Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Historia logo Gerber
Kaszka Gerber Pełnia Zbóż „Owsianka” z mlekiem

Dziecko z Gerbera – historia logo

Wybór logo marki to dość trudne zadanie. Musi ono pasować do filozofii marki, powinno być atrakcyjne wizualnie i dobrze, żeby zapadało w pamięć. Właśnie takie jest logo Gerber. Skąd jednak wzięła się twarz Gerbera, którą do dziś podziwiamy na słoiczkach dla dzieci? I czy jest szansa na nową? Poznajcie historię tego logotypu!
 

poniedziałek, 03.10.2016

Kaszka Gerber Pełnia Zbóż „Owsianka” z mlekiem

Pierwsze produkty Gerber, będące zupełnie nowym sposobem żywienia niemowląt, wprowadzono na rynek w 1928 r. Wykorzystano do tego dość śmiałą jak na tamte czasy kampanię reklamową. Nic dziwnego - reklama Gerber musiała być równie innowacyjna, co same słoiczki. Te okazały się strzałem w dziesiątkę i do dziś towarzyszą rodzicom.

Gerber. Logo z historią

Marka Gerber powstała z naturalnej potrzeby nakarmienia dzieci i ułatwienia życia mamom. Pewnie zastanawiacie się, skąd wziął się pomysł na charakterystyczne logo Gerber. Logo, które przetrwało do dziś i wciąż znajduje się zarówno na etykietach, jak i zakrętkach! Okazuje się, że jest ono wynikiem konkursu. 

Pod koniec lat 20., kiedy na rynku zaczęły pojawiać się produkty Dorothy Gerber, w ramach kampanii reklamowej ogłoszono konkurs na logo. I właśnie tak na karty historii marki Gerber wkracza Dorothy Hope Smith, która zgłosiła szkic dziecka swoich sąsiadów. Warto zauważyć, że wysłana praca… nie była nawet ukończona. Smith zastrzegła, że dokończy rysunek, jeśli wiek dziecka okaże się odpowiedni. 

Szkic loga Gerber

Szkic skradł serca wszystkich, którzy go zobaczyli. Tak właśnie została wybrana twarz, logo Gerbera. Na opakowaniach produktów marki znalazła się słodka buzia małej Ann Turner Cook (obecnie 92-letniej nauczycielki i pisarki).
Archiwalne zdjęcia produktów Gerber

Nowa twarz Gerbera – konkurs

Od 2010 roku w Stanach Zjednoczonych organizowany jest konkurs na nową twarz marki Gerber. Wyłonione w ten sposób dziecko reprezentuje markę w kampaniach reklamowych przez kolejne 12 miesięcy. 

Warto wiedzieć, że dziecko Gerber bardzo często staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieci na świecie – tak jak Ann Turner Cook. Ta rozpromieniona twarz nieprzerwanie kojarzy się ze wszystkimi produktami Gerber

Czy wiesz, że...

Co roku marka Gerber ogłasza konkurs na „nową twarz Gerbera”. W 2018 roku kandydatów do wygranej było ok. 140 tysięcy. Wszystkich pokonał właściciel rozczulającego uśmiechu Lucas Warren, chłopiec z zespołem Downa.

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 5/5
avatar
avatar

Samanta

Gorąco polecam produkty Gerber moje dzieci uwielbiają;)

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.