7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Kaszki Nestlé – poznaj moc witamin i składników mineralnych

0
0 opinie

Zastanawiasz się, od jakich produktów zbożowych rozpocząć rozszerzanie diety niemowlaka? Poznaj delikatne kleiki i kaszki zbożowe od Nestlé, które są źródłem cennych składników odżywczych, m.in. witamin i składników mineralnych. 
 

4min. czytania Lut 23, 2023

Zboża od tysięcy lat są podstawą żywienia. Produkowane z nich kaszki są dla najmłodszych źródłem energii i ważnych składników odżywczych. Pierwsze produkty zbożowe można podawać maluszkowi, gdy skończy 4. miesiąc życia, zwykle po wprowadzeniu pierwszych warzyw i owoców. W tym okresie podstawą diety dziecka wciąż jest mleko mamy

Rozpocznij przygodę ze smakami kaszek zbożowych Nestlé

Rodzice znajdą w ofercie Nestlé szeroką gamę produktów na bazie zbóż glutenowych i bezglutenowych. To doskonały sposób na rozszerzanie menu maluszka i łagodne przyzwyczajanie go do nowych smaków. Do wyboru są:

Receptury kleików i kaszek Nestlé dla niemowląt skomponowane zostały przez ekspertów na bazie składników, spełniających wymagające normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Kaszki dostępne są w wielu ciekawych i pysznych smakach. Zawarte w nich wysokiej jakości zboża pochodzą od sprawdzonych dostawców, z rygorystycznie kontrolowanych upraw.

Dbając więc o prawidłowy rozwój swojego dziecka, po warzywnych i owocowych smakach, warto przedstawić maluszkowi kolejną nowość – produkty zbożowe! Na początek świetnie sprawdzą się kleiki kukurydziane lub ryżowe, a następnie kaszki zbożowe – najpierw bezglutenowe, a następnie glutenowe.

the child is eating porridge

Kleiki Nestlé

Kleiki Nestlé to lekkostrawne produkty na bazie wysokiej jakości zbóż bezglutenowych – ryżu i kukurydzy. Mogą być składnikiem pierwszych posiłków zbożowych w diecie niemowląt już po 4. miesiącu życia.

step1 Są odpowiednie dla dzieci z alergią na gluten i białka mleko krowiego (po przygotowaniu na preparacie mlekozastępczym).

step2 Wzbogacone są w witaminę B1, która jest ważna dla rozwoju układu nerwowego i pomaga w metabolizmie węglowodanów. 

step3 Zawierają aktywne kultury Bifidobacterium lactis (Bifidus BL), które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią. 

step4 Pomagają zapoznać maluszka z nową konsystencją.

step5 Ze względu na swój neutralny smak mogą być wykorzystywane do zagęszczania dziecięcych posiłków, szczególnie zup jarzynowych, przecierów, musów. 

step6 Przyrządzone na mleku modyfikowanym lub preparacie mlekozastępczym stanowią pełnowartościowy posiłek. 

Kaszki Nestlé

Kaszki Nestlé to lekkostrawne, pożywne i pełnowartościowe posiłki dostosowane do wymagań żywieniowych maluszków po 4. miesiącu życia. 

step7 Są wzbogacone w ważne dla odporności dziecka immunoskładniki (cynk, żelazo, witaminy A* i C).

step8 1 porcja dostarcza ponad 50% dziennego zapotrzebowania maluszka na żelazo, ważne dla prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych, a dodatkowo zawiera witaminę C, która wspiera jego wchłanianie.

step9 Zawierają aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią. 

step10 Kaszki są łatwe w przygotowaniu – nie wymagają gotowania.

step11 Te, które powstały ze zbóż glutenowych (np. pszenicy), pozwalają łagodnie wprowadzać gluten do diety dziecka.

Zapotrzebowanie niemowląt na składniki odżywcze

Po skończeniu 1. roku życia dziecko zwiększa urodzeniową masę ciała trzykrotnie, dlatego zapotrzebowanie niemowląt na składniki odżywcze w tym kluczowym okresie rozwoju jest większe niż potrzeby dorosłych. Ważne jest więc, by każdy posiłek dla dziecka zawierał składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.
Kaszki i kleiki przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci znacznie różnią się od produktów zbożowych przeznaczonych dla starszych dzieci czy osób dorosłych. Wybierając kaszki dla maluszka, należy zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach i wybierać produkty z oznaczeniem wieku. To gwarancja, że dana kaszka została stworzona z myślą o małych konsumentach do 3. roku życia i uwzględnia wyjątkowe potrzeby ich delikatnych brzuszków.

banana porridge

Produkty dla delikatnego brzuszka

Z myślą o ogromnych potrzebach rosnącego dziecka, do kaszek Nestlé dodaliśmy witaminy (A*, C, D3, E, K, B1, B3, B6) i składniki mineralne (w tym żelazo, cynk i jod), które wspierają prawidłowy rozwój maluszka. Kaszki można podawać samodzielnie lub jako dodatek do mleka, zupki, przecieru owocowego lub warzywnego. Część z nich w swoim składzie zawiera już mleko modyfikowane (kaszki mleczne), do pozostałych należy je dodać, by otrzymać pełnowartościowy posiłek. Kaszki są łatwe i szybkie w przygotowaniu.

Szybki rozwój dziecka w pierwszych latach życia sprawia, że potrzebuje dużej ilości energii i składników odżywczych, które najpierw pochodzą wyłącznie z mleka mamy, a później także z pokarmów uzupełniających. Aby kształtować u dziecka prawidłowe nawyki już od początku, warto zadbać, by jego dieta była urozmaicona – w codziennym menu maluszka powinny znaleźć się m.in. produkty zbożowe, bogate m.in. w cenne żelazo. To na pewno ułatwi mu zdrowy start w przyszłość! 

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • Darmowe próbki

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

rating review icon
ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię