Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Wapń, magnez i cynk w Yogolino
Nestlé Yogolino malina

Wapń w deserkach Nestlé Yogolino

W pierwszych miesiącach i latach życia Twoje dziecko intensywnie rośnie. Maluszek ma w tym czasie wysokie zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych (m.in. na wapń) w przeliczeniu na kilogram masy ciała. Poznaj skład deserków Nestlé Yogolino, dzięki którym z łatwością możesz wspierać rozwój dziecka.

środa, 06.11.2019

Nestlé Yogolino malina

Poznaj rolę wapnia, który jest bardzo ważny dla rosnącego maluszka. Znajdziesz go w deserkach Nestlé Yogolino! Z tego artykułu dowiesz się również, w jaki sposób możesz zadbać o prawidłowy rozwój kości dziecka.

Produkty mleczne bogate w wapń

Maluszek w drugim półroczu życia jest już gotowy na to, aby poznać smak kefiru lub jogurtu dla niemowląt. Dopilnuj, by właściwie rozszerzać dietę dziecka – oprócz warzyw, owoców, mięsa, zbóż, ryb i jaj w jego menu powinny znaleźć się także produkty mleczne, które zawierają składniki mineralne ważne dla rozwoju niemowlęcia. Z myślą o Twoim małym smakoszu powstały deserki mleczne i mleczno-owocowe Nestlé Yogolino. Ich skład dopasowaliśmy do potrzeb dzieci między 6. miesiącem, a 3. rokiem życia. Deserki zawierają w składzie wapń. Dlaczego jest on ważny w diecie maluszka?

Najedzone niemowlę

Wapń w diecie dziecka

Od dawna wiadomo, że wapń to budulec kości. Badania pokazują, że aż 42% małych dzieci po pierwszym roku życia ma niedobory tego składnika w diecie*. Właśnie dlatego warto serwować najmłodszym produkty, które mają w swoim składzie wapń.

Ten istotny z punktu widzenia żywieniowego składnik znajdziesz w deserkach Nestlé Yogolino! Już jeden kubeczek pozwala dostarczyć do diety dziecka minimum 30% jego dziennego zapotrzebowania na wapń. Teraz już wiesz, dlaczego warto serwować maluszkowi tę smaczną i zdrową przekąskę!

Niemowlę jedzące deserek Nestlé Yogolino

Deserki Nestlé Yogolino dla Twojego maluszka

Mamy, które serwują swoim maluszkom deserki Nestlé Yogolino, wiedzą, że dzieci uwielbiają ich konsystencję i różnorodne smaki. Możesz to sprawdzić, czytając opinie o naszych deserkach TUTAJ. Rodzice chwalą nasze deserki, które powstały z mleka i przetartych owoców. Dołącz i Ty do zadowolonych rodziców, podających swoim dzieciom deserki Nestlé Yogolino. Codziennie wspieraj zdrowy rozwój swojej pociechy!

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.