Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

Kaszki Nestlé – moc witamin i składników mineralnych

Witaminy i składniki mineralne zamknięte w kaszkach Nestlé

Poznaj moc witamin i składników mineralnych, które dodaliśmy do kaszek Nestlé. Sprawdź, jaka jest rola immunoskładników, bakterii Bifidus BL, jodu oraz kwasu ALA w rozwoju niemowlaka. Dowiedz się więcej o znaczeniu żelaza w diecie maluszka, które jest ważne dla mózgu oraz funkcji poznawczych Twojego dziecka. Sprawdź zapotrzebowanie na ten składnik i odkryj najlepsze źródła żelaza, które koniecznie muszą pojawić się w jadłospisie małego odkrywcy.

Żelazo – ważny składnik dla rozwoju mózgu dziecka

Minie 5 lat zanim mózg niemowlaka osiągnie wielkość mózgu osoby dorosłej. Aby rozwój narządu ten następował prawidłowo, wymaga wsparcia w postaci prawidłowej diety. Żelazo to ważny składnik, który odpowiada m.in. za sprawny rozwój mózgu.

Dowiedz się więcej

Źródła żelaza w diecie dziecka

Żelazo jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zdrowe dzieci w momencie przyjścia na świat mają spore zapasy żelaza. Korzystają z nich przez pierwsze 6 miesięcy życia. Po tym czasie ilość żelaza wyczerpuje się i konieczne jest uzupełnianie jego poziomu.

Dowiedz się więcej

Zapotrzebowanie na żelazo w diecie półrocznego dziecka

Do około 6. miesiąca życia maluszka mleko mamy dostarcza niemowlakowi wszystkie składniki, których potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Rozszerzając dietę dziecka warto wybierać produkty bogate w żelazo. Sprawdź, dlaczego i dowiedz się, jaką rolę w diecie dziecka pełni ten składnik.

Dowiedz się więcej

Niedobory cynku w diecie dziecka

Cynk, należący do grupy immunoskładników, jest ważny dla odporności Twojego dziecka. Jego optymalne spożycie może zmniejszyć ryzyko występowania infekcji. Poznaj najważniejsze funkcje cynku i zadbaj o odpowiednią porcję tego składnika w diecie maluszka. Sprawdź, jak to zrobić!

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 5/5

Kaszki Nestle

Jestem bardzo zadowolona z kaszek. Mają bardzo dobry skład, a moja córka je uwielbia. Polecam wszystkim

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.