Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
soki_bobo_frut

Polska marka z tradycjami

Wiesz, że historia marki Bobo Frut związana jest z rzeszowską fabryką cukierków Alima, która powstała w latach 20. XX wieku?

wtorek, 21.06.2016

Historia marki związana jest z rzeszowską fabryką cukierków Alima, która powstała w latach 20. XX wieku. Przedsiębiorstwo w latach 50. zrezygnowało jednak z produkowania słodyczy na rzecz przetworów owocowo-warzywnych, a w roku 1968 rozpoczęło produkcję przetworów dla dzieci. Głównym produktem przedsiębiorstwa stały się soki przecierowe Bobo Frut - do dzisiaj chętnie kupowane przez rodziców soki dla dzieci.

W roku 1991, w wyniku przekształceń własnościowych, właścicielem polskiej spółki produkującej soki Bobo Frut stała się firma Gerber Products Company, która zainwestowała w jej rozwój i modernizację ponad 30 milionów dolarów. We wrześniu 2007 roku przedsiębiorstwo produkujące soki i przeciery owocowo - warzywne, na których wychowało się kilka pokoleń dzieci w Polsce, dołączyło do grupy Nestlé jako część Nestlé Nutrition. Dziś fabryka Nestlé Polska w Rzeszowie jest uznawana za jedną z bardziej nowoczesnych w Europie. 

soki bobo frut mapa rzeszow0

Rok 2013 - Minęło 45 lat!

Sok Bobo Frut o smaku Banan-Jabłko-Marchewka od 45 lat na rynku!

Rok 1996 - Nowe zamknięcie soków Bobo Frut

Sok Bobo Frut wprowadza zakrętki TWIST OFF!

Rok 1980 - Bobo Frut towarem deficytowym

Nie wszyscy pamiętają czasy, kiedy zdobycie choćby pakietu Soków Bobo Frut graniczyło z cudem, a był to koniec lat 70-ych i lata 80-te. Doskonałe w smaku i pełne naturalnych witamin Bobo Frut należały do grupy produktów, których usilnie trzeba było poszukiwać w sklepach. Najczęściej "pod ladą".

Rok 1978 - Powiększa się rodzina soków Bobo Frut

W tym czasie rzeszowskie zakłady produkowały 41 rodzajów przetworów Bobo Frut, w tym 17 rodzajów soków, 9 rodzajów przetartych owoców i warzyw, 4 rodzaje zup oraz 3 rodzaje deserów.

Rok 1970 - Pierwsze opinie o sokach Bobo Frut

W latach 70. XX wieku specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka pisali "Wielka staranność przy opracowaniu receptur, a także stałe polepszanie warunków technologicznych wpływają na to, że Bobo Fruty wykazują niezwykle małe straty wartości odżywczych. Wszystko to sprawia, że przydatność rzeszowskich przetworów owocowych i warzywnych w żywieniu małych dzieci jest ogromna".

Rok 1968 - Produkcja soków Bobo Frut

W pierwszym roku w Rzeszowie powstaje pierwsze 100 ton soku Bobo Frut!

Rok 1968 - Rozpoczęcie produkcji soków Bobo Frut

W 1968 roku w rzeszowskich Zakładach Przemysłu Owocowo-Warzywnego (ZPOW) Alima uruchomiono produkcję soków przecierowych dla niemowląt pod znakiem firmowym Bobo Frut. Był to przełomowy okres w historii firmy, Alima była pierwszym w Polsce zakładem przetwórczym, posiadającym oddział produkcji soków i przetworów dla niemowląt i małych dzieci. To właśnie wtedy, w samym sercu Podkarpacia, narodził się Bobo Frut!

soki bobo frut mapa rzeszowa 1

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

Mamy oceniają tę treść na 0/5
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.