7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Jak powstają nasze soki

Nasz system zapewniania jakości daje gwarancję, że soki Bobo Frut odpowiadają najwyższym wymaganiom, jakie stawiane są żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci do lat 3.

2min. czytania Czer 21, 2016

Wszystkie nasze soki, nektary i desery zgodnie z przepisami prawa nie zawierają substancji konserwujących, barwników ani wzmacniaczy smaku. Surowce, których używamy do produkcji, zachowują swoje naturalne walory odżywcze i smakowe. A wszystko to dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu, który zbliżony jest do niezawodnego sposobu na przechowywanie żywności naszych babć - wekowania.

Pasteryzacja

pasteurization

Chociaż zasada termicznego utrwalania żywności jest prosta, wymaga jednak zastosowania nowoczesnych technologii, fachowej wiedzy i precyzyjnej kontroli na każdym etapie produkcji. Nasze metody pozwalają nam produkować żywność o  trwałości nawet do 1,5 roku bez stosowania jakichkolwiek substancji konserwujących.

frut bobo juice in a bag

 

Tylko szklane opakowania

Do produkcji używamy tylko nowych butelek i słoików z najwyższej jakości szkła. Przed napełnieniem poddajemy je wnikliwej inspekcji, a następnie myjemy gorącą wodą. Ogrzanie szkła zapobiega późniejszemu pękaniu.

pasteurization_2

Szczelne zamknięcie z guzikiem bezpieczeństwa

W chwili zamykania butelek i słoików do ich wnętrza wtłaczamy pod ciśnieniem parę wodną, która wypiera z nich powietrze. Po zamknięciu, produkt, w zależności od jego pH, poddajemy pasteryzacji. Czas, temperatura i ciśnienie, pod jakim zachodzi każdy proces, precyzyjnie określone są ze względu na wielkość butelki lub słoika oraz użyte do produkcji składniki.

Dzięki wtłoczonej do butelek i słoików parze wodnej, uzyskujemy różnicę ciśnień miedzy ich wnętrzem, a otoczeniem. Różnica ta powoduje zassanie do wewnątrz tzw. guzika bezpieczeństwa, który znajduje się w środkowej części nakrętki lub wieczka. Charakterystyczny "klik" przy otwieraniu potwierdza, że oryginalne zamknięcie nie zostało naruszone, a produkt jest bezpieczny.

juice bobo frut on the table

 

banner for articles

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • darmowe_probki_ikona

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

Search icon

Nie znalazłaś/eś potrzebnych informacji?

Wypróbuj naszą wyszukiwarkę