5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Pierwsza kaszka dla niemowlaka

0
0 opinie

Dowiedz się, kiedy według schematu żywienia niemowląt możesz wprowadzać kaszki do diety maluszka, i które produkty możesz podawać na samym początku. Zacznij serwować swojemu szkrabowi kaszki mające w składzie witaminy oraz składniki mineralne.

2min. czytania Wrz 27, 2023

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dopasowanym do potrzeb niemowlaka. Jednak po konsultacji z pediatrą już w 5.-6. miesiącu można rozpocząć serwowanie w niewielkich ilościach pokarmów uzupełniających. To czas, kiedy w diecie szkraba mogą pojawić się zbożowe kaszki. Sprawdź, które z nich podawać dziecku na samym początku.

Wprowadzanie kaszki do diety niemowlaka

Twój maluszek poznał już smak bezglutenowych kleików? Może to już czas na wypróbowanie pierwszej zbożowej kaszki, aby dziecko mogło poznać kolejne ciekawe smaki i konsystencje. Najpierw możesz sięgnąć np. po bezglutenowe wersje kaszek, które powstały na bazie ryżu czy kukurydzy. W ten sposób stopniowo zaczniesz wprowadzać maluszka w świat nowych produktów.

Ważne

Pamiętaj, aby za każdym razem, kiedy wprowadzasz nowy produkt do diety dziecka, obserwować reakcję maluszka na nowe składniki. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy nietolerancji czy alergii, skonsultuj się z pediatrą.

Pamiętaj, aby były to kaszki wysokiej jakości dopasowane do wieku szkraba – np. kaszki Nestlé (dostępne w różnorodnych smakach), które mogą pomóc urozmaicić jadłospis dziecka. Od ponad 150 lat tworzymy produkty dla niemowląt i małych dzieci, dlatego możesz zaufać naszym ekspertom. Wśród kaszek Nestlé do wyboru masz np. kaszki ryżowe bezmleczne, które robi się na mleku modyfikowanym, lub kaszki mleczno-ryżowe – te przygotujesz z pomocą wody.

 

kaszki nestle bezmleczne i mleczno ryzowe

 

Już po 4. miesiącu życia Twoje dziecko może spróbować pierwszych kaszek w owocowych smakach – np. o smaku banana, maliny czy moreli i śliwki. Z kolei pomysłem na pożywną kolację może być Kaszka „Dobranoc” mleczno-ryżowa jabłko.

Czy wiesz, że...

Już jedna porcja kaszki mleczno-ryżowej albo ryżowej bezmlecznej od Nestlé pokrywa aż 50% dziennego zapotrzebowania dziecka na żelazo, które jest ważne dla rozwoju poznawczego dziecka. Oprócz tego kaszki zawierają także immunoskładniki (cynk, żelazo, witaminy A* i C), które wspierają układ odpornościowy, oraz bakterie Bifidus BL.

* Zawartość zgodnie z przepisami prawa

Z kaszkami Nestlé rozszerzanie diety maluszka może być o wiele łatwiejsze. Już po 4. miesiącu wybierz dla dziecka pierwszą kaszkę zbożową i wraz ze wzrostem szkraba serwuj mu kolejne warianty smakowe. Pamiętaj, że kaszki mogą pozostać z Wami nawet do 3. roku życia dziecka lub dłużej!

Dołącz do programu Nestlé Baby&Me
Dołącz do programu Nestlé Baby&Me!

Sprawdź, jak wiele korzyści dla Ciebie przygotowaliśmy.

rating review icon
ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię