MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Kaszki mleczne – smaczny i zdrowy sposób na rozszerzenie diety dziecka

Kiedy Twój maluszek skończy 4 miesiące, do jego diety możesz zacząć małymi krokami wprowadzać produkty zbożowe. Kaszki mleczne to smaczne i wygodne rozwiązanie na początek przygody z nowymi smakami. Są bogate w witaminy i składniki mineralne – jedna porcja kaszki Nestlé dostarcza m.in. ponad 50% dziennego zapotrzebowania dziecka na żelazo! Zobacz, jak łatwo i szybko możesz je przygotować.

3min. czytania Sty 15, 2024

Każde niemowlę, by zdrowo rosnąć i rozwijać się, potrzebuje wsparcia w postaci pełnowartościowych posiłków. Kaszki mleczne pomogą zaspokoić potrzeby wymagającego, ale jeszcze bardzo delikatnego brzuszka. Podpowiemy Ci, jak je przygotować!

Kaszki mleczne dla niemowląt po 4. miesiącu

Początek rozszerzania diety dziecka to kluczowy czas. Maluszek uczy się wtedy smaków i poznaje nowe konsystencje posiłków. Już wkrótce pyszne kaszki mleczne mogą stać się ulubionym daniem Twojego małego odkrywcy. Pytanie tylko, kiedy podać maluszkowi pierwszy zbożowy posiłek?

Ważne

W jednej porcji kaszki znajdziesz m.in. ponad 50% dziennego zapotrzebowania maluszka na żelazo, ważne dla rozwoju mózgu maluszka.

Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt, kaszki można wprowadzić do diety po ukończeniu przez maluszka 4. miesiąca życia. W drugim półroczu w jadłospisie dziecka stopniowo będą pojawiać się także inne produkty zbożowe. Nie oznacza to jednak, że czas kaszek się kończy – świetnie sprawdzą się one w codziennym menu także w drugim i trzecim roku życia.

Kaszki mleczne

Nestlé to nie tylko pożywny i zdrowy posiłek dla maluszka, ale przede wszystkim bogactwo przepysznych owocowych smaków. Najchętniej wybieranymi produktami przez innych rodziców z portfolio kaszek mlecznych jest kaszka mleczno-ryżowa banan, kaszka mleczno-ryżowa truskawka oraz kaszka mleczno-ryżowa 5 owoców. Sprawdź, czy staną się one również ulubionym posiłkiem Twojego dziecka. Gdy maluszek skończy 12 miesięcy, możesz podać swojemu skarbowi kaszkę mleczną z dodatkiem kakao!

Najbardziej lubiane przez maluszki smaki kaszek mlecznych

Kaszki Nestle

 

Kaszki Nestlé zawierają witaminy, składniki mineralne i… jeszcze więcej! Zobacz, co dobrego znajdziesz w składzie naszych produktów!

  • Żelazo – przyczynia się do prawidłowego rozwoju i funkcji poznawczych  
  • Jod – odgrywa ważną rolę w rozwoju poznawczym dziecka
  • ALA (omega-3) – kwas alfa-linolenowy, który przyczynia się do rozwoju mózgu i tkanek nerwowych
  • Cynk, żelazo, witaminy A* i Cimmunoskładniki, które wspierają funkcjonowanie układu odpornościowego dziecka
  • Bifidus BL – aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią

*zgodnie z przepisami prawa

Ważne

Na początku świetnie sprawdzą się produkty bezglutenowe – np. na bazie ryżu lub kukurydzy. Gdy już maluszek zapozna się z ich smakiem, warto wprowadzić także zboża, które zawierają gluten, np. pszenicę, owies, orkisz, jęczmień czy żyto.

W szybki i łatwy sposób przygotuj kaszkę mleczną MALINOWĄ dla swojego maluszka

Przygotuj: czajnik z wodą oraz kaszkę, pojemnik z miarką, miseczkę i łyżkę stołową. 
Przed przystąpieniem do przygotowywania kaszki, umyj ręce i sprawdź, czy wszystkie naczynia, których będziesz używać, są idealnie czyste oraz suche.

Sposób przygotowania kaszki mlecznej

 

Dlaczego warto wybierać kaszki mleczne?

Kaszki mleczne Nestlé to cała gama smaków. Produkty są wzbogacone o witaminy i składniki mineralne. Dodatkowo zaletą kaszek mlecznych jest to, że nie wymagają gotowania, więc na ich przyrządzenie nie potrzebujesz dużo czasu. W ich skład wchodzi mleko modyfikowane, dlatego wystarczy dolać odpowiednią ilość wody, by otrzymać pełnowartościowy posiłek dopasowany do potrzeb maluszka! 

Surowce, z których powstają kaszki Nestlé, przechodzą szereg testów jakości. W ten sposób sprawdzamy, czy spełniają nasze rygorystyczne normy. Dzięki temu, sięgając po kaszki Nestlé, możesz mieć pewność, że podajesz swojemu dziecku wyłącznie to, co najlepsze.

Kaszki mleczne Nestlé to smaczny i zdrowy, pełnowartościowy posiłek dla Twojego maluszka, dzięki któremu urozmaicisz jego dietę. Mniam!

 

Jak przygotować kaszkę ryżową i mleczno-ryżową dla Maluszka w kilku prostych krokach?

Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.