Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Article - udostępnij
X
kaszka nestle sinlac i miseczka

Nestlé Sinlac dla dzieci z nietolerancją pokarmową

(1 opinia)

Nestlé Sinlac to bezglutenowy produkt zbożowy dla dzieci ze stwierdzoną nietolerancją pokarmową. Nestlé Sinlac sprawdzi się doskonale w diecie eliminacyjnej.

piątek, 23.09.2016

Dieta eliminacyjna

Sporo niemowląt i małych dzieci boryka się z alergią lub nietolerancją pokarmową. Wyzwaniem stojącym przed ich rodzicami jest nabycie umiejętności przygotowywania odpowiednich posiłków, gdyż w tych przypadkach przestrzeganie diety eliminacyjnej jest jedynym słusznym sposobem postępowania. Dieta taka pozwala na wyeliminowanie uczulającego dziecko produktu, a co za tym idzie unikanie męczących objawów alergii, takich jak zaczerwienienie skóry czy wysypka. W trakcie odstawiania poszczególnych produktów trzeba prowadzić dokładną analizę objawów oraz dokładnie obserwować dziecko i reakcje na poszczególne produkty lub grupy produktów.

Jak rozszerzać dietę niemowląt i małych dzieci w przypadku nietolerancji pokarmowej?

W przypadku wystąpienia alergii pokarmowej należy ściśle wyłączyć z diety dziecka alergizujące składniki. Niestety, skomponowanie pełnowartościowej diety przy nietolerancji pokarmowej przy zazwyczaj mocno ograniczonej palecie produktów bywa nie lada wyzwaniem. Nietolerancja pokarmowa u dzieci może obejmować nie tylko jeden produkt, ale całą jego grupę. Dlatego tak trudne jest ustalenie substancji, które odpowiadają za niechciane objawy u dziecka. Częstym problemem diety eliminacyjnej jest również małe urozmaicenie posiłków z powodu ograniczonego wyboru produktów, które nie będą uczulały. Takie żywienie niesie ze sobą ryzyko niskiej podaży składników odżywczych. Dlatego też w razie konieczności zrezygnowania np. ze spożycia białka (zawartego w mleku, soi, pszenicy lub jajkach) ważne jest włączenie do diety innego, również wartościowego, źródła białka.

Co warto wiedzieć o Nestlé Sinlac?

Jednym z rozwiązań jest wprowadzenie do menu malucha Nestlé Sinlac jako elementu diety eliminacyjnej. Jest to specjalny, bezglutenowy produkt zbożowy wytwarzany z wysokiej jakości mączki chleba świętojańskiego i ryżu. Nie zawiera mleka, laktozy, białka sojowego ani glutenu. Odpowiada na szczególne potrzeby dziecka i stanowi nieocenioną pomoc w diecie eliminacyjnej, wymagającej wykluczenia tych składników. 

nestle-sinlac

Czytaj dalej

Warto wiedzieć

  • nie zawiera glutenu

  • nie zawiera mleka, laktozy, białka sojowego

  • dostarcza wysokiej jakości białka roślinnego

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

  • Odbierz darmową próbkę NAN OPTIPRO Plus 2
  • Weź udział w KONKURSACH i wygrywaj!
  • TESTUJ produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
  • Otrzymuj NEWSLETTER z informacjami od ekspertów

Zarejestruj się!

Powiązane tematy
Opinie o artykule

Podziel się opinią

1 opinia

niedziela, 12 listopad 2017 - 18:52

Marek

sa dobre

Podziel się opinią

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.