Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

CSS - Nav Links

Article - udostępnij
X
j jak jakosc
N jak Nawyki żywieniowe

J jak jakość

Żywność dla niemowląt i małych dzieci musi charakteryzować się najwyższą jakością. Potrzeby żywieniowe małych brzuszków są naprawdę wielkie, dlatego produkty Gerber w słoiczkach przygotowujemy ze szczególną starannością. Dzięki temu masz pewność, że Twój maluszek otrzymuje zdrowe i pyszne produkty w hermetycznie zamkniętym słoiczku.

czwartek, 21.02.2019

N jak Nawyki żywieniowe

W przypadku żywności dla niemowląt i małych dzieci słowo „jakość” nabiera szczególnego znaczenia. Brzuszki maluszków są o wiele bardziej delikatne niż u osób dorosłych, dlatego jedzenie dla dzieci powinno być dokładnie przebadane Dowiedz się, jak dbamy o zawartość słoiczków Gerber. Wszystko po to, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby żywieniowe małych odkrywców, poznających nowe smaki i konsystencje!

Jakość produktów Gerber

Słoiczki Gerber pod ścisłą kontrolą

To, co podajesz swojemu maluszkowi, powinno być odpowiednio przebadane i w 100% bezpieczne dla niemowlęcia. Delikatny układ pokarmowy dziecka jeszcze wciąż się przecież rozwija. Kiedy samodzielnie przygotowujesz pierwsze posiłki dla niemowlaka i stopniowo rozszerzasz jego dietę, zwykle nie masz gwarancji, że wykorzystujesz składniki o najwyższej jakości, które są odpowiednie dla najmłodszych. W Nestlé każdego dnia dbamy o to, aby gotowe dania w słoiczkach Gerber spełniały rygorystyczne normy żywności dla niemowląt i małych dzieci.

Żywność dla niemowląt bez konserwantów i barwników

Pyszne produkty Gerber należą do wyjątkowej grupy - żywności dla niemowląt i małych dzieci. Oznacza to, że spełniają rygorystyczne wymogi dotyczące jakości wykorzystywanych surowców, procesu produkcji i składu produktów, a także zgodnie z przepisami prawa nie zawierają żadnych substancji konserwujących (konserwantów) ani barwników.

Sprawdź, jak dbamy o najwyższą jakość zamkniętą w każdym słoiczku!

Proces powstawania słoiczków Gerber

1. Sprawdzeni dostawcy

Od lat współpracujemy z tymi samymi polskimi dostawcami i plantatorami, którzy dysponują bogatą wiedzą i stosują techniki produkcji zgodne ze standardami Gerber. Za każdym razem wybieramy najlepsze rejony pod uprawę, upewniając się, że pola, z których pochodzą nasze warzywa i owoce, położone są daleko od dróg zanieczyszczonych metalami ciężkimi.

Czy wiesz, że...

Większość z naszych dostawców współpracuje z nami od bardzo dawna. W przypadku części gospodartsw, już 3. pokolenie dostarcza swoje surowce od fabryki w Rzeszowie! Glebę, na której są uprawiane, analizujemy pod kątem zawartości pestycydów i metali ciężkich. Dzięki temu mamy pewność, że uprawy są wolne od zanieczyszczeń środowiska, a surowce z nich pozyskiwane odpowiednie dla Twojego dziecka.

2. Bezpieczne surowce

Przed dopuszczeniem do produkcji, warzywa i owoce poddawane są szczegółowym badaniom przy użyciu nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego. Ważnym parametrem, który sprawdzamy, jest m.in. zawartość azotanów. Związki te mogą występować w „zwykłych” warzywach i owocach w dużych ilościach. Surowce wykorzystywane w daniach Gerber muszą spełniać pod tym względem bardzo rygorystyczne wymagania.

Poziom azotanów badamy wielokrotnie. Najpierw pobierając losowe próby z pól, a później dodatkowo za każdym razem, gdy otrzymujemy kolejną partię surowców, np. marchewki i jeszcze raz, gdy zostaną one już przetworzone w fabryce, np. wspomniana marchew zostanie przetarta. Nigdy nie przyjmujemy surowca, w którym zawartość azotanów jest zbyt wysoka.

Wiemy, że w „zwykłych” warzywach i owocach wysoki może być również poziom metali ciężkich. Badając surowce od naszych dostawców analizujemy więc także m.in. poziom kadmu i wykorzystujemy tylko te dynie czy jabłka, które pomyślnie przejdą również ten test. Podobnie w przypadku pozostałości pestycydów czy herbicydów.

W przypadku mięsa przeprowadzane są oczywiście inne analizy – sprawdzamy m.in. obecność antybiotyków i hormonów. Schemat badania każdego z surowców jest dobrze przemyślany i szczegółowo zaplanowany. Dzięki temu rodzic może mieć pewność, że dobrze znamy nasze produkty i możemy ręczyć za ich jakość.

Ręczna selekcja i dokładne mycie surowców na terenie fabryki sprawia, że do słoiczków trafiają tylko najlepsze, naturalne produkty, z których usunęliśmy wcześniej zanieczyszczenia.

Czy wiesz, że...

Dokładnie sprawdzamy, czy zawartość słoiczków Gerber spełnia normy żywności dla niemowląt i małych dzieci, które są nawet do 500 razy bardziej restrykcje niż normy dla dorosłych! Zarówno surowce wykorzystywane w produktach Gerber, jak i gotowe dania, przechodzą liczne testy jakości. Łącznie może być ich nawet 1600.

3. Kontrola procesu produkcji

Przygotowując posiłki Gerber dla najmłodszych, kontrolujemy produkcję na każdym etapie. Dokładnie sprawdzamy nie tylko wszystkie surowce, ale też stan linii produkcyjnych, a nawet wieczka i puste słoiczki. Gdy posiłki są już gotowe, poddajemy je ponownej ocenie, dlatego kupując produkty Gerber, zawsze masz pewność, że podajesz dziecku produkt odpowiedni dla Twojego dziecka! 

Poza sprawdzaniem parametrów jakościowych sprawdzamy wtedy także jak łatwo słoiczki się otwierają. Dzięki temu mamy pewność, że otwarcie dania nie będzie dla Ciebie zbyt trudne. Z drugiej strony, że produkt jest zamknięty na tyle dobrze, że nie otworzy się podczas transportu i będzie szczelnie chronił wartość odżywczą i bezpieczeństwo posiłku dla Twojego maluszka.

Czy wiesz, że...

Produkty Gerber zachowują najwyższą jakość oraz wyśmienity smak dzięki pasteryzacji. W ten sposób nasze babcie i mamy przygotowały domowe przetwory na zimę. To pasteryzacja sprawia, że zawartość słoiczków bez użycia konserwantów ma długi termin przydatności. Proces pasteryzacji pozwala bowiem wytworzyć wewnątrz słoiczka próżnię, dzięki czemu chroni posiłek przed kontaktem z powietrzem. Charakterystyczny klik, pojawiający się przy pierwszym otwarciu, jest gwarantem utrzymania szczelności słoiczka i jego jakości.

Produkty Gerber wytwarzane pod czujnym okiem rodziców

Pracownicy naszej firmy, którzy w codziennej pracy dbają o najwyższą jakość naszych dań dla najmłodszych to bardzo często rodzice, którzy także podają je swoim pociechom. Bardzo ważny jest dla nas także bezpośredni kontakt z mamami, które znają upodobania swoich maluszków i pomagają nam tworzyć dania Gerber, testując ich smak. Ich aprobata jest ważnym elementem podczas wprowadzania nowej receptury do planu produkcji.

Etykieta – źródło informacji o produkcie

Żywność dla niemowląt znacznie różni się od żywności dla dorosłych. Jeżeli chcesz wiedzieć, co znajduje się w słoiczku Gerber, sprawdź etykietę. Zawsze umieszczamy na niej szczegółowe i niezwykle użyteczne informacje m.in.: dokładny wiek podawania. Wszystko po to, aby ułatwić rodzicom karmienie ich maluszków.

Krem z zielonych warzyw z gryką

Niektóre produkty Gerber zawierają oznaczenie „produkt bezglutenowy” – jest to potwierdzenie tego, że zawartość słoiczka jest wolna od glutenu. Dodatkowo na etykiecie można znaleźć datę minimalnej trwałości „najlepiej spożyć przed końcem” – jest to jedna z pierwszych informacji, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu produktu.

Istotne elementy etykiety produktów Gerber:

  1. Informacja o tym, że jest to żywność dla niemowląt i małych dzieci.
  2. Wskazanie wieku, od którego można podawać produkt maluszkowi. Jego obecność na etykiecie to gwarancja, że produkt przeznaczony jest specjalnie dla dzieci do 3 lat.
  3. Sposób przygotowania - dokładny opis, jak właściwie przygotować produk dla dziecka.
  4. Tabela wartości odżywczej, dzięki której dowiesz się więcej o zawartości ważnych składników odżywczych.
  5. Warunki, w jakich należy przechowywać produkt, by zachował swoją pełną wartość.
  6. Informacja o alergenach, które są obecne w produkcie (podkreślone w składzie). Jest szczególnie istotna dla rodziców tych maluszków, u których występuje alergia pokarmowa.
  7. Pełny wykaz składników. Ich kolejność nie jest przypadkowa – im więcej danego składnika zawarte jest w produkcie, tym wyżej w składzie się znajduje.
  8. Masa netto produktu.
  9. Inne uwagi – nie są to informacje obowiązkowe, ale podajemy je, bo uważamy, że mogą być dla Ciebie ważne, np. „Nie używać, jeśli wieczko się ugina. Przy pierwszym otwarciu wieczko musi kliknąć”, „Bez mięsa”.

 

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

Mamy oceniają tę treść na 5/5

Słoiczki gerber

Wszystko o składnikach

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.