MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Dlaczego produkty Gerber mają długi termin przydatności do spożycia?

Zastanawiasz Cię, dlaczego słoiczki dla dzieci Gerber mają długi termin przydatności do spożycia? Co sprawia, że ich zawartość się nie psuje, a zupki, gotowe obiadki i deserki na przestrzeni czasu nie tracą swoich walorów odżywczych oraz smakowych? Poznaj nasz sekret procesu produkcji i podaj swojemu maluszkowi dokładnie to, co uważasz, że będzie dla niego najlepsze!

2min. czytania Sty 15, 2024

Produkty Gerber dla niemowląt i małych dzieci nie zawierają substancji konserwujących, barwników i wzmacniaczy smaku. A mimo tego do daty przydatności do spożycia ich jakość oraz bezpieczeństwo zostają zapewnione. Zawartość słoiczków ma długi termin przydatności, a gotowe dania i deserki zachowują swój smak i wartości odżywcze. Wszystko dzięki odpowiedniej obróbce termicznej – czyli pasteryzacji!

Czy wiesz, że...

Proces pasteryzacji przypomina tradycyjne wekowanie domowych przetworów, z którego korzystają nasze babcie i mamy. W Gerber nie ma też żadnych dodatków konserwantów oraz sztucznych barwników – dokładnie tak, jak zwykle bywa to w domowych wyrobach!

Pasteryzacja – smak bez konserwantów na długo

Pasteryzacja kończy proces produkcji dania i umożliwia zachowanie długiego terminu przydatności do spożycia. Ta metoda, polegająca na wykorzystaniu termicznego utrwalania żywności, zapewnia zupkom, obiadkom i deserkom Gerber uzyskane walory smakowe i odżywcze nawet przez 24 miesiące.

Co sprawia, że produkty Gerber w słoiczkach są odpowiednio przystosowane dla Ciebie i Twojego maluszka?

the Gerber pot is guaranteed to stay fresh

 

Klik – dźwięk gwarantujący jakość

Skąd pewność, że słoiczki są szczelnie zamknięte, a ich zawartość dobrze chroniona? To proste! Wytwarzana w procesie pasteryzacji próżnia wewnątrz słoiczka chroni posiłek przed kontaktem z powietrzem, a charakterystyczne kliknięcie tzw. „guzika bezpieczeństwa” jest gwarantem utrzymania jego szczelności oraz jakości produktu.

 

Gerbera pots


System bezpieczeństwa wykorzystywany w opakowaniach Gerber pozwala nam kontrolować, czy słoiczek jest szczelnie zamknięty, a co za tym idzie, czy jego zawartość jest odpowiednia dla Twojego dziecka.

Czy wiesz, że...

Wszystkie surowce, zanim zostaną dopuszczone do produkcji, poddawane są szczegółowym badaniom przy użyciu nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego. W Gerber dokładnie sprawdzamy, czy owoce i warzywa spełniają normy żywności dla niemowląt i małych dzieci, które są nawet do 500 razy bardziej restrykcyjne niż normy dla dorosłych.

Jakość i smak zamknięte w słoiczku

Jeśli podczas otwierania produktu Gerber powinno być słychać charakterystyczne kliknięcie - oznacza to, że oryginalne zamknięcie nie zostało wcześniej naruszone i produkt bez obawy można podać dziecku. Dodatkowo jednorazowe wieczka produktów Gerber pokryte są wewnątrz powłoką chroniącą zawartość słoiczka przed kontaktem z metalem, dlatego nie musisz obawiać się, że do obiadku lub deserku dostaną się jakiekolwiek szkodliwe substancje.

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.