7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Wapń w deserkach Nestlé Yogolino

0
0 opinie

W pierwszych miesiącach i latach życia Twoje dziecko intensywnie rośnie. Maluszek ma w tym czasie wysokie zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych (m.in. na wapń) w przeliczeniu na kilogram masy ciała. Poznaj skład deserków Nestlé Yogolino, dzięki którym z łatwością możesz wspierać rozwój dziecka.

2min. czytania Wrz 27, 2023

Poznaj rolę wapnia, który jest bardzo ważny dla rosnącego maluszka. Znajdziesz go w deserkach Nestlé Yogolino! Z tego artykułu dowiesz się również, w jaki sposób możesz zadbać o prawidłowy rozwój kości dziecka.

Produkty mleczne bogate w wapń

Maluszek w drugim półroczu życia jest już gotowy na to, aby poznać smak kefiru lub jogurtu dla niemowląt. Dopilnuj, by właściwie rozszerzać dietę dziecka – oprócz warzyw, owoców, mięsa, zbóż, ryb i jaj w jego menu powinny znaleźć się także produkty mleczne, które zawierają składniki mineralne ważne dla rozwoju niemowlęcia. Z myślą o Twoim małym smakoszu powstały deserki mleczne i mleczno-owocowe Nestlé Yogolino. Ich skład dopasowaliśmy do potrzeb dzieci między 6. miesiącem, a 3. rokiem życia. Deserki zawierają w składzie wapń. Dlaczego jest on ważny w diecie maluszka?

full child

Wapń w diecie dziecka

Od dawna wiadomo, że wapń to budulec kości. Badania pokazują, że aż 42% małych dzieci po pierwszym roku życia ma niedobory tego składnika w diecie*. Właśnie dlatego warto serwować najmłodszym produkty, które mają w swoim składzie wapń.

Ten istotny z punktu widzenia żywieniowego składnik znajdziesz w deserkach Nestlé Yogolino! Już jeden kubeczek pozwala dostarczyć do diety dziecka minimum 25% jego dziennego zapotrzebowania na wapń. Teraz już wiesz, dlaczego warto serwować maluszkowi tę smaczną i zdrową przekąskę!

child eating dessert

Deserki Nestlé Yogolino dla Twojego maluszka

Mamy, które serwują swoim maluszkom deserki Nestlé Yogolino, wiedzą, że dzieci uwielbiają ich konsystencję i różnorodne smaki. Możesz to sprawdzić, czytając opinie o naszych deserkach TUTAJ. Rodzice chwalą nasze deserki, które powstały z mleka i przetartych owoców. Dołącz i Ty do zadowolonych rodziców, podających swoim dzieciom deserki Nestlé Yogolino. Codziennie wspieraj zdrowy rozwój swojej pociechy!

Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Dołącz do programu Nestlé Baby&Me
Dołącz do programu Nestlé Baby&Me!

Sprawdź, jak wiele korzyści dla Ciebie przygotowaliśmy.

rating review icon
ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię