MyFeed Personalized Content
5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Nestlé Sinlac – pełnowartościowy posiłek dla niemowląt i dzieci

Dowiedz się, za sprawą jakich składników Nestlé Sinlac odznacza się wysoką wartością odżywczą. Sprawdź, dlaczego nazywany jest pełnowartościowym produktem dla niemowląt oraz małych dzieci na diecie eliminacyjnej i co sprawia, że jest idealnym pierwszym posiłkiem dla maluszków po 4. miesiącu życia!

3min. czytania Sty 15, 2024

Nestlé Sinlac to bezglutenowy produkt zbożowy, który został wyprodukowany z wysokiej jakości mączki chleba świętojańskiego i mąki ryżowej. Te dwa składniki mają niskie właściwości alergizujące, dlatego produkt, który dostępny jest w wersji bez cukru i z obniżoną zawartością cukru, sprawdza się idealnie w diecie eliminacyjnej małego alergika oraz podczas rozszerzania jadłospisu maluszka. To jednak nie wszystkie zalety  – przekonaj się o tym!

 

nestle sinlac

 

Nestlé Sinlac – pełnowartościowy produkt dla najmłodszych

Największym atutem Nestlé Sinlac jest to, że nie zawiera mleka, laktozy, białka sojowego oraz glutenu. Produkt polecany jest przede wszystkim niemowlętom i małym dzieciom, którym lekarz zalecił dietę eliminacyjną. To również rozwiązanie dla najmłodszych ze stwierdzoną nietolerancją pokarmową. Dlaczego?

Usunięcie składników z menu dziecka, po których rodzice obserwują występujące dolegliwości pokarmowe, pokrzywkę lub kłopoty z układem oddechowym, może doprowadzić do niedoborów w diecie maluszka. Aby urozmaicić jadłospis dziecka, warto zaserwować mu właśnie Nestlé Sinlac. Zawiera on wysokiej jakości białko roślinne, niezbędne witaminy oraz składniki mineralne potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Czy wiesz, że...

Nestlé Sinlac doskonale sprawdzi się nie tylko w diecie eliminacyjnej (wymagającej wyłączenia białka mleka krowiego, białka sojowego, laktozy czy glutenu), ale też:

  • w rozszerzaniu diety niemowląt karmionych piersią
  • jako urozmaicenie diety matek karmiących
  • jako urozmaicenie diety wegetariańskiej

Nestlé Sinlac jako pierwszy posiłek zbożowy po 4. miesiącu

Nestlé Sinlac jest kombinacją mączki chleba świętojańskiego i mąki ryżowej. Chleb świętojański jest rośliną strączkową, która dostarcza białka i niezbędnych składników mineralnych. Ryż jest idealnym składnikiem pierwszych posiłków stałych. Nie zawiera glutenu i jest lekkostrawny.

Takie wyjątkowe połączenie sprawia, że Nestlé Sinlac sprawdza się jako pierwszy posiłek zbożowy dla dzieci po 4. miesiącu życia. Warto zacząć go stosować jeszcze przed podaniem mlecznych i bezmlecznych kaszek ryżowych, aby delikatny brzuszek dziecka poznał smak pierwszych bezglutenowych zbóż.

Nestlé Sinlac dostarcza do diety maluszka:

  • wapń szczególnie ważny w budowie mocnych kości
  • immunoskładniki – takie jak cynk, żelazo, witaminy A* i C, które wspierają układ odpornościowy Twojego dziecka
  • aktywne kultury bakterii Bifidus BL, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

 

mom and child sinlac

 

Jak podawać Nestlé Sinlac?

Nestlé Sinlac został opracowany przez specjalistów ds. żywienia. Wystarczy dodać wodę, aby uzyskać pełnowartościowy i kompletny posiłek. Nie musisz dodawać mleka, żeby go przyrządzić! Wszystko, czego potrzebuje Twój maluszek do rozwoju psychofizycznego, jest już zawarte w składnikach produktu. Kaszkę Nestlé Sinlac należy podawać dziecku łyżeczką. O ile lekarz nie zaleci inaczej, niemowlę może otrzymywać 1 lub 2 posiłki z Nestlé Sinlac dziennie, w zależności od wieku.

Zapamiętaj!

Nestlé Sinlac można dodawać do przecierów owocowych, warzywnych lub do zup jarzynowych. Nie zaleca się jednak dodawania produktu do obiadku, który zawiera dodatek białka w postaci mięsa. Nestlé Sinlac nie powinien stanowić też całkowitego zamiennika mleka dla dziecka.

Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.