7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Z jak Zboża

0
0 opinie

Zgodnie z obowiązujących schematem żywienia niemowląt, produkty zbożowe, w tym gluten, możesz zacząć podawać dziecku w dowolnym okresie i w małych ilościach już po 4. miesiącu życia. Dowiedz się, które produkty Gerber z tym składnikiem będą odpowiednie dla brzuszka Twojego małego smakosza w trakcie rozszerzania diety.

3min. czytania Sier 17, 2022

Zboża od tysięcy lat są na świecie elementem diety ludzi. Zawierają one węglowodany, białko, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne oraz błonnik. Niektóre zboża mają w składzie także takie białko jak gluten. Powinien on pojawić się w diecie dziecka jeszcze przed końcem pierwszego roku życia, pod warunkiem że maluszek nie ma od urodzenia stwierdzonej alergii. 

Z for Cereals

Czym jest gluten?

Gluten to białko zapasowe występujące w ziarnach niektórych zbóż (np. w pszenicy, życie, jęczmieniu, owsie czy orkiszu). Należy do grupy alergenów pokarmowych i u niektórych osób może wywoływać alergię lub nietolerancję pokarmową. Z tego względu dobrze, żeby był wprowadzany do diety niemowląt stopniowo.

Czy wiesz, że...

Jeszcze do niedawna uważano, że sposób wprowadzania glutenu przyczynia się do powstawania celiakii u dzieci, czyli schorzenia, w którym organizm nie toleruje tego składnika. Okazuje się jednak, że te tezy nie są prawdziwe, a choroba może dotknąć zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Zboża w gotowych daniach i deserkach Gerber

Kiedy zaczynasz rozszerzać dietę dziecka, Twój maluszek musi najpierw przyzwyczaić się do nowej konsystencji niż mleko mamy i nauczyć się jeść pokarmy półpłynne, a dopiero później stałe. To dlatego konsystencja i wielkość porcji produktów Gerber, które zawierają zarówno zboża bezglutenowe (np. ryż), jak i glutenowe (np. pszenica), są dostosowane do wieku maluszka, jego zmieniających się potrzeb żywieniowych i nabywanych umiejętności jedzenia. Dla maluszków, które dopiero uczą się jeść łyżeczką, przygotowaliśmy m.in. deserek w postaci musu z jabłuszkami i biszkoptem, a dla nieco starszych niemowląt – doskonalących naukę gryzienia i żucia – dania z kawałkami makaronu czy kaszy. 

Z for Cereals

 

Makaron, kasza i ryż dla niemowlaka

Jak już wspomnieliśmy, produkty zbożowe mogą sprawdzić się w doskonaleniu żucia i gryzienia. Potraktuj zatem makaron, ryż czy kaszę jako dodatek do zupek bądź obiadków, serwując je w towarzystwie warzyw i mięska. Pamiętaj, że „apetyt dziecka rośnie wraz z wiekiem”, a z czasem będzie ono potrzebowało coraz większych porcji, kawałków oraz bardziej różnorodnych smaków. Odpowiednią ilość zbożowych składników znajdziesz m.in. w gotowych słoiczkach Gerber.

Z for Cereals

 

Poznaj różne rodzaje zbóż, które zamknęliśmy w naszych słoiczkach!

P jak PŁATKI ZBÓŻ (np. Gerber Deserek gruszka banan malina – po 6. miesiącu życia)
K jak KASZA (np. Gerber Krem z zielonych warzyw z gryką – po 7. miesiącu życia)
M jak MAKARON (np. Gerber Spaghetti z kurczakiem – po 8. miesiącu życia)
R jak RYŻ (np. Gerber Risotto z indykiem i warzywami – po 12. miesiącu życia) 

Zbożowe dania Gerber

Owocowe tubki Gerber z musli

Czy wiesz, że zboża można łączyć także z owocami? Oprócz deserków w słoiczkach przygotowaliśmy ciekawe rozwiązanie na spacery i wycieczki z dzieckiem. To owocowe tubki dla niemowląt i małych dzieci po 6. miesiącu życia. Do niektórych wariantów smakowych dodaliśmy musli. Deserki są gotowe do spożycia i nie wymagają przechowywania w lodówce przed otwarciem, dlatego mogą Wam towarzyszyć w domu czy podczas zabawy na świeżym powietrzu.  

Nie masz pomysłu na obiad, zupkę lub deserek dla dziecka? Wybierz produkt Gerber lub Gerber Organic z dodatkiem zbóż – oto nasze propozycje!

Gerber po 6. miesiącu życia:

Owocowe tubki Gerber z musli

Gerber po 8. miesiącu życia:

Z for Cereals

Gerber po 12. miesiącu życia:

Z for Cereals

 

Dołącz do programu

MVP Logo

Zyskaj pełen dostęp do wszystkich benefitów!

 • Darmowe próbki

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

 • strefa_eksperta_ikona

  STREFA EKSPERTA

  Zadaj pytanie naszym ekspertom i uzyskaj darmową poradę.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię