Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Article - udostępnij
X
j_jak_jakosc_elementarz_smakow

J jak Jakość

W przypadku żywności dla niemowląt i małych dzieci słowo „jakość” nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ brzuszki dzieci są delikatniejsze niż nasze.

poniedziałek, 03.10.2016

j_jak_jakosc_gerber

To, co podajemy maluszkom, powinno być przebadane i w pełni bezpieczne. Przygotowując posiłki w domu, zwykle nie masz gwarancji, że składniki, które wykorzystujesz, mają jakość odpowiednią dla najmłodszych. Taką pewność możesz mieć natomiast stosując gotowe dania Gerber w słoiczkach, przeznaczone dla niemowląt. Są to środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, które spełniają rygorystyczne wymogi odnośnie jakości surowców, procesu produkcji i składu produktu, a także zgodnie z przepisami prawa nie zawierają substancji konserwujących i barwników.

Sprawdź, jak zatrzymujemy jakość w słoiczku!

sprawdzeni-dostawcy

1. SPRAWDZENI DOSTAWCY

  • Stawiamy na to, co sprawdzone

Od lat współpracujemy z tymi samymi polskimi dostawcami i plantatorami, którzy dysponują stosowną wiedzą i stosują techniki produkcji zgodne ze standardami marki Gerber. Większość z nich dostarcza nam swoje surowce niezmiennie od ponad 20 lat.

  • Wybieramy najlepsze rejony pod uprawę

Podejmując współpracę z dostawcą upewniamy się, że jego pola położone są daleko od dróg. Glebę analizujemy pod kątem zawartości pestycydów i metali ciężkich. Dzięki temu mamy pewność, że uprawy będą wolne od zanieczyszczeń środowiska, a surowce z nich pozyskiwane odpowiednie dla Twojego dziecka.

bezpieczne-surowce

2. BEZPIECZNE SUROWCE

  • Gruntownie badamy wszystkie surowce

Przed dopuszczeniem do produkcji, surowce poddawane są szczegółowym badaniom przy użyciu nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego. Dokładnie sprawdzamy, czy spełniają normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Wiesz, że są one nawet do 500 razy bardziej restrykcyjne niż normy dla dorosłych?

  • Selekcjonujemy wszystkie surowce

Wieloetapowa kontrola, ręczna selekcja i dokładne mycie owoców i warzyw na terenie fabryki sprawiają, że do słoiczków trafiają tylko najlepsze surowce, pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń.

kontrola-procesu-produkcji

3. KONTROLA PROCESU PRODUKCJI

  • Produkcję kontrolujemy na każdym etapie!

Przed produkcją sprawdzamy nie tylko wszystkie surowce (dokonując ich selekcji), ale też stan linii produkcyjnych. Kontroli poddajemy nawet słoiczki i wieczka.

  • Starannie sprawdzamy każdy słoiczek

Wyprodukowane posiłki poddajemy ponownym kontrolom.

  • Stosujemy pasteryzację

Jakość, smak i trwałość produktów Gerber to zasługa procesu pasteryzacji, przypominającego wekowanie domowych przetworów. To dzięki niej nasze słoiczki mają długi termin przydatności do spożycia.

Zobacz, czym różni się marchewka Gerber od marchewki ze sklepu:

 

Więcej filmów o jakości na naszym kanale.

warzywa_i_owoce_w_diecie_dziecka

Klik – dźwięk gwarantujący jakość

Wiesz, że jeśli podczas otwierania produktu Gerber słychać charakterystyczne kliknięcie, oznacza to, że oryginalne zamknięcie nie zostało wcześniej naruszone i produkt bez obawy można podać dziecku? Wytwarzana w procesie pasteryzacji próżnia wewnątrz słoiczka chroni posiłek przed kontaktem z powietrzem, a charakterystyczny klik (tzw. „guzika bezpieczeństwa”) jest gwarantem utrzymania jego szczelności i jakości.

klik-gerber

Etykieta – źródło informacji o produkcie

Chcesz wiedzieć co znajduje się w słoiczku Gerber? Czytaj etykiety! Umieszczamy na nich szczegółowe i niezwykle użyteczne informacje o produkcie. Wszystko po to, aby rodzic w 100% był pewien, co podaje swojemu dziecku.

danie-bezmięsne-gerber-etykieta

Istotne elementy etykiety produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego:

1. Informacja o tym, że jest to produkt specjalnego przeznaczenia żywieniowego

2. Wskazanie wieku 

3. Sposób przygotowania 

4. Tabela wartości odżywczej

5. Warunki przechowywania

6. Informacja o alergenach 

7. Wykaz składników 

8. Masa netto

9. Inne uwagi – nie są to informacje obowiązkowe, np. „Nie używać, jeśli wieczko się ugina. Przy pierwszym otwarciu wieczko musi kliknąć”, Produkt bez mięsa".

UWAGA: Niektóre z produktów zawierają oznaczenie „Produkt bezglutenowy” – jest to gwarancja tego, że produkt jest wolny od glutenu. Dodatkowo, na wieczku słoika można znaleźć termin przydatności do spożycia „należy spożyć do” lub data minimalnej trwałości „Najlepiej spożyć przed” lub „Najlepiej spożyć przed końcem” – jest to jedna z pierwszych informacji, na którą należy zwrócić uwagę kupując produkt.

<< Dowiedz się, jak odrożnić żywność dla niemowląt od żywności dla dorosłych >>

jakosc-ciekawostka

 

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Zarejestruj się!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.