Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Article - udostępnij
X
niemowle-jedzace-przecier-ze-sloiczka

Dlaczego gotowe dania ze słoiczków są najlepsze dla niemowląt?

(0 opinie)

Dania ze słoiczków dla niemowląt czy posiłki przygotowywane w domu? Który z wariantów jest lepszym wyborem dla Twojego dziecka? Przeczytaj więcej na ten temat.

czwartek, 03.11.2016

Jesteś na etapie rozszerzania diety dziecka, wprowadzasz nowe produkty do jego jadłospisu i zastanawiasz się nad tym, czy lepiej podawać mu dania ze słoiczków, czy na własną rękę (od podstaw) przygotowywać przecier lub zupkę? To do Ciebie należy decyzja, który wariant żywienia wybierzesz. Pamiętaj, najważniejsze, by maluch dostał odpowiednią porcję dania najwyższej jakości, dostosowanego do jego wieku. Reszta uzależniona jest od Twoich chęci, umiejętności kulinarnych, dostępności do produktów odpowiedniej jakości i czasu, którym dysponujesz. 
    


Domowe dania dla dzieci

Przygotowanie dań dla dzieci wymaga nie tylko czasu, odpowiednio zaopatrzonej lodówki, niezbędnego wyposażenia, ale też dobrej organizacji (np. sporządzając listę zakupów, należy brać pod uwagę jadłospis dla dziecka na cały najbliższy tydzień, aby uniknąć sytuacji, w której zabraknie nam danego składnika). Przygotowując posiłki dla dziecka w domu, zwykle nie mamy żadnej gwarancji, że składniki, które wykorzystujemy, są odpowiedniej jakości dla najmłodszych.

Słoiczki dla niemowląt

Taką pewność mamy, stosując gotowe dania w słoiczkach, przeznaczone dla niemowląt. Są to dania specjalnego przeznaczenia żywieniowego, które spełniają rygorystyczne wymogi odnośnie do składu i sposobu produkcji. Wszystkie składniki użyte do ich przygotowania są odpowiednio dobrane. Co więcej, połączenie składników żadnego z dań nie jest przypadkowe. Receptura każdego „smaku” została przygotowana przez specjalistów w dziedzinie żywienia. Zawartość słoiczka niemalże z aptekarską precyzją została dostosowana do potrzeb dziecka w danym wieku. Produkty są całkowicie naturalne, nie zawierają środków konserwujących, smakowych i barwników. Wszystkie surowce używane do produkcji, dzięki procesowi technologicznemu zbliżonemu do starego, niezawodnego "wekowania", zachowują pełnię swoich naturalnych walorów odżywczych i smakowych w gotowych wyrobach.  Gotowe słoiczki dla niemowląt są też bardziej praktyczne - ich zawartość wystarczy jedynie podgrzać i podać dziecku.
Jeśli rodzice mają wahania, w jaki sposób żywić swojego malucha, warto rozważyć połączenie dwóch wariantów żywienia.

Obejrzyj film  i dowiedz się, dlaczego warzywa i owoce dostępne w pobliskim markecie nie są najlepszym wyborem do przygotowania dań dla niemowląt:

 

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

  • Zdobywaj wiedzę
  • Korzystaj z narzędzi interaktywnych
  • Testuj produkty
  • Śledź aktualne promocje

Zarejestruj się!

Powiązane tematy
Opinie o artykule

Podziel się opinią

0 opinie