Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
m_jak_produkty_mleczne

M jak Produkty Mleczne

Produkty mleczne? Czemu nie! Twój półroczny szkrab poznał już smak chociażby musów owocowych, teraz czas, by posmakował np. połączenia owoców i produktów mlecznych w postaci deserku.

poniedziałek, 03.10.2016

m_jak_produkty_mleczne_elementarz_smakow

Połączenie owoców i jogurtu lub twarożku w jednym deserku pomoże maluchowi zaakceptować nowy składnik w jego menu, jakim są produkty mleczne. Deserki owocowo-mleczne Gerber zostały przygotowane bez dodatku cukru, a jogurt i twarożek używane do ich wytworzenia pochodzą z mleczarni zlokalizowanych w rolniczych rejonach wschodniej Polski i mają wysoką jakość odpowiednią dla najmłodszych. Zgodnie z najnowszym schematem żywienia niemowlątprodukty mleczne można wprowadzić do diety dziecka w 7. miesiącu jego życia. Ale uważaj, nie wszystkie są dla niego odpowiednie!

jakie_produkty_mleczne

Jakie produkty mleczne podawać dziecku?

  • Wybieraj: twarożek, jogurt naturalny, kefir.
  • Unikaj pełnego mleka krowiego. Nie powinno być ono stosowane jako główny produkt mleczny w żywieniu dzieci przed ukończeniem 1. roku życia.
  • Zwróć uwagę na etykietę produktu, gdyż maluch do 3. r. ż. nie jest jeszcze gotowy na jedzenie deserków mlecznych przeznaczonych dla starszych dzieci i dorosłych.
  • Szukaj produktów „specjalnego przeznaczenia żywieniowego” - ich skład odpowiada potrzebom żywieniowym niemowląt i małych dzieci.

ile_produktow_mlecznych

Jaką ilość produktu mlecznego można podać dziecku?

  • Odpowiednia ilość jogurtu lub kefiru dla malucha to ok. 100 ml, a odpowiednia ilość serka to ok. 1 łyżka.
  • Podawanie jogurtu lub kefiru zacznij od 1-2 łyżeczek, stopniowo zwiększając ilość do pełnej porcji posiłku (ok. 100 g). Pamiętaj, że to rodzic decyduje, co dziecko zje, kiedy i jak jedzenie będzie podane, ale to dziecko decyduje czy posiłek zje i ile zje.
  • Deserki Gerber dostępne są w słoiczkach o różnej pojemności, a wielkość porcji dostosowana jest do wieku malucha.

w-jakiej-formie-podawac-dziecku-produkty-mleczne

W jakiej formie podawać dziecku produkty mleczne?

  • Produkty mleczne (jogurt, kefir, twarożek) podawaj w formie jednolitej, jako samodzielny posiłek lub jako jego element.
  • Produkty mleczne świetnie smakują z dodatkiem owoców. Dzieciom po 6. m.ż. możesz zaproponować deserki owocowo-mleczne Gerber, będące połączeniem owoców z jogurtem lub twarożkiem.
  • Starszym maluchom możesz podawać samodzielnie przygotowane koktajle jogurtowo-owocowe. 
Czy wiesz, że... W deserkach owocowo-mlecznych Gerber, poza cukrami występującymi w owocach, znajdują się także niewielkie ilości laktozy - cukru mlecznego pochodzącego z twarożku lub jogurtu. Dzięki naturalnie występującym cukrom desery Gerber są delikatnie słodkie, co pomaga w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych od samego początku rozszerzania diety.

Owocowo-mleczne deserki Gerber poza owocami zawierają:

- aksamitny jogurt

po 6. m. ż.:

po 8. m. ż.

- twarożek

po 6. m. ż.:

po 8. m. ż.:

Za sprawą tych dodatków, deserki te mogą stanowić ciekawe urozmaicenie w diecie dziecka. Idealnie sprawdzą się na II śniadanie lub podwieczorek!

Obejrzyj film i dowiedz się, jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia:

 

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.