Nutrition program

Karmienie piersią w miejscu publicznym

Zastanawiasz się, czy i w jaki sposób karmić piersią w miejscach publicznych? Koniecznie zapoznaj się z naszymi cennymi wskazówkami!

2min.
czytania Wrz 14, 2021

Karmienie piersią dla początkujących CZĘŚĆ 4: Karmienie w miejscu publicznym

 

Teraz, kiedy jesteś mistrzynią karmienia piersią w domowym zaciszu, czas na kolejne przygody – karmienie w miejscach publicznych!

Karmienie piersią jest nie tylko bardzo korzystne dla zdrowia Twojego i maluszka, lecz także bardzo wygodne. Żeby komfortowo nakarmić dziecko poza domem, wystarczycie Ty, ono i kilka trafnych stwierdzeń. Praktyka w domu z pewnością pozwoli Wam obojgu odkryć, jakie pozycje do karmienia sprawdzają się w Waszym przypadku. Kiedy już opanujecie przystawianie i odstawianie od piersi, będziecie wykonywać te czynności rutynowo. Oto kilka stwierdzeń, które pozwolą Ci poczuć się komfortowo podczas karmienia piersią w miejscach publicznych:

Karmienie piersią w miejscu publicznym – w parku

 

 1. Nie musisz się bać o to, jak zostanie odebrane karmienie piersią w miejscu publicznym. Masz do tego prawo, śmiało dawaj więc swojemu dziecku to, co najlepsze, wszędzie tam, gdzie zaskoczy je głód.

  Karmiąc maleństwo piersią, zaspakajasz jego głód i zapewniasz zaopatrzenie w składniki odżywcze. Żeby poczuć się pewniej, warto wybrać znajome miejsce lub towarzystwo innych karmiących.
   Karmienie piersią w miejscach publicznych – złota myśl

 2. Karmienie piersią w miejscu publicznym to nic więcej niż dawanie jedzenia głodnemu maluchowi.To takie proste.

  Niektóre mamy, karmiąc naturalnie, mogą czuć się zażenowane lub obawiać się negatywnych reakcji osób postronnych. Pamiętaj, że karmienie piersią w miejscach publicznych to nic więcej niż tylko zaspokajanie głodu malucha. Wraz z upływem czasu i kolejnymi próbami pewnie poczujesz się bardziej komfortowo, co jest absolutnie normalne. Badania pokazują, że karmiące mamy prawie nie spotykają się z negatywnymi komentarzami czy spojrzeniami.
   Karmienie piersią w miejscach publicznych – w lesie

 3. Karmienie piersią w miejscach publicznych czasem jest niezbędne do tego, by w najbardziej naturalny – i odżywczy – sposób zaspokoić głód malucha.

  Jeśli nie czujesz się pewnie, pamiętaj, że robisz dla swojego dziecka to, co najlepsze: budujesz więź i podajesz pokarm bogaty w składniki odżywcze.
   Karmienie w miejscu publicznym – noworodek przystawiony do piersi

   

 4. Twoje piersi są stworzone do karmienia – w miejscu publicznym także. Zaufaj swojemu ciału.

  Czujesz się niepewnie? Posłuchaj rad innych karmiących mam, a może nawet poproś, by dotrzymały Ci towarzystwa podczas pierwszego karmienia poza domem. Noś ubrania, które zapewniają łatwy dostęp do piersi. Jeśli chcesz, żebyście oboje z maluszkiem czuli się pewniej, możesz wypróbować też kocyk do karmienia, specjalną osłonę do karmienia piersią w miejscach publicznych lub nosidło.
Źródła

http://www.lalecheleague.org/faq/positioning.html U.S. Department of Health and Human Services, Office on Women’s Health. Your guide to breastfeeding. January 2011.

Sheeshka J, Potter B, Norrie E et al. Women’s experiences breastfeeding in public places. J Hum Lact 2001; 17(1):31- 8.

https://www.womenshealth.gov/breastfeeding/breastfeeding-in-public.html (dostęp w dniu 29 grudnia 2016 r.)

Search icon

Nie znalazłaś/eś potrzebnych informacji?

Wypróbuj naszą wyszukiwarkę