Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
geneza-logo-uśmiechniętego-maluszka

Geneza logo uśmiechniętego maluszka

Ann Turner Cook - mała dziewczynka, znajdująca się na każdym wieczku Gerber, ma już 90 lat! Dowiedz się, jak narodziła się postać Dziecka Gerber.

poniedziałek, 03.10.2016

Pierwsze produkty Gerber’s, będące zupełnie nowym sposobem żywienia niemowląt, wprowadzono na rynek w 1928 r., przy zastosowaniu śmiałej, jak na tamte czasy, kampanii reklamowej. Do konkursu na ilustrację reklamową przystąpiło wielu artystów. Wśród zgłoszeń znalazł się także niedokończony szkic dziecka sąsiadów jednej z artystek – Dorothy Hope Smith.

dziecko-gerber

Pani Smith dodała przy tym, że szkic zostanie ukończony, jeżeli tylko wiek dziecka okaże się odpowiedni. W pracy tej znalazło się to wpadające w oko i atrakcyjne „coś”, które pozyskało serca wszystkich, którzy zobaczyli mały szkic.

W ten sposób narodziła się postać Dziecka Gerber – "Gerber Baby” – do tej pory jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieci na świecie. Jego rozpromieniona twarz kojarzona jest z wszystkimi produktami marki. Buzia dziecka to buzia Ann Turner Cook, dziś 90. letnia, emerytowana nauczycielka i pisarka.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.