Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X

Kaszki Nestlé - poznaj moc witamin i składników mineralnych

Zastanawiasz się, od jakich produktów zbożowych rozpocząć rozszerzanie diety niemowlaka? Sprawdź linię produktów Nestlé - kleiki i kaszki zbożowe (glutenowe i bezglutenowe)

poniedziałek, 03.10.2016

Zboża od tysięcy lat są podstawą żywienia, a produkowane z nich kaszki są jednym z ulubionych posiłków wielu dzieci. Zgodnie z najnowszym schematem żywienia niemowląt smak pierwszych produktów zbożowych (jako ważnej części jadłospisu) dziecko może poznać po ukończeniu 4. miesiąca życia. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie jego głównym posiłkiem jest mleko mamy. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka.

Przygodę z poznawaniem pierwszych smaków produktów zbożowych można rozpocząć od kleików kukurydzianych i kaszek zbożowych (najpierw bezglutenowych, następnie glutenowych).

Specjalnie z myślą o najmłodszych w ofercie Nestlé rodzice znajdą szeroką gamę produktów na bazie zbóż (glutenowych i bezglutenowych), które mogą być doskonałym sposobem na rozszerzanie menu malucha i łagodne przyzwyczajanie go do nowych smaków i konsystencji. Kleiki ryżowe, kaszki ryżowe i mleczno-ryżowe, kaszki gryczane oraz zbożowe, kaszki do picia, a także przekąski to tylko niektóre z szerokiej gamy kaszek dla niemowląt oraz innych tego typu produktów dla dzieci oferowanych przez Nestlé.

Zapotrzebowanie niemowląt na składniki odżywcze

Do końca 1. roku życia dziecko potraja urodzeniową masę ciała, dlatego zapotrzebowanie niemowląt na składniki odżywcze jest pięciokrotnie większe niż potrzeby dorosłych, zaś pojemność brzuszka pięciokrotnie mniejsza niż u osoby dorosłej. Ważne jest więc, by każdy posiłek dla dziecka zawierał składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.

Kaszki i kleiki przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci znacznie różnią się od „dorosłych” kasz i innych produktów zbożowych przeznaczonych dla starszych dzieci. Wybierając kaszki dla swojego dziecka należy zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach i wybierać produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, czyli produkty wyprodukowane z myślą o maluchach do 3. roku życia, ponieważ brzuszki dzieci są delikatniejsze.

Z myślą o zwiększających się potrzebach rosnącego dziecka kaszki Nestlé zawierają witaminy i składniki mineralne potrzebne do wspierania jego prawidłowego rozwoju.
Są nie tylko smaczne, ale także łatwe i szybkie w przygotowaniu. Można podawać je samodzielnie lub jako dodatek do zagęszczenia mleka, zupki czy przecieru owocowego lub warzywnego. Część z nich w swoim składzie zawiera już mleko modyfikowane lub dodatek jogurtu czy owoców.

Kleiki Nestlé

Kleiki Nestlé to lekkostrawne produkty na bazie wysokiej jakości zbóż bezglutenowych (ryżu i kukurydzy), które mogą być składnikiem pierwszych posiłków dla niemowląt po 4. miesiącu ich życia. Sprawdzają się idealnie jako metoda na przyzwyczajanie malucha do nowych konsystencji. Ze względu na swój neutralny smak stanowią doskonały dodatek do zagęszczania dziecięcych posiłków (tj. zup jarzynowych, przecierów, musów). Przyrządzone na mleku mamy, mleku modyfikowanym lub preparacie mlekozastępczym mogą stanowić pełnowartościowy posiłek. Wzbogacone są w witaminę B1, która jest ważna dla rozwoju układu nerwowego i pomaga w metabolizmie węglowodanów. Zawierają aktywne kultury Bifidobacterium lactis (Bifidus BL), takie jak w mleku mamy. Odpowiednie są dla dzieci z alergią na gluten i białka mleko krowiego (po przygotowaniu na preparacie mlekozastępczym).

>> Zobacz wszystkie Kleiki Nestlé <<

kleiki nestle

Kaszki Nestlé

Kaszki Nestlé to lekkostrawne, pożywne i pełnowartościowe posiłki dostosowane do wymagań żywieniowych maluszków po 4 miesiącu życia. Zawierają kluczowe dla rozwoju immunoskładniki (cynk, żelazo, witaminy A* i C) oraz kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią. Witamina C dodatkowo wspiera wchłanianie żelaza, cynk jest niezbędny we wzroście, a żelazo bierze udział w rozwoju funkcji poznawczych. Niepowtarzalny smak kaszek dla dzieci jest zasługą dodatku owoców i, w niektórych przypadkach, jogurtu, który dostarcza wapnia wspierającego prawidłowy rozwój kości. Bakterie Bifidus BL obecne w kaszkach są podobne do tych, które zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych mlekiem mamy. Kaszki są łatwe w przygotowaniu – nie wymagają gotowania. Niektóre z nich zawierają gluten, pozwalając łagodnie wprowadzać go do diety dziecka.

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

>> Zobacz wszystkie Kaszki Nestlé​ <<

Dowiedz się więcej na temat wprowadzania zbóż do diety dziecka.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 5/5

100%

Wszystko co najważniejsze o składnikach

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.