Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Kaszki od Nestle
Żelazo – ważny składnik dla rozwoju mózgu dziecka

Kaszki Nestlé – poznaj moc witamin i składników mineralnych

Zastanawiasz się, od jakich produktów zbożowych rozpocząć rozszerzanie diety niemowlaka? Poznaj delikatne kleiki i kaszki zbożowe od Nestlé, które są źródłem cennych składników odżywczych, m.in. witamin i składników mineralnych. 
 

poniedziałek, 03.10.2016

Żelazo – ważny składnik dla rozwoju mózgu dziecka

Zboża od tysięcy lat są podstawą żywienia. Produkowane z nich kaszki są dla najmłodszych źródłem energii i ważnych składników odżywczych. Pierwsze produkty zbożowe można podawać maluszkowi, gdy skończy 4. miesiąc życia, zwykle po wprowadzeniu pierwszych warzyw i owoców. W tym okresie podstawą diety dziecka wciąż jest mleko mamy

Rozpocznij przygodę ze smakami kaszek zbożowych Nestlé 

Rodzice znajdą w ofercie Nestlé szeroką gamę produktów na bazie zbóż glutenowych i bezglutenowych. To doskonały sposób na rozszerzanie menu maluszka i łagodne przyzwyczajanie go do nowych smaków. Do wyboru są:

Receptury kleików i kaszek Nestlé dla niemowląt skomponowane zostały przez ekspertów na bazie składników, spełniających wymagające normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Kaszki dostępne są w wielu ciekawych i pysznych smakach. Zawarte w nich wysokiej jakości zboża pochodzą od sprawdzonych dostawców, z rygorystycznie kontrolowanych upraw. 

Dbając więc o prawidłowy rozwój swojego dziecka, po warzywnych i owocowych smakach, warto przedstawić maluszkowi kolejną nowość – produkty zbożowe! Na początek świetnie sprawdzą się kleiki kukurydziane lub ryżowe, a następnie kaszki zbożowe – najpierw bezglutenowe, a następnie glutenowe.

Dziecko je kaszkę

Kleiki Nestlé

Kleiki Nestlé to lekkostrawne produkty na bazie wysokiej jakości zbóż bezglutenowych – ryżu i kukurydzy. Mogą być składnikiem pierwszych posiłków zbożowych w diecie niemowląt już po 4. miesiącu życia. 

Są odpowiednie dla dzieci z alergią na gluten i białka mleko krowiego (po przygotowaniu na preparacie mlekozastępczym).


Wzbogacone są w witaminę B1, która jest ważna dla rozwoju układu nerwowego i pomaga w metabolizmie węglowodanów. 


Zawierają aktywne kultury Bifidobacterium lactis (Bifidus BL), które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią. 


Pomagają zapoznać maluszka z nową konsystencją.Ze względu na swój neutralny smak mogą być wykorzystywane do zagęszczania dziecięcych posiłków, szczególnie zup jarzynowych, przecierów, musów. 


Przyrządzone na mleku modyfikowanym lub preparacie mlekozastępczym stanowią pełnowartościowy posiłek. 

 

Kaszki Nestlé

Kaszki Nestlé to lekkostrawne, pożywne i pełnowartościowe posiłki dostosowane do wymagań żywieniowych maluszków po 4. miesiącu życia. 

Są wzbogacone w ważne dla odporności dziecka immunoskładniki (cynk, żelazo, witaminy A* i C).


1 porcja dostarcza ponad 50% dziennego zapotrzebowania maluszka na żelazo, ważne dla prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych, a dodatkowo zawiera witaminę C, która wspiera jego wchłanianie.

Zawierają aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią. 


Kaszki są łatwe w przygotowaniu – nie wymagają gotowania. Te, które powstały ze zbóż glutenowych (np. pszenicy), pozwalają łagodnie wprowadzać gluten do diety dziecka.

 

Zapotrzebowanie niemowląt na składniki odżywcze

Po skończeniu 1. roku życia dziecko zwiększa urodzeniową masę ciała trzykrotnie, dlatego zapotrzebowanie niemowląt na składniki odżywcze w tym kluczowym okresie rozwoju jest większe niż potrzeby dorosłych. Ważne jest więc, by każdy posiłek dla dziecka zawierał składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.
Kaszki i kleiki przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci znacznie różnią się od produktów zbożowych przeznaczonych dla starszych dzieci czy osób dorosłych. Wybierając kaszki dla maluszka, należy zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach i wybierać produkty z oznaczeniem wieku. To gwarancja, że dana kaszka została stworzona z myślą o małych konsumentach do 3. roku życia i uwzględnia wyjątkowe potrzeby ich delikatnych brzuszków.

Miseczka z kaszką Nestlé

Produkty dla delikatnego brzuszka

Z myślą o ogromnych potrzebach rosnącego dziecka, do kaszek Nestlé dodaliśmy witaminy (A*, C, D3, E, K, B1, B3, B6) i składniki mineralne (w tym żelazo, cynk i jod), które wspierają prawidłowy rozwój maluszka. Kaszki można podawać samodzielnie lub jako dodatek do mleka, zupki, przecieru owocowego lub warzywnego. Część z nich w swoim składzie zawiera już mleko modyfikowane (kaszki mleczne), do pozostałych należy je dodać, by otrzymać pełnowartościowy posiłek. Kaszki są łatwe i szybkie w przygotowaniu.

Szybki rozwój dziecka w pierwszych latach życia sprawia, że potrzebuje dużej ilości energii i składników odżywczych, które najpierw pochodzą wyłącznie z mleka mamy, a później także z pokarmów uzupełniających. Aby kształtować u dziecka prawidłowe nawyki już od początku, warto zadbać, by jego dieta była urozmaicona – w codziennym menu maluszka powinny znaleźć się m.in. produkty zbożowe, bogate m.in. w cenne żelazo. To na pewno ułatwi mu zdrowy start w przyszłość!

 

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 5/5
avatar
avatar

100%

Wszystko co najważniejsze o składnikach

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.