Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Wapń, magnez i cynk w deserkach Nestlé Yogolino

Wapń, magnez i cynk w deserkach Nestlé Yogolino

W pierwszych miesiącach i latach życia Twoje dziecko intensywnie rośnie. Maluszek ma w tym czasie wysokie zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych (m.in. na wapń, magnez i cynk) w przeliczeniu na kilogram masy ciała. Poznaj skład deserków Nestlé Yogolino, dzięki którym z łatwością możesz wspierać rozwój dziecka.

środa, 06.11.2019

Poznaj rolę wapnia, magnezu i cynku składników, które są bardzo ważne dla rosnącego maluszka. Wszystkie znajdziesz w deserkach Nestlé Yogolino! Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz zadbać o prawidłowy rozwój kości oraz wzrost dziecka.

Produkty mleczne bogate w wapń, magnez i cynk

Maluszek w drugim półroczu życia jest już gotowy na to, aby poznać smak jogurtu czy kefiru. Dopilnuj, by właściwie rozszerzać dietę dziecka – oprócz warzyw, owoców, mięsa, zbóż, ryb i jaj w jego menu powinny znaleźć się także produkty mleczne, które zawierają składniki mineralne ważne dla rozwoju niemowlęcia. Z myślą o Twoim małym smakoszu powstały deserki mleczne i mleczno-owocowe Nestlé Yogolino. Ich skład dopasowaliśmy do potrzeb dzieci między 6. miesiącem, a 3. rokiem życia. Deserki zawierają wapń, magnez i cynk. Dlaczego te składniki są tak ważne w diecie maluszka?

Niemowlę jedzące deserek mleczny Nestlé Yogolino

Wapń, magnez i cynk w diecie dziecka

Od dawna wiadomo, że wapń to budulec kości. Badania pokazują, że aż 42% małych dzieci po pierwszym roku życia ma niedobory tego składnika w diecie*. Właśnie dlatego warto serwować najmłodszym produkty, które mają w swoim składzie wapń. Ważna jest również odpowiednia ilość magnezu, który sprawia, że kości dziecka rosną. Pierwiastek ma także wpływ na funkcjonowanie mięśni. Z kolei cynk pomaga wspierać prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Te istotne z punktu widzenia żywieniowego składniki znajdziesz w deserkach Nestlé Yogolino! Już jeden kubeczek pozwala dostarczyć do diety dziecka minimum 30% jego dziennego zapotrzebowania na wapń, magnez i cynk. Teraz już wiesz, dlaczego warto serwować maluszkowi tę smaczną i zdrową przekąskę!

Niemowlę jedzące deserek Nestlé Yogolino

Deserki Nestlé Yogolino dla Twojego maluszka

Mamy, które serwują swoim maluszkom deserki Nestlé Yogolino, wiedzą, że dzieci uwielbiają ich konsystencję i różnorodne smaki. Możesz to sprawdzić, czytając opinie o naszych deserkach TUTAJ. Rodzice chwalą nasze deserki, które powstały z mleka i przetartych owoców. Dołącz i Ty do zadowolonych rodziców, podających swoim dzieciom deserki Nestlé Yogolino. Codziennie wspieraj zdrowy rozwój swojej pociechy!


* Weker H.i wsp.: „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia – badanie ogólnopolskie 2016 rok”, Instytut Matki i Dziecka, 2017.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.