Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
jak powstaja soki bobo frut
Bobo Frut 100% Sok jabłko, marchewka, brzoskwinia i winogrona

Jak powstają nasze soki

Nasz system zapewniania jakości daje gwarancję, że soki Bobo Frut odpowiadają najwyższym wymaganiom, jakie stawiane są żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci do lat 3.

wtorek, 21.06.2016

Bobo Frut 100% Sok jabłko, marchewka, brzoskwinia i winogrona

Wszystkie nasze soki, nektary i desery zgodnie z przepisami prawa nie zawierają substancji konserwujących, barwników ani wzmacniaczy smaku. Surowce, których używamy do produkcji, zachowują swoje naturalne walory odżywcze i smakowe. A wszystko to dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu, który zbliżony jest do niezawodnego sposobu na przechowywanie żywności naszych babć - wekowania.

Pasteryzacja 

Chociaż zasada termicznego utrwalania żywności jest prosta, wymaga jednak zastosowania nowoczesnych technologii, fachowej wiedzy i precyzyjnej kontroli na każdym etapie produkcji. Nasze metody pozwalają nam produkować żywność o  trwałości nawet do 1,5 roku bez stosowania jakichkolwiek substancji konserwujących.

Tylko szklane opakowania

Do produkcji używamy tylko nowych butelek i słoików z najwyższej jakości szkła. Przed napełnieniem poddajemy je wnikliwej inspekcji, a następnie myjemy gorącą wodą. Ogrzanie szkła zapobiega późniejszemu pękaniu.

Szczelne zamknięcie z guzikiem bezpieczeństwa

W chwili zamykania butelek i słoików do ich wnętrza wtłaczamy pod ciśnieniem parę wodną, która wypiera z nich powietrze. Po zamknięciu, produkt, w zależności od jego pH, poddajemy pasteryzacji. Czas, temperatura i ciśnienie, pod jakim zachodzi każdy proces, precyzyjnie określone są ze względu na wielkość butelki lub słoika oraz użyte do produkcji składniki.

Dzięki wtłoczonej do butelek i słoików parze wodnej, uzyskujemy różnicę ciśnień miedzy ich wnętrzem, a otoczeniem. Różnica ta powoduje zassanie do wewnątrz tzw. guzika bezpieczeństwa, który znajduje się w środkowej części nakrętki lub wieczka. Charakterystyczny "klik" przy otwieraniu potwierdza, że oryginalne zamknięcie nie zostało naruszone, a produkt jest bezpieczny.

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.