MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Jak i kiedy wprowadzać deserki mleczne do diety Dziecka?

Kiedy Twój Maluszek skończy już 6. miesięcy, możesz zaznajomić go z produktami mlecznymi. Podczas rozszerzania diety możecie wspólnie wypróbować deserki mleczne i mleczno-owocowe Nestlé Yogolino, które są przeznaczone dla niemowląt i małych Dzieci. Podpowiadamy, w jaki sposób wprowadzać je do diety najmłodszych.

3min. czytania Maj 17, 2024

Drugie półrocze życia dziecka to zwykle czas rozszerzania jego diety. Warto wybrać dla niego te produkty, które w swoim składzie mają składniki mineralne niezbędna dla jego rozwoju i wzrostu.

Kiedy powinno się wprowadzać deserki mleczne?

Gdy niemowlę skończy 6 miesięcy, zgodnie ze schematem żywienia niemowląt nadal podstawą jego żywienia powinny być posiłki mleczne. Maluszek w tym czasie bardzo intensywnie rośnie, więc w jego jadłospisie nie powinno zabraknąć wapnia -kluczowego składnika dla zdrowych kości! Znajdziesz go m. in. w pełnym mleku oraz w Nestlé Yogolino! Dodatkowo nasze deserki pomogą Ci zapoznać maluszka z wieloma ciekawymi smakami!

Ważne

Deserki Nestlé Yogolino w kubeczku powstały specjalnie z myślą o najmłodszych. Dlatego właśnie możemy zapewnić, że spełniają rygorystyczne normy i są dopasowane do potrzeb żywieniowych dzieci po 6. miesiącu życia.

Jak powinno się wprowadzać deserki Nestlé Yogolino?

Dietę dziecka powinno się rozszerzać stopniowo. Tak samo należy postępować z deserkami mlecznymi. Zauważ, że deserek mleczny o smaku waniliowym jest przeznaczony dla dzieci po 6. miesiącu życia. Staraj się zwracać szczególną uwagę na te oznaczenia. Znajdują się one na większości produktów specjalnie dedykowanych małym dzieciom. Podając deserek po raz pierwszy, zacznij od niewielkiej porcji, np. kilku łyżeczek deserku. Tak, aby mały smakosz mógł zapoznać się z nową konsystencją i smakiem.

Podobnie należy postępować z nowymi smakami deserków. Może być to szczególnie istotne wtedy, gdy dziecko po raz pierwszy próbuje smaku danego owocu. Na początek możecie wypróbować np. deserek truskawkowy, a dopiero za kilka dni malinowy lub ten o smaku wanilii.

 

mama karmi dziecko

 

Daj dziecku czas

Zdarza się, że małe dzieci potrzebują czasu, żeby zaakceptować nowe smaki w swojej diecie. Dlatego nie przejmuj się, jeżeli pierwsze próby podawania nowego produktu zakończą się niepowodzeniem. Pamiętaj o jednej z zasad karmienia, która mówi, że to rodzic decyduje kiedy i co maluszek zje, jednak dziecko decyduje czy i ile zje.

Podawaj maluszkowi produkty mleczne dedykowane najmłodszym

Nie zaleca się podawania dziecku pełnego mleka krowiego przed ukończeniem 12. miesiąca życia. To dlatego, że produkt mleczny ze składem niedopasowanym do niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego dziecka, może spowodować u niego dolegliwości trawienne. Mleko krowie nie powinno być więc główną mleczną pozycją w jadłospisie maluszka przed ukończeniem 1. roku życia. A do momentu ukończenia przez dziecko 3. roku życia, warto postarać się podawać dziecku tylko żywność przeznaczoną dla najmłodszych.

Ważne

Produkty mleczne odpowiednie dla dziecka znajdziesz w sklepie na półce wraz z innymi produktami dedykowanymi dla niemowląt i małych dzieci – tuż obok słoiczków, mlek modyfikowanych i kaszek.

Pamiętaj, że wybierając produkty mleczne dla swojego dziecka, należy zwracać uwagę na to, aby taki posiłek odpowiadał potrzebom żywieniowym maluszka i był przeznaczony specjalnie dla niemowląt i małych dzieci. Takie informacje znajdziesz na etykiecie! Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, kiedy i jak wprowadzać deserki mleczne do diety dziecka.

Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.