Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
mama-gotujaca-z-dziecmi-w-kuchni

Przepisy na dania dla niemowląt i dzieci - Książka kucharska

Brakuje Ci pomysłów na dania dla niemowlaka? Pobierz naszą książkę kucharską i skorzystaj ze sprawdzonych przepisów innych rodziców na potrawy dla niemowląt i małych dzieci.

czwartek, 03.11.2016

Gotowanie dla niemowląt i małych dzieci

Gotowanie dla niemowląt i małych dzieci może wydawać się nie lada wyzwaniem, gdyż wymaga wiedzy na temat rozszerzania diety oraz umiejętnego doboru składników odpowiednich dla maluchów, jednak wcale nie musi być wysoce skomplikowane! Wystarczy odrobina czasu, chęci i kreatywności, aby z pomocą kuchennego wyposażenia samodzielnie „wyczarować” na talerzu malucha posiłki, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym podniebieniom, i które pod względem składu będą skomponowane z niemalże aptekarską precyzją, niczym żywność specjalnego przeznaczenia żywieniowego w słoiczkach.

W naszym serwisie oraz książce kucharskiej z przepisami dla dzieci bez trudu znajdziecie różnorodne przepisy na dania dla niemowląt i dzieci. Pierwsze przepisy dla niemowląt będą wymagały zaledwie kilku składników, nie będą więc trudne do przygotowania. W miarę zdobywania doświadczenia w samodzielnym przygotowywaniu posiłków również przepisy na dania dla dzieci starszych nie będą wydawać się skomplikowane. Dieta niemowlaka powinna zawierać składniki dobrane do jego wieku i potrzeb, ale dzięki odpowiedniej wiedzy właściwe komponowanie składników nie powinno stanowić problemu - również w przypadku przygotowywania posiłków odpowiednich do diety dziecka starszego.

Jak wygląda nauka nowych smaków?

Samodzielne przygotowywanie posiłków jest równie ważne, jak podawanie dzieciom tych gotowych, specjalnie dla nich przeznaczonych. Gotowanie, w którym (początkowo tylko jako widz) może uczestniczyć maluch, to dla niego przygoda w świecie nowych smaków, kształtów, zapachów i aromatów… na stole.

Wprowadzanie nowych posiłków do diety dziecka często spotyka się z grymasem na jego buzi, odwracaniem główki, wypluwaniem. Pamiętajmy, by nie zniechęcać się zbyt szybko. To zupełnie normalne. Nauka smaków oraz przyzwyczajenie do nowego sposobu jedzenia wiąże się z podejmowaniem niekiedy nawet kilkunastu prób. Niezwykle ważna na drodze akceptacji smaków będzie cierpliwość.

Książka kucharska z przepisami na dania dla niemowląt i dzieci

Zachęcamy do pobrania „Książki kucharskiej”, w której znajdziecie szereg różnorodnych propozycji na dania dla maluchów w wieku 6-36 miesięcy. Wypróbowanie przepisów dla małych dzieci to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z gotowaniem i poznawaniem nowych smaków.

  • Książka stanowi praktyczną pomoc dla rodziców.
  • Przepisy w niej zawarte zostały przygotowane przez najlepszych na świecie kucharzy – RODZICÓW małych dzieci, a jednocześnie naszych fanów z profilu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość na Facebooku.
  • Dodatkowo przepisy zostały zweryfikowane przez żywieniowca pod kątem składu i dostosowania do odpowiedniego wieku podawania.
  • Prezentowane przepisy to przepisy na wartościowe potrawy, które mogą być alternatywą dla słoiczków z gotowymi daniami lub też ich urozmaiceniem.

Życzymy smacznego małym brzuszkom!

Kliknij i pobierz książkę kucharską dla swojego malucha!

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 5/5

Książka Polecam

Super książka właśnie szukałam takich przepisów dziękuję i polecam mamuśkom ;)

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.