MyFeed Personalized Content
Uśmiechnięta lekarka

Zobacz o co pytali inni rodzice

Jeżeli nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytania - zachęcamy do kontaktu z naszymi Ekspertkami!

Jakie były najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2021 roku?

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2021 roku to: Zuzanna, Zofia, Hanna, Julia, Maja.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2021 roku to: Antoni, Jan, Aleksander, Franciszek, Jakub.

Jakie było najpopularniejsze imię dla chłopca w 2019 roku?

Najpopularniejsze imię dla chłopca, na które w 2019 roku decydowali się świeżo upieczeni rodzice, to: Antoni, Jan, Jakub, Aleksander, Szymon, Franciszek, Filip, Mikołaj, Wojciech oraz Adam. 

Jakie są najbardziej nietypowe imiona dla dzieci?

Nietypowe imiona dla chłopców to na przykład Javier i Fabien. Jeśli interesuje Cię nietypowe imię dla dziewczynki, możesz postawić na Mercedes lub Gajusza – Ministerstwo Cyfryzacji podaje je jako najrzadziej nadawane w 2021 roku.

Jakie są rzadkie imiona dla dzieci?

Rzadkie imiona dla chłopców to na przykład: Alfred, Alojzy, Gaweł czy Lesław.

Rzadkie imiona dla dziewczynek to na przykład: Honorata, Wirginia, Telimena czy Kunegunda.

Jak brzmią staropolskie imiona dla dziewczynek i chłopców?

Staropolskie imiona dla dzieci zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Są one nadawane od wieków, wiele z nich pochodzi z czasów przedchrześcijańskich, gdy na ziemiach polskich dominowała tradycja słowiańska.

Przykładami staropolskich imion dla dziewczynek mogą być Bogna, Dobromiła czy Stanisława. Wśród propozycji dla chłopców znajdziemy m.in. Wojciecha, Mieszka czy Ziemowita

Czy rozszerzając dietę w 5. miesiącu życia dziecka, należy od razu zacząć podawać wodę, czy nie jest to konieczne na początkowym etapie podawania niewielkich ilości warzyw i owoców?

Ekspertka Nestle

Justyna Wszędobył:
Droga Mamo, zgodnie z najnowszymi zaleceniami wraz z rozszerzaniem diety należy wprowadzać maluszkowi do picia wodę (bezsmakową, niesłodzoną). Odpowiednią wodą dla niemowląt jest naturalna woda mineralna – niskozmineralizowana, niskosodowa, niskosiarczanowa lub woda źródlana. Najlepiej od razu rozpocząć jej podawanie w otwartym kubeczku, a na wyjścia zabierać wodę w bidonie ze słomką. Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania, zachęcam do kontaktu.

Dzień dobry, mój synek ma 6 tygodni, bardzo rzadko odbija mu się po jedzeniu (karmienie piersią), chociaż nosimy go w tym celu nawet po 30 min. Czasami widać jednak że się męczy i pokarm "podchodzi mu do gardła". Jak mu pomóc i temu zaradzić?

Ekspertka Położna

Edyta Brala:
Witam nie zwasze po karmieniu piersią musi się odbić, jeżeki dziecko nie nałyka się powietrza, to się nie odbije.Możecie Państwo spróbować odbijać je w czasie karmienia jeżeli je bardzo łapczywie.Ewentualnie przy dużym wypływie pokarmu blokować wypływ, naciskając brodawkę aż dziecko połknie jedną porcję

Czy to prawda, że poród drugiego dziecka trwa krócej? Akcja porodowa mojego pierwszego dziecka trwała w całości 6,5 godziny i boję się, że drugie dziecko urodziłabym w samochodzie, w drodze do szpitala 😬

Ekspertka Położna

Edyta Brala:
Tak, to prawda ponieważ etap skracania i rozwierania szyjki u wieloródki jest jednoetapowy.Proszę jechać do szpitala jak będzie miała pani regularne skurczelub dpłynie Pani płyn woodniowy.Każda ciąza jednak jest inna wieć może być też zupełnie inaczej.

Witam serdecznie mój syn skończył Właśnie miesiąc co dwie godziny budzi się i piję 120 mleka modyfikowanego czy jest coś jakiś sposób żeby zagęścić mleko żeby starczało mu na dłużej

Ekspertka Położna

Edyta Brala:
Niemowlę w drugim miesiącu życia powinno jeść taką ilośc co trzy godziny.Nie należy przekarmiać maluszka ponieważ można doprowadzić do otyłości w przyszłości.Nia zawsze płacz dziecka związany jest z głodem.Niekiedy wystarczy przytulić, odbić malucha bądź sprawdzić czy jest odpowiednio ubrane.

Kiedy w końcu urodzę?

Spokojnie – Twój maluszek musi się dobrze przygotować do przyjścia na świat! Czekaj więc cierpliwie na przewidziany termin porodu. Pamiętaj też, że nasz kalkulator podaje przybliżone dane. Może więc się zdarzyć, że będziesz czekać odrobinę dłużej, niż wskazuje narzędzie. Za ciążę donoszoną uważa się taką, w której rozwiązanie następuje przed 41. tygodniem. Jeśli tak się nie zdarzy – nie martw się na zapas. Twój lekarz najpewniej zaleci Ci badania, dzięki którym będzie na bieżąco monitorował stan maluszka. Poród po terminie ma zwykle miejsce przed końcem 42. tygodnia ciąży – więc już niedługo będziesz mogła wziąć swoje maleństwo w ramiona.