MyFeed Personalized Content
5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Kleiki dla niemowląt – smaczny i zdrowy posiłek

Kleiki dla niemowląt mogą pomóc Ci rozszerzać dietę maluszka. Ich specjalnie przygotowana receptura na bazie ryżu lub kukurydzy pozwala uzupełnić menu niemowlęcia o niezbędne składniki odżywcze. Kleiki dodatkowo pomagają łagodnie wprowadzić pierwsze bezglutenowe zboża do jadłospisu dziecka.

3min. czytania Maj 27, 2024

Kleiki Nestlé to wysokiej jakości produkty dla najmłodszych, które spełniają bardzo restrykcyjne normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Produkty tego typu zostały stworzone ze zbóż bezglutenowych – ryżu i kukurydzy, dlatego są lekkostrawne i stanowią kolejny, po warzywach i owocach, krok w rozszerzaniu diety niemowlaka. Poznaj moc kleików!

Kleik ryżowy i kukurydziany – poznaj zalety bezglutenowych zbóż

Zboża kryją w sobie wiele tajemnic. Ryż towarzyszy człowiekowi od stuleci. Naukowcy szacują, że został udomowiony aż 13 tysięcy lat temu przez Chińczyków. Dziś uprawia się go w ponad stu krajach na całym świecie. Ryż dostarcza dużą ilość węglowodanów złożonych, będących źródłem energii, a poza tym ma w składzie magnez, cynk oraz witaminy z grupy B.

Uprawa kukurydzy zaczęła się już około 7 tys. lat temu. Zboże było podstawowym składnikiem diety Azteków. Z kukurydzy robiono mąkę oraz dodawano ją do dań warzywnych. Dla niektórych plemion kukurydza była bardzo cenna, dlatego uważano ją za „żywność świętą”. Te żółte ziarenka kukurydzy są bardzo popularne w całej Ameryce. Kukurydzę do Europy sprowadził Krzysztof Kolumb. Do dziś spożywa się ją głównie pod postacią płatków, kasz oraz mąki, ponieważ jest cennym źródłem składników mineralnych (m.in. potasu i magnezu) oraz witamin z grupy B.

 

Mama karmi dziecko

 

Kleiki Nestlé dla dzieci po 4. miesiącu życia

Wysokiej jakości ryż i kukurydzę wykorzystaliśmy do przygotowywania bezglutenowych kleików Nestlé, które mogą być serwowane maluszkom już po 4. miesiącu życia. Mogą je stosować nawet dzieci z alergią na białko mleka krowiego. Kleik to świetne rozwiązanie na początek rozszerzania diety niemowlaka i poznawanie przez niego nowych smaków. Produkty tego typu mają półpłynną konsystencję, dzięki której maluszek z łatwością je zje.

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka, dlatego musi zwracać szczególną uwagę na składniki i jakość serwowanych posiłków. Kleik ryżowy i kukurydziany od Nestlé spełnia wszystkie wymogi żywności dla niemowląt i małych dzieci, dlatego nasze produkty sprawdzą się idealnie już na samym początku żywieniowej drogi Twojego maluszka.

 

Kleki Nestle

 

Poznaj 10 powodów, dlaczego warto sięgać po kleiki Nestlé:

  • doskonale sprawdzą się jako pierwszy posiłek zbożowy dla niemowlęcia 
  • składniki produktu mają niewielkie właściwości alergizujące, dlatego kleiki są idealne dla dzieci, które mają alergię pokarmową np. na gluten
  • mają neutralny smak, dzięki czemu można je dodawać do dowolnego posiłku bez obawy, że zmienią smak dania (możesz zagęszczać nimi zupki lub mleko maluszka)
  • wzbogacają dietę dziecka w ważne składniki mineralne 
  • porcja kleiku z dodatkiem owocowego przecieru Gerber lub startego jabłuszka to pomysł na pyszne II śniadanko lub podwieczorek dla dziecka
  • są źródłem lekkostrawnych węglowodanów, łagodnych dla małego, szczególnie wrażliwego brzuszka
  • są łatwe do przygotowania
  • powstały z wysokiej jakości ryżu i kukurydzy, pochodzących z kontrolowanych upraw we Włoszech i Hiszpanii
  • zawierają aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią
  • w ich skład wchodzi witamina B1*, która wspomaga wykorzystywanie energii z węglowodanów oraz jest niezbędna do funkcjonowania układu nerwowego 

 

Kleik dla dziecka

 

Mamy nadzieję, że przy rozszerzaniu diety maluszka sięgniesz po bezglutenowe kleiki Nestlé. Z ich pomocą przygotujesz smaczne i pełnowartościowe posiłki dla dziecka, które będzie mogło poznać smak pierwszych, bardzo delikatnych zbóż. Smacznego!

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

Jak przygotować kaszkę ryżową i mleczno-ryżową dla maluszka w kilku prostych krokach?

Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.