MyFeed Personalized Content
0-4 miesiące
Artykuł
Add this post to favorites

Ćwiczenia z dzieckiem w wózku

Spacer z dzieckiem to doskonała okazja do wykonania treningu. Gdy Twoje maleństwo zaśnie w swoim wózeczku, wykorzystaj ten czas na solidną dawkę ćwiczeń na świeżym powietrzu.

4min. czytania Sty 15, 2024

Dzieci zazwyczaj uwielbiają codzienne spacery – mogą wówczas obserwować świat i podziwiać otoczenie. Także dla mam zwykle wyjście np. do parku stanowi miły element dnia. Jeśli rozpoczęłaś już starania o powrót do dobrej formy, spacer może stać się dla Ciebie także dodatkową okazją do ćwiczeń. Wykorzystując do nich wózek, wykonasz szybki trening wzmacniający, a przy tym dotlenisz organizm na świeżym powietrzu. Jeśli martwiłaś się o to, jak znaleźć czas na ćwiczenia – to rozwiązanie jest dla Ciebie!

Ćwiczenia na uda, brzuch, pośladki

W tym odcinku pokażemy Ci, jak dziecięcy wózek posłuży Ci jako wielofunkcyjny sprzęt treningowy. Podczas jego prowadzenia, gdy maluszek śpi, możesz wykonać efektywny trening ud i pośladków. Z kolei gdy dziecko już się obudzi i wyspane będzie chciało obserwować świat dookoła niego, Ty przystań na chwilę i zrób przy wózku serię brzuszków czy innych ćwiczeń na brzuch.

Zasady ćwiczeń z wózkiem

Wózek zapewnia Ci stabilizację. Dzięki temu podejmiesz się ćwiczeń, które bez podpory mogłyby Ci sprawiać więcej trudności. Podczas prowadzenia wózka alejkami parku możesz wykonywać wykroki. Gdy zaś na chwilę przystaniesz, wykorzystaj czas na przeskoki w miejscu. Jeśli maluszek jest śpiący, a w zasypianiu pomaga mu bujanie, wykonaj przysiady z rytmicznym bujaniem wózkiem w przód i tył. A co, jeśli Twoje dziecko nie przesypia już większości spacerów? Zaproś je do wspólnej zabawy! Możesz wykonywać rozmaite ćwiczenia, stojąc przed wózkiem – twarzą w twarz z Twoja pociechą. Dodaj do tego jakiś zabawny akcent. Możesz w trakcie ćwiczenia dawać dziecku regularne buziaki, przybijać mu piąteczkę lub robić śmieszne miny. Daj się ponieść wyobraźni i zamień trening we wspólną zabawę!

Oczywiście zawsze pamiętaj o tym, żeby zadbać o bezpieczne otoczenie dla Ciebie i maluszka. Możesz zmieniać pozycję – raz stanąć przed wózkiem, innym razem za nim. Dzięki temu będziesz miała cały czas kontrolę nad tym, co robi Twoje dziecko. Wykonuj od dwudziestu do trzydziestu powtórzeń każdego ćwiczenia z wózkiem. Liczba serii jest tu ograniczona tylko Twoim czasem i możliwościami. Potraktuj ten trening po prostu jako urozmaicenie Waszych codziennych spacerów.

Ćwiczenia

1. Przysiady w wykroku w marszu

Oprzyj dłonie o rączkę wózka, aby zapewnić sobie stabilizację i ułatwić ruch. Prowadząc spokojnie wózek, zrób wykrok jedną nogą. Wykonaj przysiad – jedną nogę ugnij i skieruj kolano w dół. Następnie nie wracaj do pozycji wyjściowej, tylko idź dalej, kontynuując przysiady raz na jedną, raz na drugą nogę. Powtórz ok. 30 razy.

squats in a lunge

2. Przysiady w przeskoku

Stań i oprzyj dłonie na rączce wózka. Wykonuj takie przysiady w wykroku jak wcześniej, ale nogi zmieniaj w przeskoku. To ćwiczenie jest bardzo dynamiczne, więc wykonuj je w miejscu. Kiedy znajdujesz się w przysiadzie wykrocznym, musisz włożyć więcej siły w ruch, aby przeskoczyć z jednej nogi na drugą. Powtórz ok. 20 razy.

Jump squats

3. Przysiady z wózkiem

Stań prosto w lekkim rozkroku, blisko wózka. Dłońmi złap rączkę. Wykonaj przysiad, jednocześnie prostując ręce i odpychając od siebie wózek. W czasie podnoszenia się z przysiadu wykonaj ruch rękami do tyłu, aby na powrót przyciągnąć do siebie wózek. Zwróć uwagę na to, że dzięki takiej podporze możesz spróbować zrobić znacznie głębszy przysiad niż zwykle. Powtórz ok. 20 razy.

squats with a stroller

4. Mountain climbers

Stań przed wózkiem i oprzyj ręce o jego ramę. Nogi ustaw daleko z tyłu i wyprostuj plecy. Wykonuj przeskoki z jednej nogi na drugą, czyli tzw. mountain climbers. W czasie tego ćwiczenia możesz swobodnie rozmawiać z dzieckiem czy robić do niego śmieszne miny. Powtórz ok. 20 razy na każdą nogę.

alternating jumps

5. Brzuszki z piąteczką

Ułóż się na plecach przed wózkiem, a nogami opleć przednie koła. Ręce unieś w tył, za siebie. Wykonuj brzuszki – poprzez zamach rąk i spięcie tułowia podnieś się do siadu. Jednocześnie przybijaj siedzącemu w wózku maluszkowi piątkę. Powtórz ok. 30 razy. Jeśli chcesz, przygotuj sobie wcześniej koc, na którym będziesz mogła się położyć w trakcie wykonywania brzuszków .

crunches

6. Pompki z buziakiem

Ustaw się przed wózkiem i oprzyj ręce o jego ramę. Wykonuj pompki – poprzez ugięcie rąk opuszczaj ciało w kierunku wózka. Pamiętaj o tym, aby mieć wyprostowane plecy. W trakcie ćwiczenia baw się z dzieckiem, np. dając mu buziaki. Powtórz ok. 20 razy.

pushups

Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Jak widzisz, wózek to bardzo pomocny przyrząd treningowy. Kiedy Twoje maleństwo śpi, możesz też przystanąć, ustawić wózek koło siebie i wykorzystać do ćwiczeń ławkę w parku czy drzewo. Taka aktywność na świeżym powietrzu to świetna okazja do tego, by dotlenić organizm. Zobaczysz, że po treningu w parku poczujesz nie tylko zmęczenie, lecz także radość i satysfakcję!

 

banner help your partner
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.