MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Skąd pochodzą warzywa i owoce w produktach Gerber, czyli j jak jakość!

Żywność dla niemowląt i małych dzieci musi charakteryzować się najwyższą jakością. Potrzeby żywieniowe małych brzuszków są naprawdę wielkie, dlatego produkty Gerber tworzymy ze szczególną starannością. Sprawdź, skąd pochodzą warzywa i owoce w produktach Gerber, i przeczytaj, jak upewnić się, że Twój maluszek otrzymuje zupki, obiadki czy deserki, które są dla niego odpowiednie.

4min. czytania Sty 15, 2024

Produkty Gerber należą do wyjątkowej grupy – żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci. Oznacza to, że nasze dania w słoiczkach czy deserki spełniają rygorystyczne wymogi dotyczące jakości wykorzystywanych surowców i procesu produkcji oraz są odpowiednio przebadane i bezpieczne dla Twojego dziecka. Z ich pomocą możesz rozszerzać dietę maluszka. Dowiedz się, jak dbamy o produkty Gerber i co robimy, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby żywieniowe małych odkrywców, którzy poznają nowe smaki i konsystencje. Sprawdź, skąd pochodzą nasze warzywa i owoce!

 

j jak jakosc

 

Warzywa i owoce od sprawdzonych dostawców

Od lat współpracujemy z tymi samymi polskimi dostawcami i plantatorami, którzy dysponują bogatą wiedzą i stosują techniki produkcji zgodne ze standardami Gerber. Za każdym razem wybieramy pod uprawę najlepsze rejony, upewniając się, że pola, z których pochodzą nasze warzywa i owoce, położone są hen, hen, daleko od dróg zanieczyszczonych metalami ciężkimi.

W naszej ofercie znajdziesz także produkty prosto z ekologicznych upraw. Właśnie tam podstawą jest szacunek dla środowiska – każdego dnia troszczymy się o glebę, zwierzęta i rośliny, a także o losy naszej planety. Wybierając produkty Gerber Organic dla swojego szkraba, sięgasz po propozycje, które powstały wyłącznie z surowców uprawianych na ekologicznych farmach.

Czy wiesz, że...

Większość z naszych dostawców współpracuje z nami od bardzo dawna. W przypadku części gospodarstw już 3. pokolenie dostarcza swoje surowce do fabryki w Rzeszowie! Glebę, na której są uprawiane, analizujemy pod kątem zawartości pestycydów i metali ciężkich. Dzięki temu mamy pewność, że uprawy są wolne od zanieczyszczeń środowiska, a surowce z nich pozyskiwane – odpowiednie dla Twojego dziecka.

Żadne azotany, metale ciężkie ani pestycydy nam nie umkną!

Nasze warzywa i owoce poddawane są szczegółowym badaniom przy użyciu nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego. Ważnym parametrem, który sprawdzamy, jest m.in. zawartość azotanów. Związki te mogą występować w „zwykłych” warzywach i owocach. Poziom azotanów badamy wielokrotnie. Najpierw pobieramy losowe próby z pól. Później robimy to za każdym razem, gdy otrzymujemy kolejną partię surowców. Kolejne testy wykonywane są jeszcze raz, gdy warzywa lub owoce zostaną już przetworzone w fabryce. Nigdy, przenigdy nie przyjmujemy warzyw i owoców, w których zawartość azotanów jest zbyt wysoka.

 

grafika 01 gerber

 

Wiemy, że w „zwykłych” warzywach i owocach mogą się znaleźć również metale ciężkie i pozostałości po pestycydach. Wnikliwe testy pomagają nam wybrać m.in. te uprawy dyń czy jabłek, które spełniają surowe normy. Dodatkowo ręczna selekcja i dokładne mycie surowców na terenie fabryki sprawiają, że do słoiczków trafiają tylko najlepsze warzywa i owoce, z których usunęliśmy wcześniej zanieczyszczenia.

Czy wiesz, że...

Dokładnie sprawdzamy, czy zawartość słoiczków Gerber spełnia normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Są one nawet do 500 razy bardziej restrykcyjne niż normy dla dorosłych! Zarówno surowce wykorzystywane w produktach Gerber, jak i gotowe dania przechodzą liczne testy jakości. Łącznie może być ich nawet 1600.

Jak dbamy o jakość produktów Gerber?

Przygotowując posiłki Gerber dla najmłodszych, kontrolujemy produkcję na każdym etapie. Dokładnie sprawdzamy nie tylko wszystkie surowce, ale też stan linii produkcyjnych, a nawet wieczka i puste słoiczki. Gdy dania czy deserki są już gotowe, poddajemy je ponownej ocenie. Dzięki temu mamy pewność, że stworzyliśmy produkt o bardzo wysokiej jakości, który jest szczelnie zamknięty i bezpieczny dla Twojego maluszka.

Czy wiesz, że...

Produkty Gerber zachowują najwyższą jakość oraz smak dzięki obróbce termicznej, jaką jest np. pasteryzacja. W ten sposób nasze babcie i mamy przygotowywały domowe przetwory na zimę. To pasteryzacja sprawia, że zawartość słoiczków bez użycia konserwantów ma długi termin przydatności. Proces pasteryzacji pozwala wytworzyć wewnątrz słoiczka „próżnię”, dzięki czemu chroni posiłek przed kontaktem z powietrzem. Charakterystyczny klik, pojawiający się przy pierwszym otwarciu, jest gwarancją utrzymania szczelności słoiczka i jakości produktu.

grafika 02 gerber
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.