Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X

Produkty dla niemowląt, czyli marka Gerber w Polsce

Marka Gerber powstała w Ameryce, ale idea, która temu towarzyszyła, dotarła do wielu innych miejsc na świecie. Nic dziwnego – wszyscy mamy potrzebę dbać o swoje potomstwo. Właśnie dlatego produkty Gerber powstają obecnie nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Ich produkcja odbywa się także w Polsce – konkretnie w Rzeszowie!

poniedziałek, 03.10.2016

Na początku w sklepach znalazło się jedynie 5 produktów Gerber. Zapotrzebowanie jednak rosło, a skala pomocy, jaką stanowiły gotowe dania dla niemowląt, przerosła wszystkie oczekiwania. Dziś Nestlé odpowiedzialne za markę Gerber jest nie tylko ekspertem w żywieniu niemowląt, lecz także jednym z największych producentów posiłków dla niemowląt i małych dzieci w Polsce.

Historia Gerber w Polsce

Wszystko zaczęło się od… powstania fabryki w Rzeszowie. Miało to miejsce w latach 20. XX wieku. Ale – co może zaskoczyć – początkowo była to fabryka cukierków. Z biegiem lat biznes uległ zmianie i słodycze zostały zastąpione przez przetwory owocowo-warzywne.

Historia Gerbera

Fabryka w Rzeszowie – historia

Produkty Gerber od dłuższego czasu produkowane są w Rzeszowie. Powstaje tam żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci. Co to oznacza w praktyce? To proste. Zarówno słoiczki, jak i sam zakład, muszą spełniać wiele rygorystycznych norm (czasem nawet 500 razy bardziej restrykcyjnych niż w przypadku dorosłych!) określanych przez prawo. Co ważne – nie tylko prawo polskie, lecz także europejskie. Dzięki temu, drodzy rodzice, macie pewność, że produkty Gerber są opracowywane i tworzone z myślą o najmłodszych (niemowlaki oraz dzieci do lat 3).

Czy wiesz, że...

Żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci ze względu na swój specjalny skład i sposób wytwarzania:

  • różni się od innych produktów
  • została opracowana specjalnie z myślą o niemowlętach i małych dzieciach
  • nie zawiera konserwantów, barwników i dodatków smakowych

Warto również wspomnieć, że od 2013 roku w fabryce w Rzeszowie działa laboratorium Nestlé Quality Assurance Center (Centrum Zapewniania Jakości Nestlé). Celem jego działania jest zapewnienie najwyższej jakości usług związanych z bezpieczeństwem żywności i dobrymi praktykami laboratoryjnymi. To dziesiąte tego typu centrum Nestlé w Europie. Polskie Centrum Akredytacji potwierdziło, że centrum Nestlé spełnienia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005.

 

Produkty dla niemowląt – pochodzenie produktów

Na co dzień współpracujemy z kilkudziesięcioma plantatorami. Uprawy, z których korzystamy, znajdują się m.in. w województwach: podkarpackim, lubelskim, małopolskim.


Współpraca układa się na tyle pomyślnie, a produkty są na tyle wysokiej jakości, że wielu plantatorów jest z nami od ponad 20 lat. Nie usypia to jednak naszej czujności. Właśnie dlatego otrzymywane surowce poddajemy ciągłej analizie, nadzorowi i udoskonaleniom. Nasi specjaliści kilka razy w roku odwiedzają plantacje współpracujące z Nestlé, by pobrać, a następnie sprawdzić próbki gleby oraz warzyw i owoców. Cały czas pracujemy nad tym, by na stół trafiały zdrowe, pożywne i bezpieczne produkty dla dzieci.

Czy wiesz, że...

Nie każda marchewka kupiona w sklepie czy na bazarku nadaje się dla delikatnego brzuszka Twojego dziecka. Wiele owoców i warzyw zawiera bowiem zbyt wysoką ilość pozostałości nawozów sztucznych, pestycydów czy metali ciężkich.

J jak jakość produktów Gerber

Mimo że metody produkcji ulegają zmianie i skala produkcji znacznie wzrosła, to niezmiennie towarzyszą nam dbałość o jakość produktów oraz troska o dobro i bezpieczeństwo dzieci. W naszej pracy bazujemy na danych oraz wieloletnim doświadczeniu. Korzystamy nie tylko z rozwoju technologicznego, lecz także czerpiemy wiedzę garściami z rozmów z rodzicami. Tworząc produkty Gerber, staramy się wsłuchiwać w potrzeby dzieci.

Nasze obiadki dla niemowląt czy desery dla dzieci powstają na podstawie zalecenia specjalistów w dziedzinie żywienia, ale również rodzicielskiego instynktu.

Czego nie zawierają produkty Gerber

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 5/5
avatar
avatar

Nowosci GERBER

Z pośród 3 nowych smakow ktore mogła spróbować moja córeczka ( OWSIANKA BANAN,TRUSKAWKA,MALINKA Z PŁATKAMI. OWSIANYMI GRUSZKI,MANGO I TRZY ZBOZA ORAZ JABLKO,GRUSZKA ,SUSZONE ŚLIWKI Z KLEIKIEM GRYCZANYM) najbardziej przypadl do gustu pierwszy sloiczek. Napewno kupimy go wielokrotnie i polecaby jak najbardziej wszystkie pyszne smaki :-)

avatar

Pysznosci

Są przepyszne polecamyy

avatar

Najlepsze

Moja Zosia uwielbia zupki

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.