7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Nektary - przetarte owoce i warzywa bez dodatku soków z koncentratów!

0
0 opinie

Wiesz, że nektary BOBO FRUT nie zawierają soków z koncentratów oraz dodatku cukru a swój słodki smak zawdzięczają jedynie cukrom naturalnie występującym w owocach i warzywach?

3min. czytania Wrz 28, 2023

Przy wyborze produktu dla malucha warto zwrócić uwagę na informacje zawarte na jego etykiecie. Produkty przeznaczone dla niemowląt i dzieci do lat 3. to te, które mają na etykiecie oznaczenie wieku podawania oraz informację, że jest to żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci. Wybierając te produkty mamy pewność, że zawierają tylko te składniki, które przeszły restrykcyjne testy oceniających ich jakość i są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Właśnie takimi produktami są nektary dla niemowląt i małych dzieci BOBO FRUT NIE Z KONCETRATÓW. Nie zawierają dodatku cukru a swoją słodycz zawdzięczają wyłącznie cukrom zawartym w warzywach i owocach, które są w ich składzie. Nie są dodawane do nich również koncentraty soków co sprawia, że ich delikatna konsystencja i owocowy lyb owocowo – warzywny smak to idealna propozycja na wartościową przekąskę między posiłkami. Nektary, poza wyłącznie przetartymi warzywami i owocami zawierają dodatek witaminy C która pomaga wspierać układ odpornościowy Twojego Maluszka.

Nektar czy sok? Co lepiej wybrać dla Dziecka?

Dzieciom w 1 roku życia nie powinno się podawać soków1. Ilość naturalnie występujących cukrów w sokach jest wysoka (ok. 11 g na 100 ml) a wynika to z faktu, że soki 100% produkowane są z dodatkiem, lub na bazie soków pochodzących z koncentratów co sprawia, że są bardzo słodkie. Nektary BOBO FRUT NIE Z KONCENTRATÓW to przetarte owoce, dodatek witaminy C i woda która zapewnia gładką, delikatnie przecierową konsystencję. Receptury tych nektarów mają mniej o niemal 40% cukrów w składzie! Dzięki temu, dziecko, poznając nowe smaki BOBO FRUTÓW oswaja się ze smakiem różnych owoców i warzyw i ich naturalną słodyczą.

W sam raz do odkrywania nowych owocowych i warzywnych smaków!

Wśród nektarów Bobo FRUT NIE Z KONCENTRATÓW można znaleźć zarówno nektary owocowe, jak i warzywno-owocowe. Warto zadbać o to, by w diecie dziecka znalazły się zarówno jedne, jak i drugie. Niech poznawanie różnych smaków nektarów BOBO FRUT będzie wspaniałą zabawą w odkrywanie smaków warzyw i owoców. Bez dodatku koncentratów. Bez dodatku cukrów. Tylko tak, jak jest najlepiej!

 

dziecko pijace z kubeczka3

 

Bogactwo składników

Do produkcji nektarów BOBO FRUT, poza warzywami, używanych jest wiele gatunków owoców, począwszy od znanych z polskich sadów i ogrodów (tj. jabłko, morela, brzoskwinia, gruszka, malina, truskawka), po te bardziej egzotyczne (tj. banan, mango). Naturalny smak każdego owocu jest wyraźnie wyczuwalny, np.

 • banan nadaje naturalnej słodyczy
 • gruszka występuje w postaci przyjemnych drobinek miąższu
 • z kolei truskawka, czy mango dodają wyraźnego owocowego aromatu

Zaakceptowanie nowych smaków wymaga czasu. Niektóre dzieci potrzebują nawet kilkunastu prób, zanim polubią dany produkt lub danie – to zupełnie normalne, nie zniechęcajmy się zbyt szybko.

 

Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Hanna Szajewska1 , Piotr Socha2 , Andrea Horvath1 , Anna Rybak3 , Bartłomiej M. Zalewski1 , Magdalena Nehring-Gugulska4 , Hanna Mojska5:, Mieczysława Czerwionka-Szaflarska6 , Danuta Gajewska7 , Ewa Helwich8 , Teresa Jackowska9 , Janusz Książyk10, Ryszard Lauterbach11 Dorota Olczak-Kowalczyk12, Halina Weker

baner do artykulow
Dołącz do programu Nestlé Baby&Me
Dołącz do programu Nestlé Baby&Me!

Sprawdź, jak wiele korzyści dla Ciebie przygotowaliśmy.

rating review icon
ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię