MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Produkty dla niemowląt, czyli marka Gerber w Polsce

Marka Gerber powstała w Ameryce, ale idea, która temu towarzyszyła, dotarła do wielu innych miejsc na świecie. Nic dziwnego – wszyscy mamy potrzebę dbać o swoje potomstwo. Właśnie dlatego produkty Gerber powstają obecnie nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Ich produkcja odbywa się także w Polsce – konkretnie w Rzeszowie!

3min. czytania Sty 15, 2024

Na początku w sklepach znalazło się jedynie 5 produktów Gerber. Zapotrzebowanie jednak rosło, a skala pomocy, jaką stanowiły gotowe dania dla niemowląt, przerosła wszystkie oczekiwania. Dziś Nestlé odpowiedzialne za markę Gerber jest nie tylko ekspertem w żywieniu niemowląt, lecz także jednym z największych producentów posiłków dla niemowląt i małych dzieci w Polsce.

Historia Gerber w Polsce

Wszystko zaczęło się od… powstania fabryki w Rzeszowie. Miało to miejsce w latach 20. XX wieku. Ale – co może zaskoczyć – początkowo była to fabryka cukierków. Z biegiem lat biznes uległ zmianie i słodycze zostały zastąpione przez przetwory owocowo-warzywne.

 

zdj3 15

 

Fabryka w Rzeszowie – historia

Produkty Gerber od dłuższego czasu produkowane są w Rzeszowie. Powstaje tam żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci. Co to oznacza w praktyce? To proste. Zarówno słoiczki, jak i sam zakład, muszą spełniać wiele rygorystycznych norm (czasem nawet 500 razy bardziej restrykcyjnych niż w przypadku dorosłych!) określanych przez prawo. Co ważne – nie tylko prawo polskie, lecz także europejskie. Dzięki temu, drodzy rodzice, macie pewność, że produkty Gerber są opracowywane i tworzone z myślą o najmłodszych (niemowlaki oraz dzieci do lat 3).

Czy wiesz, że...

Żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci ze względu na swój specjalny skład i sposób wytwarzania:

  • różni się od innych produktów
  • została opracowana specjalnie z myślą o niemowlętach i małych dzieciach
  • nie zawiera konserwantów, barwników i dodatków smakowych

Warto również wspomnieć, że od 2013 roku w fabryce w Rzeszowie działa laboratorium Nestlé Quality Assurance Center (Centrum Zapewniania Jakości Nestlé). Celem jego działania jest zapewnienie najwyższej jakości usług związanych z bezpieczeństwem żywności i dobrymi praktykami laboratoryjnymi. To dziesiąte tego typu centrum Nestlé w Europie. Polskie Centrum Akredytacji potwierdziło, że centrum Nestlé spełnienia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005.

Produkty dla niemowląt – pochodzenie produktów

Na co dzień współpracujemy z kilkudziesięcioma plantatorami. Uprawy, z których korzystamy, znajdują się m.in. w województwach: podkarpackim, lubelskim, małopolskim.

 

sloiczki gerber

 

Współpraca układa się na tyle pomyślnie, a produkty są na tyle wysokiej jakości, że wielu plantatorów jest z nami od ponad 20 lat. Nie usypia to jednak naszej czujności. Właśnie dlatego otrzymywane surowce poddajemy ciągłej analizie, nadzorowi i udoskonaleniom. Nasi specjaliści kilka razy w roku odwiedzają plantacje współpracujące z Nestlé, by pobrać, a następnie sprawdzić próbki gleby oraz warzyw i owoców. Cały czas pracujemy nad tym, by na stół trafiały zdrowe, pożywne i bezpieczne produkty dla dzieci.

Czy wiesz, że...

Nie każda marchewka kupiona w sklepie czy na bazarku nadaje się dla delikatnego brzuszka Twojego dziecka. Wiele owoców i warzyw zawiera bowiem zbyt wysoką ilość pozostałości nawozów sztucznych, pestycydów czy metali ciężkich.

J jak jakość produktów Gerber

Mimo że metody produkcji ulegają zmianie i skala produkcji znacznie wzrosła, to niezmiennie towarzyszą nam dbałość o jakość produktów oraz troska o dobro i bezpieczeństwo dzieci. W naszej pracy bazujemy na danych oraz wieloletnim doświadczeniu. Korzystamy nie tylko z rozwoju technologicznego, lecz także czerpiemy wiedzę garściami z rozmów z rodzicami. Tworząc produkty Gerber, staramy się wsłuchiwać w potrzeby dzieci.

Nasze obiadki dla niemowląt czy desery dla dzieci powstają na podstawie zalecenia specjalistów w dziedzinie żywienia, ale również rodzicielskiego instynktu.

 

zdj2
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.