MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

O jak obiady dla maluszka

Przygotowanie obiadku dla niemowlaka nie musi być dla Ciebie czasochłonne. Wystarczy, że np. skorzystasz z gotowych dań Gerber w słoiczkach, podgrzejesz posiłek i podasz (po upewnieniu się, że ma on odpowiednią temperaturę) swojemu dziecku. Poznaj różnorodność składników oraz bogatą gamę smaków zamkniętą w słoiczkach Gerber. Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Twojego maluszka.

4min. czytania Czer 13, 2024

Obiadki w słoiczkach Gerber to produkty, które powstały specjalnie z myślą o małych brzuszkach. Mogą być one podawane dzieciom już po 4. miesiącu życia. W ofercie możesz znaleźć zarówno samodzielne dania, jak i propozycje dodatków mięsnych do przecieru lub zupki. Dzięki daniom Gerber rozszerzanie diety niemowlaka o nowe smaki i konsystencje może być dla Ciebie łatwiejsze!

 

vegetables

 

Obiad dla dzieci – co wybrać?

Marka Gerber przygotowała dla maluszków serię mięsnych i bezmięsnych obiadków dla najmłodszych. Na samym początku rozszerzania diety mogą sprawdzić się jednoskładnikowe gładkie przeciery warzywne, a dopiero później, wraz ze wzrostem dziecka, wieloskładnikowe dania. Obiadki dla starszych dzieci zawierają w składzie np. delikatne mięsko, ryby oraz dodatki takie jak makarony, kasze czy większe kawałki warzyw, które są odpowiednie do nauki żucia i gryzienia pokarmów. Pamiętaj, że częścią obiadu dla maluszka może być również zupka, która ma inną konsystencję niż obiadki.

Czy wiesz, że...

Do obiadków Gerber nie dodajemy soli! Przyprawiamy zawartość słoiczków ziołami, m.in.: koperkiem, natką pietruszki i oregano.

Obiadki dopasowane do potrzeb dzieci

Obiadki w słoiczkach Gerber różnią się od siebie składem, konsystencją i gramaturą. Każde danie jest dobrane do wieku dziecka, jego umiejętności jedzenia oraz potrzeb żywieniowych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że podajesz maluszkowi wartościowy posiłek z wyjątkową kompozycją smaków.

Dlaczego warto skorzystać z gotowych obiadków Gerber?

icon 1

 

Obiadki Gerber mogą urozmaicić dietę maluszka składnikami, które trafiają do słoiczków. Wszystkie surowce wykorzystywane w ich produkcji przechodzą wiele restrykcyjnych testów jakości

 

 

icon 2

 

Zawartość słoiczka wystarczy przełożyć do miseczki i lekko ją podgrzać. Przed podaniem dziecku wymieszaj posiłek i sprawdź jego temperaturę. Przygotowanie dania zajmie Ci dosłownie kilka minut!

 

 

icon 3

 

Gotowe dania Gerber w słoiczkach mogą pomóc dziecku poznać różnorodne smaki i konsystencje.

 

 


Obiadki Gerber po 4. miesiącu życia – mogą sprawdzić się w nauce warzywnych smaków jako pierwsze posiłki uzupełniające, które mają postać gładkich przecierów.

 

Obiadki Gerber po 4. miesiącu życia

 

Obiadki Gerber po 5. miesiącu życia – maluszek rośnie, a wraz z nim zwiększają się jego potrzeby żywieniowe, dlatego po 5. miesiącu w jadłospisie może pojawić się już pierwsze delikatne mięsko w obecności warzyw.

 

Obiadki Gerber po 5. miesiącu życia

 

Obiadki Gerber po 6. miesiącu życia – dania są przeznaczone do rozszerzania diety u dzieci, które skończyły pół roku. Bazują na warzywach bądź zawierają mięsko (aż 4 gatunki) lub ryby (np. mintaj czy łosoś).

 

Obiadki Gerber po 6. miesiącu życia

 

Obiadki Gerber po 6. miesiącu życia mogą również stanowić dodatek do przecieru warzywnego lub zupki!

 

Obiadki Gerber po 6. miesiącu

 

Obiadki Gerber po 8., 9. i 10. miesiącu życia – w jadłospisie dziecka wraz z wiekiem powinny się pojawiać już dania z wyraźnie wyczuwalnymi cząstkami. Obiadki powinny stawać się też coraz bardziej złożone.

 

Obiadki Gerber po 8., 9. i 10. miesiącu życia

 

Gerber JUNIOR – obiadki dla dzieci po 12. miesiącu życia to pełnowartościowe posiłki, które zawierają większe kawałki (warzyw, makaronu, kaszy, ryżu, ryb czy mięska). Są odpowiednie dla każdego Juniora, który powoli przyzwyczaja się do coraz bardziej „dorosłych” smaków.

 

garber products 2

 

A może obiadek w wersji wegetariańskiej?

Warzywne posiłki Gerber są alternatywą dla mięsnych dań i pomysłem na urozmaicenie diety maluszka. Kolorowe warzywa sprawdzą się podczas rozszerzania diety dziecka, a potem będą także częścią różnorodnych dań – obok mięska, kluseczek czy ryby.

 

garber products 3

 

Jeśli nie masz czasu na gotowanie obiadu dla dziecka, możesz skorzystać z pomocy Gerber. Dzięki nam możesz mieć pewność, że wszystkie posiłki dla maluszka powstały ze składników o wysokiej jakości, które odpowiednio przygotowaliśmy do potrzeb małego brzuszka. Wystarczy dobrać obiadek dopasowany do wieku i preferencji maluszka. Smacznego!

Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.