Kupujesz produkty Nestlé: kaszki, obiadki i deserki w słoikach, formuły odżywcze, chrupki czy musy? Bardzo się cieszymy, że smakują Twojemu Maluszkowi i dostarczają mu niezbędnych składników!
Po opróżnieniu opakowania naszych produktów wciąż mogą się przydać! Nie warto ich wyrzucać – mogą posłużyć Wam do zabawy. Puśćcie wodze fantazji i stwórzcie z nich nowe rzeczy. Puszki, kartoniki czy słoiki to świetny materiał, z którego można wyczarować przedmioty codziennego użytku oraz zabawki. DIY dla dzieci i dorosłych – to nasz pomysł na wykorzystanie tego, co wydaje się już niepotrzebne.
Pomysły DIY dla dzieci z wykorzystaniem puszek po mleku następnym NAN 2
Zastanawiasz się, co można zrobić z puszek po NAN 2? Pomysłów jest naprawdę wiele! Opakowanie tego produktu wykonane jest z wytrzymałego metalu, dlatego doskonale nada się do wspólnego ozdabiania i przerabiania. Poznaj kilka naszych pomysłów na puszki DIY, uwolnij w sobie kreatywność i spędź twórczy czas w Maluszkiem!
Do czego wykorzystać słoiczki Gerber? Kreatywne DIY dla dzieci
Twój Maluszek chętnie je zupki, obiadki i deserki Gerber oraz Gerber Organic? Wykorzystaj słoiczki po nich do twórczej zabawy! Sprawdź, co zrobić z pustymi słoikami, i odkryj potencjał opakowań po daniach Gerber. Nasze propozycje to zarówno funkcjonalne przedmioty, z których możesz korzystać na co dzień, jak i zabawki dla dzieci. DIY ma wiele twarzy!
DIY dla dzieci: prace plastyczne z kartonem w roli głównej
W jadłospisie Twojego Maluszka ważne miejsce zajmują kaszki Gerber Grain&grow? W takim razie do kreatywnych zabaw możecie użyć kartonowych opakowań, które po nich zostają. Przedstawiamy fajne pomysły „zrób to sam” dla dzieci. Wśród nich propozycje dekoracji, zabawek, prac plastycznych i manualnych, a także gry edukacyjne.
DIY dla dzieci do pokoju i do zabawy – użyj puszek po chrupkach Gerber Organic
Jeśli lubicie zbożowe przekąski Nutri Puffs, możecie do prac plastycznych użyć opakowań, w których są one dostępne. Co można zrobić z pustych puszek? Oto kilka naszych sugestii, ale pamiętaj, że ogranicza Was tylko wyobraźnia – na pewno sami wpadniecie na inne świetne pomysły zagospodarowania ich!
Inne
Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.
Pytania i odpowiedzi
Oto nasze pomysły na puszkę DYI: użyj jej jako pojemnika na drobne przedmioty albo skarbonkę. Możesz też przerobić ją na domek dla ptaków, doniczkę, prosty instrument muzyczny, a większą ilość puszek połączyć ze sobą i stworzyć półkę na buty albo inne przedmioty.
Pomysłów na wykorzystanie pustych dużych słoików po produktach Gerber jest sporo. Możesz na przykład ozdobić je i wykorzystać w funkcji wazonu na kwiaty albo pojemnika na przybory plastyczne (pędzle, nożyczki, kredki itd.).
Małe słoiczki możesz przerobić na pudełko na przyprawy, świecznik lub lampion. Wszystkie te pomysły są bardzo proste w wykonaniu – wystarczy chcieć!
Do ozdobienia słoika możesz użyć różnych przyborów plastycznych, które masz w domu: koralików, brokatu, kolorowego papieru, bibuły itd. Innym pomysłem – wymagającym więcej wprawy, ale równie satysfakcjonującym – jest ozdobienie go techniką decoupage, czyli za pomocą cieniutkich warstw papieru.
Najprostszym sposobem na to, by przerobić słoiczek na świecznik, jest po prostu włożenie do środka świeczki (np. podgrzewacza). Ścianki słoika możesz ozdobić, aby całość wyglądała ładniej. Użyj do tego brokatu albo skorzystaj z techniki decoupage.
Warto pomalować je wspólnie. Użyjcie do tego farbek w kolorach, jakie lubicie najbardziej. Możecie też eksperymentować z flamastrami albo kolorowymi papierami czy bibułką. Dobrym pomysłem może być też na przykład zafarbowanie sznurka, a następnie przyklejanie go przy użyciu kleju na gorąco.
Zabawki wcale nie są potrzebne do zabawy! Jeśli nie macie ich pod ręką, dobrym pomysłem będzie zabawa w… robienie zabawek z tego, co akurat macie w domu. Możecie użyć do tego opakowań po naszych produktach, przyborów plastycznych, guzików, sznurka. Dorym pomysłem będzie na przykład przerobienie słoiczka na doniczkę albo wazonik na kwiaty lub wycięcie z kartonika po kaszce maski, którą następnie wspólnie ozdobicie.
Samodzielne tworzenie czegoś z pustych opakowań to świetny trening dla wyobraźni: dziecko musi samo opracować i urzeczywistnić swoją wizję, szukać nowych rozwiązań i myśleć nieszablonowo. A to cechy bardzo przydatne w dalszym życiu.