7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Zaangażowanie w badania nad kobiecym mlekiem

0
0 opinie

Badacze Nestlé prowadzą badania nad mlekiem kobiecym od ponad 50 lat. Wszystko dla Ciebie i Twojego dziecka.

2min. czytania Sier 9, 2022

Mleko kobiece jest substancją o złożonym i zmieniającym się składzie, wykazującą wiele korzyści zdrowotnych. Nestlé rozumie, że mleko matki jest i zawsze będzie złotym standardem w żywieniu niemowląt i zobowiązało się do badania jego właściwości odżywczych i zdrowotnych, aby wszystkie niemowlęta mogły czerpać z niego korzyści. Badania nad kobiecym mlekiem są prowadzone przez Nestlé od ponad 50 lat.  Od 1963 roku opublikowano ponad 60 artykułów na temat kobiecego mleka, z wykorzystaniem badań Nestlé.

Zaangażowanie w badania nad kobiecym mlekiem

 

Organizacjami Nestlé, które zajmują się badaniami nad kobiecym mlekiem i karmieniem piersią są: Centrum Badawcze Nestlé i Instytut Żywienia Nestlé.

 • Centrum Badawcze Nestlé

Centrum Badawcze Nestlé z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, mające dodatkowe siedziby na całym świecie, jest centralnym ośrodkiem badań naukowych Nestlé w Polsce. Jako największy na świecie prywatny instytut badań nad żywnością, Centrum Badawcze Nestlé zatrudnia 700 osób, w tym 300 naukowców z 50 różnych krajów. Ich wiedza obejmuje szereg rozległych kompetencji naukowych uzupełnianych przez partnerów zewnętrznych, tj. uniwersytety, instytuty badawcze, szpitale. Naukowcy Nestlé współpracują z ośrodkami badawczo-rozwojowymi Nestlé, aby przełożyć naukowe doniesienia na rozwiązania, które mogą coś zmienić w życiu ludzi na całym świecie.

Od wielu lat Centrum Badawcze Nestlé inwestuje w badania nad kobiecym mlekiem i badaniem jego licznych korzyści zdrowotnych. Centrum Badawcze Nestlé jest w trakcie ciągłych badań i analiz mleka kobiecego i karmienia piersią, i regularnie publikuje artykuły naukowe w czasopismach i na kongresach naukowych.

 • Instytut Żywienia Nestlé

Instytut Żywienia Nestlé (NNI) jest niezależną organizacją wspierającą “Naukę dla Lepszego Żywienia” głoszącą, że innowacyjny, oparty o naukę sposób żywienia  może poprawić jakość życia ludzi na całym świecie. Misją NNI jest być partnerem pracowników służby zdrowia poprzez oferowanie spersonalizowanych informacji żywieniowych, edukację i wymianę informacji. NNI dostarcza bogactwa zasobów żywieniowych, dzięki czemu pracownicy służby zdrowia są na bieżąco informowani o najnowszych doniesieniach żywieniowych, mają dostęp online do konferencji, e-learningu, spersonalizowanych treści i kontaktu z osobami o podobnych zainteresowaniach. Obejmuje to najnowsze publikacje i konferencje online na temat mleka kobiecego i karmienia piersią.

Zaangażowanie w badania nad kobiecym mlekiem 1

 

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • Darmowe próbki

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię