MyFeed Personalized Content
5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Historia marki Gerber

Wszystkie najlepsze pomysły mają swój początek w emocjach i pragnieniach. Nie inaczej powstała marka Gerber. Idea zrodziła się z bliskiego kontaktu matki z dzieckiem, z pragnienia zadbania o zdrowie maluszka i naturalnej potrzeby rodziców do nakarmienia swojego potomka. Czy można znaleźć lepszy powód, by stworzyć gotowe dania w słoiczkach dla dzieci? Prawdopodobnie nie!

2min. czytania Sty 15, 2024

Zacznijmy od faktów. Gerber został stworzony przez kobietę, mamę dwójki dzieci. Mamę, która w pewnym momencie napotkała problem z przygotowywaniem swojemu maleństwu właściwego posiłku. Miało to miejsce ponad 90 lat temu, ale… jej genialne rozwiązanie jest aktualne do dziś!

Marka Gerber – historia powstania

Jeśli jesteście rodzicami, to dla swojego dziecka chcecie wszystkiego, co najlepsze! Z tego samego założenia w 1927 roku wyszło pewne amerykańskie małżeństwo.

history gerber

 

Dorothy i Daniel Gerberowie byli rodzicami dwójki dzieci. W pewnym momencie – gdy ich córeczka miała 5 miesięcy – lekarz zalecił im, by przygotowywali dla niej przeciery warzywno-owocowe. Pomagał im w tym lekarz pediatra, który wyróżniał się niezwykle otwartym umysłem i postępowym podejściem do żywienia niemowląt.

Proces samodzielnego przygotowania słoiczków (obieranie, gotowanie, krojenie, przecieranie) trwał jednak na tyle długo, że małżeństwo postanowiło przenieść go do rodzinnej fabryki we Fremont w stanie Michigan. Rok później w sprzedaży pojawiły się pierwsze gotowe dania dla dzieci o nazwie „Gerber’s”. Powstały po licznych konsultacjach ze specjalistami ds. żywienia oraz przedstawicielami środowiska medycznego. To był pierwszy krok do powstania funkcjonującej do dziś marki Gerber.

 

Produkty Gerber

 

Marka Gerber – logo

Bardzo charakterystycznym elementem produktów Gerber jest ich logo. Szkic uśmiechniętej twarzy dziecka to znak rozpoznawczy całej marki. Chcecie wiedzieć więcej? Poznajcie historię logotypu marki Gerber

gerber logo

 

Gerber - Nestlé w Polsce

Choć marka Gerber powstała w Stanach Zjednoczonych, to w ciągu kilkudziesięciu lat stała się rozpoznawalna na całym świecie. 

W Polsce za produkty marki Gerber odpowiada firma Nestlé, a fabryka Gerber znajduje się w Rzeszowie. To bardzo nowoczesny zakład, który już od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji posiłków dla niemowląt.

Czy wiesz, że...

W 2013 r. w oddziale naszej firmy w Rzeszowie powstało laboratorium Nestlé Quality Assurance Center (Centrum Zapewniania Jakości Nestlé). Celem tej specjalistycznej jednostki jest zapewnienie najwyższej jakości usług związanych z bezpieczeństwem żywności i dobrymi praktykami laboratoryjnymi. To dziesiąte tego typu centrum Nestlé w Europie. Polskie Centrum Akredytacji spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005.

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.