MyFeed Personalized Content
5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Przepisy na dania dla niemowląt i dzieci – książka kucharska

Brakuje Ci pomysłów na dania dla niemowlaka? Pobierz naszą książkę kucharską i skorzystaj ze sprawdzonych przepisów innych rodziców na potrawy dla niemowląt i małych dzieci.

2min. czytania Sty 15, 2024

Gotowanie dla niemowląt i małych dzieci

Gotowanie dla niemowląt i małych dzieci może wydawać się nie lada wyzwaniem, gdyż wymaga wiedzy na temat rozszerzania diety oraz umiejętnego doboru składników odpowiednich dla maluchów, jednak wcale nie musi być wysoce skomplikowane! Wystarczy odrobina czasu, chęci i kreatywności, aby z pomocą kuchennego wyposażenia samodzielnie „wyczarować” na talerzu malucha posiłki, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym podniebieniom, i które pod względem składu będą skomponowane z niemalże aptekarską precyzją, niczym żywność specjalnego przeznaczenia żywieniowego w słoiczkach.

W naszym serwisie oraz książce kucharskiej bez trudu znajdziecie różnorodne przepisy na dania dla niemowląt i dzieci. Pierwsze przepisy dla niemowląt będą wymagały zaledwie kilku składników, nie będą więc trudne do przygotowania. W miarę zdobywania doświadczenia w samodzielnym przygotowywaniu posiłków również przepisy na dania dla dzieci starszych nie będą wydawać się skomplikowane. Dieta niemowlaka powinna zawierać składniki dobrane do jego wieku i potrzeb. Dzięki odpowiedniej wiedzy właściwe komponowanie składników nie powinno stanowić dla Ciebie problemu  również w przypadku przygotowywania posiłków odpowiednich do diety starszego dziecka.

Jak wygląda nauka nowych smaków?

Samodzielne przygotowywanie posiłków jest równie ważne, jak podawanie dzieciom tych gotowych, specjalnie dla nich przeznaczonych. Gotowanie, w którym (początkowo tylko jako widz) może uczestniczyć maluch, to dla niego przygoda w świecie nowych smaków, kształtów, zapachów i aromatów… na stole.

Wprowadzanie nowych posiłków do diety dziecka często spotyka się z grymasem na jego buzi, odwracaniem główki, wypluwaniem. Pamiętajmy, by nie zniechęcać się zbyt szybko. To zupełnie normalne. Nauka smaków oraz przyzwyczajenie do nowego sposobu jedzenia wiąże się z podejmowaniem niekiedy nawet kilkunastu prób. Niezwykle ważna na drodze akceptacji smaków będzie Twoja cierpliwość.

Książka kucharska z przepisami na dania dla niemowląt i dzieci

Zachęcamy do pobrania książki kucharskiej, w której znajdziesz szereg różnorodnych propozycji na dania dla maluszków już po 4. miesiącu życia. Wypróbowanie przepisów dla małych dzieci to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z gotowaniem i poznawaniem nowych smaków.

  • Książka stanowi praktyczną pomoc dla rodziców.
  • Przepisy w niej zawarte zostały sprawdzone przez najlepszych na świecie kucharzy  rodziców małych dzieci.
  • Dodatkowo przepisy zostały zweryfikowane przez dietetyka pod kątem składu i dostosowania do odpowiedniego wieku podawania.
  • Prezentowane przepisy są pomysłem na wartościowe potrawy, które mogą być alternatywą dla słoiczków z gotowymi daniami lub też ich urozmaiceniem.

Pobierz przepisy, które przygotowaliśmy dla Twojego maluszka w formie wygodnej książki kucharskiej, i pomóż małemu smakoszowi odrywać smaki od A do Z.

Książka kucharska
Książka kucharska Pobierz

Życzymy smacznego małym brzuszkom!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.