Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
niemowle-karmione-daniem-ze-sloiczka

Dlaczego produkty Gerber mają długi termin przydatności do spożycia?

Jak to się dzieje, że produkty bez konserwantów mają tak długi termin przydatności do spożycia? Czy produkty o tak długim terminie przydatności do spożycia mogą być zdrowe?

piątek, 04.11.2016

Produkty Gerber dla niemowląt i małych dzieci nie zawierają substancji konserwujących, barwników i wzmacniaczy smaku. Ich jakość, smak i trwałość to zasługa procesu pasteryzacji, przypominającego tradycyjne wekowanie domowych przetworów, który umożliwia zachowanie długiego terminu przydatności do spożycia bez użycia substancji konserwujących. 

Pasteryzacja – smak bez konserwantów na długo

Proces pasteryzacji kończy proces produkcji dania. Ten proces produkcji z wykorzystaniem technologii termicznego utrwalania żywności zapewnia, że zachowują one swoje walory smakowe, a straty wartości odżywczych składników są ograniczane do minimum. Dzięki temu procesowi pasteryzacji, zbliżonemu do tego, jaki stosują nasze mamy i babcie robiąc domowe przetwory, produkty Gerber zachowują swoje walory odżywcze i smakowe nawet przez 24 miesiące.

proces-pasteryzacji-gerber

Klik – dźwięk gwarantujący jakość

Skąd pewność, że słoiczki są szczelnie zamknięte, a ich zawartość dobrze chroniona?

Wytwarzana w procesie pasteryzacji próżnia wewnątrz słoiczka chroni posiłek przed kontaktem z powietrzem, a charakterystyczne kliknięcie tzw. „guzika bezpieczeństwa” jest gwarantem utrzymania jego szczelności. System tzw. guzika bezpieczeństwa wykorzystywany w opakowaniach produktów Gerber pozwala kontrolować, czy słoiczek jest szczelnie zamknięty, a co za tym idzie, czy jego zawartość jest odpowiednia dla dziecka. Jeśli podczas otwierania produktu Gerber słychać charakterystyczne kliknięcie, oznacza to, że oryginalne zamknięcie nie zostało wcześniej naruszone i produkt bez obawy można podać dziecku. Jednorazowe wieczka produktów Gerber pokryte są wewnątrz powłoką chroniącą zawartość słoika przed kontaktem z metalem.

Zobacz film o pasteryzacji:

<< Sprawdź, jak zatrzymujemy jakość w słoiczku! >>

 

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.