Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Kleiki dla niemowląt
Kleiki bogate w witaminę B1 – pierwsze zboża w diecie dziecka

Kleiki dla niemowląt – smaczny i zdrowy posiłek

Kleiki dla niemowląt mogą pomóc Ci rozszerzać dietę maluszka. Ich specjalnie przygotowana receptura na bazie ryżu lub kukurydzy pozwala uzupełnić menu niemowlęcia o niezbędne składniki odżywcze. Kleiki dodatkowo pomagają łagodnie wprowadzić pierwsze bezglutenowe zboża do jadłospisu dziecka.

czwartek, 06.06.2019

Kleiki bogate w witaminę B1 – pierwsze zboża w diecie dziecka

Kleiki Nestlé to wysokiej jakości produkty dla najmłodszych, które spełniają bardzo restrykcyjne normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Produkty tego typu zostały stworzone ze zbóż bezglutenowych ryżu i kukurydzy, dlatego są lekkostrawne i stanowią kolejny, po warzywach i owocach, krok w rozszerzaniu diety niemowlaka. Poznaj moc kleików!

Kleik ryżowy i kukurydziany – poznaj zalety bezglutenowych zbóż

Zboża kryją w sobie wiele tajemnic. Ryż towarzyszy człowiekowi od stuleci. Naukowcy szacują, że został udomowiony aż 13 tysięcy lat temu przez Chińczyków. Dziś uprawia się go w ponad stu krajach na całym świecie. Ryż dostarcza dużą ilość węglowodanów złożonych, będących źródłem energii, a poza tym ma w składzie magnez, cynk oraz witaminy z grupy B.

Uprawa kukurydzy zaczęła się już około 7 tys. lat temu. Zboże było podstawowym składnikiem diety Azteków. Z kukurydzy robiono mąkę oraz dodawano ją do dań warzywnych. Dla niektórych plemion kukurydza była bardzo cenna, dlatego uważano ją za „żywność świętą”. Te żółte ziarenka kukurydzy są bardzo popularne w całej Ameryce. Kukurydzę do Europy sprowadził Krzysztof Kolumb. Do dziś spożywa się ją głównie pod postacią płatków, kasz oraz mąki, ponieważ jest cennym źródłem składników mineralnych (m.in. potasu i magnezu) oraz witamin z grupy B.

Mama karmiąca dziecko kleikiem

Kleiki Nestlé dla dzieci po 4. miesiącu życia

Wysokiej jakości ryż i kukurydzę wykorzystaliśmy do przygotowywania bezglutenowych kleików Nestlé, które mogą być serwowane maluszkom już po 4. miesiącu życia. Mogą je stosować nawet dzieci z alergią na białko mleka krowiego. Kleik to świetne rozwiązanie na początek rozszerzania diety niemowlaka i poznawanie przez niego nowych smaków. Produkty tego typu mają półpłynną konsystencję, dzięki której maluszek z łatwością je zje.

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka, dlatego musi zwracać szczególną uwagę na składniki i jakość serwowanych posiłków. Kleik ryżowy i kukurydziany od Nestlé spełnia wszystkie wymogi żywności dla niemowląt i małych dzieci, dlatego nasze produkty sprawdzą się idealnie już na samym początku żywieniowej drogi Twojego maluszka. 

Kleiki Nestle dla niemowlat

Poznaj 10 powodów, dlaczego warto sięgać po kleiki Nestlé:

 • doskonale sprawdzą się jako pierwszy posiłek zbożowy dla niemowlęcia 
 • składniki produktu mają niewielkie właściwości alergizujące, dlatego kleiki są idealne dla dzieci, które mają alergię pokarmową np. na gluten
 • mają neutralny smak, dzięki czemu można je dodawać do dowolnego posiłku bez obawy, że zmienią smak dania (możesz zagęszczać nimi zupki lub mleko maluszka)
 • wzbogacają dietę dziecka w ważne składniki mineralne 
 • porcja kleiku z dodatkiem owocowego przecieru Gerber lub startego jabłuszka to pomysł na pyszne II śniadanko lub podwieczorek dla dziecka
 • są źródłem lekkostrawnych węglowodanów, łagodnych dla małego, szczególnie wrażliwego brzuszka
 • są łatwe do przygotowania
 • powstały z wysokiej jakości ryżu i kukurydzy, pochodzących z kontrolowanych upraw we Włoszech i Hiszpanii
 • zawierają aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią
 • w ich skład wchodzi witamina B1*, która wspomaga wykorzystywanie energii z węglowodanów oraz jest niezbędna do funkcjonowania układu nerwowego 

Kleiki dla niemowląt

Mamy nadzieję, że przy rozszerzaniu diety maluszka sięgniesz po bezglutenowe kleiki Nestlé. Z ich pomocą przygotujesz smaczne i pełnowartościowe posiłki dla dziecka, które będzie mogło poznać smak pierwszych, bardzo delikatnych zbóż. Smacznego!

 

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

 

Jak przygotować kaszkę ryżową i mleczno-ryżową dla maluszka w kilku prostych krokach?

Pobierz infografikę

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
 • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
 • weź udział w konkursach i wygrywaj
 • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.