Baby cereal

Kaszki Nestlé – moc witamin i składników mineralnych

Witaminy i składniki mineralne zamknięte w kaszkach Nestlé

 

Poznaj moc witamin i składników mineralnych, które dodaliśmy do kaszek Nestlé. Sprawdź, jaka jest rola immunoskładników, bakterii Bifidus BL, jodu oraz kwasu ALA w rozwoju niemowlaka. Dowiedz się więcej o znaczeniu żelaza w diecie maluszka, które jest ważne dla mózgu oraz funkcji poznawczych Twojego dziecka. Sprawdź zapotrzebowanie na ten składnik i odkryj najlepsze źródła żelaza, które koniecznie muszą pojawić się w jadłospisie małego odkrywcy.

Żelazo a rozwój mózgu dziecka
7 - 8 miesięcy

Żelazo – ważny składnik dla rozwoju mózgu dziecka

Minie 5 lat zanim mózg niemowlaka osiągnie wielkość mózgu osoby dorosłej. Aby jego rozwój następował prawidłowo, wymaga dodatkowego wsparcia w postaci prawidłowej diety.

Źródła żelaza w diecie dziecka
7 - 8 miesięcy

Źródła żelaza w diecie dziecka

Żelazo jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zdrowe dzieci w momencie przyjścia na świat mają spore zapasy żelaza.

Dieta dla dzieci – zapotrzebowanie na żelazo
7 - 8 miesięcy

Zapotrzebowanie na żelazo w diecie półrocznego dziecka

Do około 6. miesiąca życia maluszka mleko mamy dostarcza niemowlakowi wszystkie składniki, których potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Dziecko jedzące kaszkę
7 - 8 miesięcy

Niedobory cynku w diecie dziecka

Cynk, należący do grupy immunoskładników, jest ważny dla odporności Twojego dziecka. Jego optymalne spożycie może zmniejszyć ryzyko występowania infekcji.

Niemowlę w bluzce w paski je łyżeczką kaszkę
7 - 8 miesięcy

Rola witaminy C i A w diecie dziecka

Podczas rozszerzania diety maluszka odpowiednie komponowanie jadłospisu jest kluczowe, by zagwarantować szkrabowi odpowiednią ilość składników odżywczych – w tym np.

Search icon

Nie znalazłaś/eś potrzebnych informacji?

Wypróbuj naszą wyszukiwarkę