Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
M jak produkty mleczne
K jak Konsystencja

M jak Produkty Mleczne

Produkty mleczne Gerber z dodatkiem owoców powstały z myślą o dzieciach po 6. miesiącu życia, które są już gotowe, by zacząć poznawać smak delikatnego twarożku czy jogurtu. Gotowe do podania deserki owocowo-mleczne mogą pomóc niemowlakowi zaakceptować nowy mleczny smak. Poznaj propozycje, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o małych smakoszach.

poniedziałek, 03.10.2016

K jak Konsystencja

Połączenie owoców z jogurtem lub twarożkiem w jednym deserku może pomóc maluszkowi zaakceptować nowe produkty mleczne w jego menu. Zgodnie z najnowszym schematem żywienia niemowląt, można zacząć wprowadzić je do diety dziecka po 6. miesiącu życia. Jednak nie wszystkie mleczne przekąski są odpowiednie dla niemowlaka. Dlatego warto sięgać po produkty spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, których skład odpowiada potrzebom niemowląt i małych dzieci.

Produkty mleczne w jadłospisie niemowlaka

Jakie produkty mleczne będą najlepsze?

Na początku poznawania nowego mlecznego smaku możesz podać dziecku twarożek, jogurt naturalny oraz kefir. Pamiętaj jednak, aby unikać pełnego mleka krowiego, które nie powinno znaleźć się w diecie dziecka przed ukończeniem 1. roku życia, ponieważ jego skład nie jest dopasowany do potrzeb małego brzuszka.

Produkty mleczne dla dziecka – twarożek, jogurt oraz kefir

Wybierając produkty spożywcze, staraj się zwracać szczególną uwagę na etykietę. Maluszek do 3. roku życia nie jest jeszcze gotowy na jedzenie deserków mlecznych przeznaczonych dla starszych dzieci i dorosłych. Produkty specjalnie przeznaczone dla najmłodszych są oznaczone wiekiem, od którego możesz je podać maluszkowi.

Deserki mleczne – jak podawać je dziecku po 6. miesiącu życia?

Jeżeli Twój szkrab już skończył 6 miesięcy, serwowanie deserków mlecznych Gerber w słoiczku rozpocznij od mniejszych porcji. Najpierw podaj dziecku 1-2 łyżeczki, a potem stopniowo zwiększaj ich ilość. Wielkość porcji deserku dostosowana jest do wieku dziecka. Pamiętaj, aby za każdym razem obserwować reakcję maluszka, kiedy wprowadzasz do jego diety nowy produkt. Trzymaj się również zasady, że to rodzic ustala, co dziecko zje, kiedy i jak jedzenie będzie podane, ale to szkrab decyduje czy posiłek zje i ile zje.

Czy wiesz, że...

Deserki owocowo-mleczne Gerber zostały przygotowane bez dodatku cukru.

 

W jakiej formie podawać dziecku jogurt, kefir i twarożek?


Jogurt, kefir i twarożek podawaj jako samodzielny posiłek lub jako jego element. Produkty mleczne mogą posmakować dziecku również z dodatkiem owoców. Maluszkom po 6. miesiącu życia możesz zatem zaproponować deserki owocowo-mleczne Gerber, będące połączeniem owoców z jogurtem lub twarożkiem.

Mama karmiąca dziecko deserkiem mlecznym

Twarożek i jogurt dla niemowlaka

Wielkość każdej porcji deserku owocowo-mlecznego Gerber została dostosowana do wieku dziecka. To kompozycja wysokiej jakości owoców (np. jabłek, winogron, bananów, truskawek czy gruszek) połączona z jogurtem, musli lub twarożkiem. Gotowe słoiczki Gerber mogą sprawdzić się jako przekąska na drugie śniadanie, podwieczorek lub deserek w ciągu dnia. Słoiczek możesz zabrać ze sobą w podróż i podać dziecku, gdy zgłodnieje. Inną propozycją, prosto z ekologicznej farmy, są deserki w tubkach lub kubeczkach od Gerber Organic!


Poznaj owocowo-mleczne deserki z owocami oraz jogurtem lub delikatnym twarożkiem!

Produkty Gerber z jogurtem i twarożkiem po 6. miesiącu życia:

Danie mleczne Gerber

Produkty Gerber Organic po 6. miesiącu życia:

Deserki Gerber Organic po 6. miesiącu życia


Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę, jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia!

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.