MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Z jak Zboża

Zgodnie z obowiązujących schematem żywienia niemowląt, produkty zbożowe, w tym gluten, możesz zacząć podawać dziecku w dowolnym okresie i w małych ilościach już po 4. miesiącu życia. Dowiedz się, które produkty Gerber z tym składnikiem będą odpowiednie dla brzuszka Twojego małego smakosza w trakcie rozszerzania diety.

3min. czytania Czer 14, 2024

Zboża od tysięcy lat są na świecie elementem diety ludzi. Zawierają one węglowodany, białko, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne oraz błonnik. Niektóre zboża mają w składzie także takie białko jak gluten. Powinien on pojawić się w diecie dziecka jeszcze przed końcem pierwszego roku życia, pod warunkiem że maluszek nie ma od urodzenia stwierdzonej alergii.

 

Z for Cereals

 

Czym jest gluten?

Gluten to białko zapasowe występujące w ziarnach niektórych zbóż (np. w pszenicy, życie, jęczmieniu, owsie czy orkiszu). Należy do grupy alergenów pokarmowych i u niektórych osób może wywoływać alergię lub nietolerancję pokarmową. Z tego względu dobrze, żeby był wprowadzany do diety niemowląt stopniowo.

Czy wiesz, że...

Jeszcze do niedawna uważano, że sposób wprowadzania glutenu przyczynia się do powstawania celiakii u dzieci, czyli schorzenia, w którym organizm nie toleruje tego składnika. Okazuje się jednak, że te tezy nie są prawdziwe, a choroba może dotknąć zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Zboża w gotowych daniach i deserkach Gerber

Kiedy zaczynasz rozszerzać dietę dziecka, Twój maluszek musi najpierw przyzwyczaić się do nowej konsystencji niż mleko mamy i nauczyć się jeść pokarmy półpłynne, a dopiero później stałe. To dlatego konsystencja i wielkość porcji produktów Gerber, które zawierają zarówno zboża bezglutenowe (np. ryż), jak i glutenowe (np. pszenica), są dostosowane do wieku maluszka, jego zmieniających się potrzeb żywieniowych i nabywanych umiejętności jedzenia. Dla maluszków, które dopiero uczą się jeść łyżeczką, przygotowaliśmy m.in. deserek w postaci musu z jabłuszkami i biszkoptem, a dla nieco starszych niemowląt – doskonalących naukę gryzienia i żucia – dania z kawałkami makaronu czy kaszy.

 

Z for Cereals

 

Makaron, kasza i ryż dla niemowlaka

Jak już wspomnieliśmy, produkty zbożowe mogą sprawdzić się w doskonaleniu żucia i gryzienia. Potraktuj zatem makaron, ryż czy kaszę jako dodatek do zupek bądź obiadków, serwując je w towarzystwie warzyw i mięska. Pamiętaj, że „apetyt dziecka rośnie wraz z wiekiem”, a z czasem będzie ono potrzebowało coraz większych porcji, kawałków oraz bardziej różnorodnych smaków. Odpowiednią ilość zbożowych składników znajdziesz m.in. w gotowych słoiczkach Gerber.

 

Z for Cereals

 

Poznaj różne rodzaje zbóż, które zamknęliśmy w naszych słoiczkach!

P jak PŁATKI ZBÓŻ (np. Gerber Deserek gruszka banan malina – po 6. miesiącu życia)
K jak KASZA (np. Gerber Krem z zielonych warzyw z gryką – po 7. miesiącu życia)
M jak MAKARON (np. Gerber Spaghetti z kurczakiem – po 8. miesiącu życia)
R jak RYŻ (np. Gerber Risotto z indykiem i warzywami – po 12. miesiącu życia)

 

Zbożowe dania Gerber

 

Owocowe tubki Gerber z musli

Czy wiesz, że zboża można łączyć także z owocami? Oprócz deserków w słoiczkach przygotowaliśmy ciekawe rozwiązanie na spacery i wycieczki z dzieckiem. To owocowe tubki dla niemowląt i małych dzieci po 6. miesiącu życia. Do niektórych wariantów smakowych dodaliśmy musli. Deserki są gotowe do spożycia i nie wymagają przechowywania w lodówce przed otwarciem, dlatego mogą Wam towarzyszyć w domu czy podczas zabawy na świeżym powietrzu.  

Nie masz pomysłu na obiad, zupkę lub deserek dla dziecka? Wybierz produkt Gerber lub Gerber Organic z dodatkiem zbóż – oto nasze propozycje!

Gerber po 6. miesiącu życia:

 

Owocowe tubki Gerber z musli

 

Gerber po 8. miesiącu życia:

 

Z for Cereals

 

Gerber po 12. miesiącu życia:

 

Z for Cereals
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.