7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Dlaczego produkty Gerber mają długi termin przydatności do spożycia?

0
0 opinie

Zastanawiasz Cię, dlaczego słoiczki dla dzieci Gerber mają długi termin przydatności do spożycia? Co sprawia, że ich zawartość się nie psuje, a zupki, gotowe obiadki i deserki na przestrzeni czasu nie tracą swoich walorów odżywczych oraz smakowych? Poznaj nasz sekret procesu produkcji i podaj swojemu maluszkowi dokładnie to, co uważasz, że będzie dla niego najlepsze!

2min. czytania Wrz 27, 2023

Produkty Gerber dla niemowląt i małych dzieci nie zawierają substancji konserwujących, barwników i wzmacniaczy smaku. A mimo tego do daty przydatności do spożycia ich jakość oraz bezpieczeństwo zostają zapewnione. Zawartość słoiczków ma długi termin przydatności, a gotowe dania i deserki zachowują swój smak i wartości odżywcze. Wszystko dzięki odpowiedniej obróbce termicznej – czyli pasteryzacji!

Czy wiesz, że...

Proces pasteryzacji przypomina tradycyjne wekowanie domowych przetworów, z którego korzystają nasze babcie i mamy. W Gerber nie ma też żadnych dodatków konserwantów oraz sztucznych barwników – dokładnie tak, jak zwykle bywa to w domowych wyrobach!

Pasteryzacja – smak bez konserwantów na długo

Pasteryzacja kończy proces produkcji dania i umożliwia zachowanie długiego terminu przydatności do spożycia. Ta metoda, polegająca na wykorzystaniu termicznego utrwalania żywności, zapewnia zupkom, obiadkom i deserkom Gerber uzyskane walory smakowe i odżywcze nawet przez 24 miesiące.

Co sprawia, że produkty Gerber w słoiczkach są odpowiednio przystosowane dla Ciebie i Twojego maluszka?

the Gerber pot is guaranteed to stay fresh

Klik – dźwięk gwarantujący jakość

Skąd pewność, że słoiczki są szczelnie zamknięte, a ich zawartość dobrze chroniona? To proste! Wytwarzana w procesie pasteryzacji próżnia wewnątrz słoiczka chroni posiłek przed kontaktem z powietrzem, a charakterystyczne kliknięcie tzw. „guzika bezpieczeństwa” jest gwarantem utrzymania jego szczelności oraz jakości produktu.

Gerbera pots


System bezpieczeństwa wykorzystywany w opakowaniach Gerber pozwala nam kontrolować, czy słoiczek jest szczelnie zamknięty, a co za tym idzie, czy jego zawartość jest odpowiednia dla Twojego dziecka.

Czy wiesz, że...

Wszystkie surowce, zanim zostaną dopuszczone do produkcji, poddawane są szczegółowym badaniom przy użyciu nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego. W Gerber dokładnie sprawdzamy, czy owoce i warzywa spełniają normy żywności dla niemowląt i małych dzieci, które są nawet do 500 razy bardziej restrykcyjne niż normy dla dorosłych.

Jakość i smak zamknięte w słoiczku

Jeśli podczas otwierania produktu Gerber powinno być słychać charakterystyczne kliknięcie - oznacza to, że oryginalne zamknięcie nie zostało wcześniej naruszone i produkt bez obawy można podać dziecku. Dodatkowo jednorazowe wieczka produktów Gerber pokryte są wewnątrz powłoką chroniącą zawartość słoiczka przed kontaktem z metalem, dlatego nie musisz obawiać się, że do obiadku lub deserku dostaną się jakiekolwiek szkodliwe substancje.

Dołącz do programu Nestlé Baby&Me
Dołącz do programu Nestlé Baby&Me!

Sprawdź, jak wiele korzyści dla Ciebie przygotowaliśmy.

rating review icon
ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię