Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
uśmiechnięte dziecko
Gerber Mintaj z warzywami

Dlaczego gotowe dania ze słoiczków są najlepsze dla niemowląt?

Posiłki przygotowywane samodzielnie w domu czy raczej gotowe, smaczne i dostosowane do potrzeb maluszków dania ze słoiczków dla niemowląt? Dowiedz się, co warto wybrać, aby dostarczyć maluszkowi potrzebne do wzrostu i rozwoju ważne składniki odżywcze. Przekonaj się, że dzięki produktom Gerber rozszerzanie diety może być łatwe, wygodne i zdrowe!

wtorek, 10.09.2019

Gerber Mintaj z warzywami

Dla wielu rodziców gotowanie dla dziecka, a szczególnie rozszerzanie jego diety, bywa kłopotliwe. Ty też stajesz przed dylematem, jakie dania na obiad podać swojemu maluszkowi? Koniecznie sprawdź, dlaczego warto sięgać po słoiczki Gerber, które powstały z myślą o wyjątkowych potrzebach żywieniowych małych odkrywców! 

Karmienie dziecka produktami o najwyższej jakości

Jesteś na etapie rozszerzania diety dziecka, wprowadzasz nowe produkty do jadłospisu maluszka i zastanawiasz się nad tym, czy lepiej podawać dania ze słoiczków, czy samemu przygotowywać przecier lub zupkę? To do Ciebie należy decyzja, który wariant żywienia wybierzesz. Najważniejsze jest to, aby Twoje dziecko dostało posiłek najwyższej jakości w odpowiedniej ilości, dostosowanej do wieku oraz wielkości małego brzuszka. 

  
Reszta uzależniona jest od Twoich chęci, umiejętności kulinarnych, dostępności sprawdzonych i bezpiecznych składników i przede wszystkim czasu, którym dysponujesz. Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób karmić swojego maluszka, warto rozważyć połączenie dwóch opcji żywienia.

Domowe dania dla dzieci

Przygotowanie dań dla dzieci wymaga nie tylko czasu, odpowiednio zaopatrzonej lodówki, ale też dobrej organizacji. Wcześniej musisz zaplanować, jak będzie wyglądało menu maluszka na cały tydzień, zrobić listę zakupów i kupić odpowiednie składniki. Niestety, przygotowując posiłki dla dziecka w domu, nie zawsze masz 100% gwarancję, że warzywa czy owoce z marketu lub bazarku są odpowiedniej jakości dla niemowlaka.

Czy wiesz, że...

W pierwszych miesiącach życia Twojego dziecka wciąż rozwija się jego układ pokarmowy i kształtuje mikrobiota jelitowa, czyli skład bakterii zamieszkujących jego przewód pokarmowy. Dlatego tak ważne są wszystkie składniki, które wraz z pierwszymi zupkami oraz obiadkami trafiają do małego brzuszka.

Gerber – pomysł na smaczny posiłek dla maluszka

Stosując gotowe dania w słoiczkach dla dzieci Gerber, podajesz dziecku produkty najwyższej jakości. Gdy w ciągu dnia nie masz czasu na gotowanie i potrzebujesz szybkiego pomysłu na obiad, skorzystaj z propozycji obiadowej Gerber i podaj maluszkowi zupkę dla niemowląt w słoiczku lub gotowy obiadek, dopasowany do wieku dziecka.

 
Słoiczki Gerber z gotowymi posiłkami to żywność dla niemowląt i małych dzieci, dedykowana niemowlętom po 4. miesiącu i małym dzieciom aż do końca 3. roku życia. Dania spełniają rygorystyczne normy dotyczące jakości surowców, procesu produkcji i składu produktu. Wszystkie składniki użyte do ich przygotowania są odpowiednio dobrane, a receptury zostały przygotowane przez specjalistów w dziedzinie żywienia niemowląt i małych dzieci. 

Czy wiesz, że...

W fabrykach Gerber dokładnie analizujemy, czy owoce i warzywa, które mają trafić do naszych słoiczków, spełniają normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Są one nawet 500 razy bardziej restrykcyjne niż normy dla dorosłych. Zgodność z wymaganiami sprawdzamy przy użyciu nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego, żeby rodzice mogli mieć pewność, że wybierają dla swoich maluszków to, co najlepsze.

Smak zamknięty w słoiczku

Zawartość każdego słoiczka Gerber została dostosowana do potrzeb dziecka w danym wieku. Dzięki odpowiedniej obróbce termicznej, czyli procesom zbliżonym do starego niezawodnego wekowania, dania w słoiczkach są bezpieczne dla maluszków i zachowują jak najwięcej swoich naturalnych walorów odżywczych i smakowych. Przygotowujemy je tak, by ograniczyć straty składników odżywczych do minimum.

To właśnie odpowiednio zaplanowana obróbka termiczna sprawia, że zupki i obiadki Gerber mają długi termin przydatności. Zgodnie z przepisami prawa nasze produkty nie zawierają substancji konserwujących (konserwantów) ani barwników.
 

Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego warzywa i owoce dostępne w markecie lub na bazarku nie zawsze są najlepszym wyborem do przygotowania dań dla niemowląt!
 

 

Wygodne i paktyczne rozwiązanie 

Gotowe słoiczki Gerber dla niemowląt i małych dzieci są bardzo praktyczne – ich zawartość wystarczy ewentualnie podgrzać i podać łyżeczką dziecku. Ulubione danie możesz również bez problemu zapakować do torby i zabrać np. w podróż, gdy nie masz czasu i możliwości na gotowanie posiłku dla dziecka. 

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.