7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Jak powstają nasze soki

4
3.3/5 47 opinie

Nasz system zapewniania jakości daje gwarancję, że soki Bobo Frut odpowiadają najwyższym wymaganiom, jakie stawiane są żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci do lat 3.

2min. czytania Marz 9, 2023

Wszystkie nasze soki, nektary i desery zgodnie z przepisami prawa nie zawierają substancji konserwujących, barwników ani wzmacniaczy smaku. Surowce, których używamy do produkcji, zachowują swoje naturalne walory odżywcze i smakowe. A wszystko to dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu, który zbliżony jest do niezawodnego sposobu na przechowywanie żywności naszych babć - wekowania.

Pasteryzacja

pasteurization

Chociaż zasada termicznego utrwalania żywności jest prosta, wymaga jednak zastosowania nowoczesnych technologii, fachowej wiedzy i precyzyjnej kontroli na każdym etapie produkcji. Nasze metody pozwalają nam produkować żywność o  trwałości nawet do 1,5 roku bez stosowania jakichkolwiek substancji konserwujących.

frut bobo juice in a bag

 

Tylko szklane opakowania

Do produkcji używamy tylko nowych butelek i słoików z najwyższej jakości szkła. Przed napełnieniem poddajemy je wnikliwej inspekcji, a następnie myjemy gorącą wodą. Ogrzanie szkła zapobiega późniejszemu pękaniu.

pasteurization_2

Szczelne zamknięcie z guzikiem bezpieczeństwa

W chwili zamykania butelek i słoików do ich wnętrza wtłaczamy pod ciśnieniem parę wodną, która wypiera z nich powietrze. Po zamknięciu, produkt, w zależności od jego pH, poddajemy pasteryzacji. Czas, temperatura i ciśnienie, pod jakim zachodzi każdy proces, precyzyjnie określone są ze względu na wielkość butelki lub słoika oraz użyte do produkcji składniki.

Dzięki wtłoczonej do butelek i słoików parze wodnej, uzyskujemy różnicę ciśnień miedzy ich wnętrzem, a otoczeniem. Różnica ta powoduje zassanie do wewnątrz tzw. guzika bezpieczeństwa, który znajduje się w środkowej części nakrętki lub wieczka. Charakterystyczny "klik" przy otwieraniu potwierdza, że oryginalne zamknięcie nie zostało naruszone, a produkt jest bezpieczny.

juice bobo frut on the table

 

Strefa eksperta

Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • Darmowe próbki

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

3.3
4
47 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  7
 • 4 star
  19
 • 3 star
  7
 • 2 star
  8
 • 1 star
  6

Dodaj nową opinię