MyFeed Personalized Content
13 - 24 miesiące
Artykuł
Add this post to favorites

Nestlé popiera stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, najlepszym pokarmem dla dziecka do 6. miesiąca życia jest mleko jego matki.

2min. czytania Sty 15, 2024

Nestlé nie stosuje komunikacji o mleku modyfikowanym dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia. Dlatego też,  jeśli Twoje dziecko nie ukończyło  6. m. ż. lub jego wiek nie został określony przy rejestracji, niektóre treści nie będą dla Ciebie dostępne.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, najlepszym pokarmem dla dziecka do 6. m. ż. jest mleko jego matki.

Ważna informacja:

  • Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia, gdyż mleko matki zapewnia idealnie zbilansowaną dietę, chroni przed chorobami oraz dostarcza wielu innych korzyści, zarówno dla dziecka, jak i mamy.
  • Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha, porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.
  • Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana.
  • Mleko modyfikowane zostało stworzone, by zastąpić mleko matki w sytuacji, kiedy zdecyduje ona o zaprzestaniu karmienia piersią, bądź z jakichś przyczyn karmienie piersią nie jest możliwe.
  • Pamiętaj, że decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią lub wprowadzeniu częściowego dokarmiania butelką ograniczy ilość wytwarzanego pokarmu.
  • Jeśli z jakichkolwiek powodów zdecydujesz o zaprzestaniu karmienia piersią, pamiętaj, że taką decyzję trudno odwrócić.
  • Zanim zaczniesz używać mleko modyfikowane, pomyśl o konsekwencjach socjalnych i finansowych.
  • Przez wzgląd na zdrowie swojego dziecka, zawsze przestrzegaj zamieszczonych na etykiecie wskazówek producenta dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania mleka modyfikowanego.
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.