Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Topic Page - udostępnij
X

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Jesteśmy z Tobą, by zapewnić Twojemu dziecku Zdrowy Start w Przyszłość.

Bądź z nami podczas Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. 

Co roku od 1 do 7 sierpnia świętowany jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią. W tym roku obchodzimy go już po raz 28! Data nie została wybrana przypadkowo – 1 sierpnia 1990 roku podpisano we Florencji Deklarację Innocenti. 29 krajów, w tym Polska, zobowiązało się w ten sposób do wspierania i promowania karmienia piersią. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat mleka mamy i karmienia piersią.

Dowiedz się więcej na temat karmienia piersią!

mama-karmiaca-niemowle-piersia

Karmienie piersią - najlepsze, bo naturalne!

Na temat zalet naturalnego karmienia można mówić wiele, ale i tak nigdy niewystarczająco! Mleko matki ma wiele korzyści, które wpływają na prawidłowy rozwój malucha.

dziecko-ssące-pierś

Dlaczego mleko mamy jest najlepsze?

Pokarm kobiecy to unikalna substancja, która ma niewyobrażalny wpływ na codzienne życie i rozwój niemowlaka. I pomyśleć, że to zasługa Twojego własnego ciała!

Oligosacharydy mleka kobiecego

Wraz z pokarmem mamy dziecko karmione piersią otrzymuje znaczną ilość oligosacharydów mleka kobiecego. To naprawdę niesamowite składniki! 

białko-w-diecie-niemowląt

Białko w diecie niemowląt

Jego skład zmienia się w zależności od wieku dziecka. Kluczowym składnikiem mleka kobiecego, którego ilość podlega istotnym zmianom, jest białko. 

Zalety karmienia piersią - korzyści dla mamy

Karmienie piersią to korzyści nie tylko dla dziecka ale także dla mamy. Dowiedz się ile dobrodziejstw czeka na mamę, która karmi swoje maleństwo własnym mlekiem.

Jak karmić piersią? Pozycje i techniki karmienia

Karmienie piersią nie zawsze jest bezproblemowe. Dowiedz się, jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi, aby poprawić komfort zarówno swój, jak i dziecka.

Jak powinna wyglądać dieta karmiącej mamy?

Zbilansowana dieta matki karmiącej piersią pomaga w prawidłowym przebiegu laktacji oraz chroni ją przed niedoborami witamin i składników mineralnych. Co jeść, a czego unikać? 

Jak pobudzić laktację i przetrwać kryzys laktacyjny?

Mamy, które karmią piersią, często zastanawiają się, jakie są najlepsze sposoby na pobudzenie laktacji i jak przetrwać kryzys laktacyjny. Sprawdź, co jeść.

Okłady z kapusty - czy naprawdę działają na problemy z laktacją?

Okłady z kapusty to sprawdzony i prosty sposób radzenia sobie z problemami laktacyjnymi. Zimne liście przynoszą ulgę oraz mają działanie przeciwzapalne.

Odciąganie pokarmu? Łatwiejsze niż myślisz!

Jeśli musisz odciągać mleko z piersi dla dziecka, dowiedz się, jak i kiedy najlepiej ściągać pokarm. Dowiedz się także, jak ławo odciągać mleko laktatorem.

Odstawianie dziecka od karmienia piersią. Jak i kiedy?

Nie określono górnej granicy wieku na odstawienie dziecka od karmienia piersią. To, jak długo karmisz, to wyłącznie Twoja decyzja lub też decyzja Twojego dziecka.

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.