MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Jak powstają nasze soki

Nasz system zapewniania jakości daje gwarancję, że soki Bobo Frut odpowiadają najwyższym wymaganiom, jakie stawiane są żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci do lat 3.

2min. czytania Sty 15, 2024

Wszystkie nasze soki, nektary i desery zgodnie z przepisami prawa nie zawierają substancji konserwujących, barwników ani wzmacniaczy smaku. Surowce, których używamy do produkcji, zachowują swoje naturalne walory odżywcze i smakowe. A wszystko to dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu, który zbliżony jest do niezawodnego sposobu na przechowywanie żywności naszych babć - wekowania.

Pasteryzacja

pasteurization

Chociaż zasada termicznego utrwalania żywności jest prosta, wymaga jednak zastosowania nowoczesnych technologii, fachowej wiedzy i precyzyjnej kontroli na każdym etapie produkcji. Nasze metody pozwalają nam produkować żywność o  trwałości nawet do 1,5 roku bez stosowania jakichkolwiek substancji konserwujących.

 

frut bobo juice in a bag

 

Tylko szklane opakowania

Do produkcji używamy tylko nowych butelek i słoików z najwyższej jakości szkła. Przed napełnieniem poddajemy je wnikliwej inspekcji, a następnie myjemy gorącą wodą. Ogrzanie szkła zapobiega późniejszemu pękaniu.

pasteurization_2

Szczelne zamknięcie z guzikiem bezpieczeństwa

W chwili zamykania butelek i słoików do ich wnętrza wtłaczamy pod ciśnieniem parę wodną, która wypiera z nich powietrze. Po zamknięciu, produkt, w zależności od jego pH, poddajemy pasteryzacji. Czas, temperatura i ciśnienie, pod jakim zachodzi każdy proces, precyzyjnie określone są ze względu na wielkość butelki lub słoika oraz użyte do produkcji składniki.

Dzięki wtłoczonej do butelek i słoików parze wodnej, uzyskujemy różnicę ciśnień miedzy ich wnętrzem, a otoczeniem. Różnica ta powoduje zassanie do wewnątrz tzw. guzika bezpieczeństwa, który znajduje się w środkowej części nakrętki lub wieczka. Charakterystyczny "klik" przy otwieraniu potwierdza, że oryginalne zamknięcie nie zostało naruszone, a produkt jest bezpieczny.

 

juice bobo frut on the table
Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.