Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Historia marki Gerber

Historia marki Gerber

Wszystkie najlepsze pomysły mają swój początek w emocjach i pragnieniach. Nie inaczej powstała marka Gerber. Idea zrodziła się z bliskiego kontaktu matki z dzieckiem, z pragnienia zadbania o zdrowie maluszka i naturalnej potrzeby rodziców do nakarmienia swojego potomka. Czy można znaleźć lepszy powód, by stworzyć gotowe dania w słoiczkach dla dzieci? Prawdopodobnie nie!

wtorek, 27.08.2019

Zacznijmy od faktów. Gerber został stworzony przez kobietę, mamę dwójki dzieci. Mamę, która w pewnym momencie napotkała problem z przygotowywaniem swojemu maleństwu właściwego posiłku. Miało to miejsce ponad 90 lat temu, ale… jej genialne rozwiązanie jest aktualne do dziś!

Marka Gerber – historia powstania

Jeśli jesteście rodzicami, to wiecie, że dla swojego dziecka chcecie wszystkiego, co najlepsze! Z tego samego założenia w 1927 roku wyszło pewne amerykańskie małżeństwo. 

Archiwalne zdjęcia marki Gerber

 

Dorothy i Daniel Gerberowie byli rodzicami dwójki dzieci. W pewnym momencie – gdy ich córeczka miała 5 miesięcy – lekarz zalecił im, by przygotowywali dla niej przeciery warzywno-owocowe. Pomagał im w tym lekarz pediatra, który wyróżniał się niezwykle otwartym umysłem i postępowym podejściem do żywienia niemowląt. 
 

Proces samodzielnego przygotowania słoiczków (obieranie, gotowanie, krojenie, przecieranie) trwał jednak na tyle długo, że małżeństwo postanowiło przenieść go do rodzinnej fabryki we Fremont w stanie Michigan. Rok później w sprzedaży pojawiły się pierwsze gotowe dania dla dzieci o nazwie „Gerber’s”. Powstały po licznych konsultacjach ze specjalistami ds. żywienia oraz przedstawicielami środowiska medycznego. 
To był pierwszy krok do powstania funkcjonującej do dziś marki Gerber.

Marka Gerber – logo  

Bardzo charakterystycznym elementem produktów Gerber jest ich logo. Szkic uśmiechniętej twarzy dziecka to znak rozpoznawczy całej marki.
Chcecie wiedzieć więcej? Poznajcie historię logotypu marki Gerber

Logo Gerber

Gerber - Nestlé w Polsce

Choć marka Gerber powstała w Stanach Zjednoczonych, to w ciągu kilkudziesięciu lat stała się rozpoznawalna na całym świecie. 

W Polsce za produkty marki Gerber odpowiada firma Nestlé, a fabryka Gerber znajduje się w Rzeszowie. To bardzo nowoczesny zakład, który już od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji posiłków dla niemowląt. 

Czy wiesz, że...

W 2013 r. w oddziale naszej firmy w Rzeszowie powstało laboratorium Nestlé Quality Assurance Center (Centrum Zapewniania Jakości Nestlé). Celem tej specjalistycznej jednostki jest zapewnienie najwyższej jakości usług związanych z bezpieczeństwem żywności i dobrymi praktykami laboratoryjnymi. To dziesiąte tego typu centrum Nestlé w Europie. Polskie Centrum Akredytacji spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005.

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.