • Jeżeli Twój maluszek ma suchą lub przesuszoną skórę, nie kąp go dłużej niż 15 minut. Jeżeli zauważysz, że jest coraz bardziej wysuszona albo ma widoczny wyprysk, warto skonsultować się z lekarzem.
  • Chroń delikatną skórę dziecka przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, stosując produkty przeznaczone do pielęgnacji niemowląt i dzieci z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Zakładaj mu również jasne ubranka.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.