7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Smaczne soki bez dodatku cukru dla dzieci

0
0 opinie

Wiesz, że soki warzywno-owocowe i nektary dla dzieci Bobo Frut swoją naturalną słodycz zawdzięczają jedynie cukrom naturalnie występującym w owocach i warzywach?

3min. czytania Sier 8, 2022

Przy wyborze produktu dla malucha warto zwrócić uwagę na informacje zawarte na jego etykiecie. Soki i nektary przeznaczone dla niemowląt i dzieci do lat 3. to te, które mają na etykiecie oznaczenie wieku podawania oraz informację, iż są to „środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla niemowląt i małych dzieci”. Wybierając te produkty mamy pewność, że zawierają tylko te składniki, które są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Takimi sokami i nektarami dla dzieci są znane od pokoleń soki i nektary bez dodatku cukru Bobo Frut.

Słodkie soki, bez dodatku cukru!

Wśród soków bez dodatku cukru owocowo-warzywnych i nektarów Bobo Frut można znaleźć zarówno te bardziej, jak i mniej słodkie. Soki owocowe zgodnie z przepisami prawa nie zawierają dodatku cukrów. Soki dla dzieci warzywno-owocowe i nektary Bobo Frut swoją naturalną słodycz zawdzięczają jedynie cukrom naturalnie występującym w owocach i warzywach. Im bardziej dojrzałe owoce, tym słodsze mogą być produkowane z nich soki.

nauka owocowych smakow

W sam raz na naukę owocowych i warzywnych smaków dla dzieci

Wśród produktów Bobo Frut można znaleźć zarówno soki i nektary owocowe, jak i soki warzywno-owocowe. Warto zadbać o to, by w diecie dziecka znalazły się zarówno jedne, jak i drugie. Podawanie dziecku różnych rodzajów soków i nektarów to nieodzowny element nauki smaków, sprzyjający akceptacji poszczególnych owoców i warzyw. Szeroka gama soków i nektarów  Bobo Frut stanowi nieocenioną pomoc w urozmaicaniu i wzbogaceniu jadłospisu maluszka. Warzywa, których smak dziecko może odkryć w sokach Bobo Frut to:

 • marchew
 • dynia
 • pomidor
dziecko pijace z kubeczka3

Bogactwo składników

Do produkcji soków i nektarów, poza warzywami, używanych jest wiele gatunków owoców, począwszy od znanych z polskich sadów i ogrodów (tj. jabłko, morela, brzoskwinia, gruszka, wiśnie, śliwki, czarne jagody, malina, aronia), po te bardziej egzotyczne (tj. banan, pomarańcza, mango). Naturalny smak każdego owocu jest wyraźnie wyczuwalny, np.

 • banan nadaje naturalnej słodyczy
 • gruszka występuje w postaci przyjemnych drobinek miąższu
 • kwaskowata aronia czy wiśnie nadają wyraźnego charakteru

Warto nadmienić, że soki i nektary Bobo Frut mają dodatek witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy. Zaakceptowanie nowych smaków wymaga czasu. Niektóre maluchy potrzebują nawet kilkunastu prób, zanim polubią dany produkt lub danie – to zupełnie normalne, nie zniechęcajmy się zbyt szybko.

Przemycenie warzyw

Próby warto podejmować ze względu na korzyści żywieniowe, jakie niesie ze sobą różnorodność smaków w diecie. Dzieciom, które nie lubią warzyw lub też ich akceptacja sprawia problem, warto podawać soki owocowo-warzywne, w których owoce łagodzą nieco wyraźny smak warzyw, czyli np. Bobo Frut Dyniek, Pomidorek i Marchewek. Choć sam sok nie pokryje całodziennego zapotrzebowania dziecka na warzywa, będzie stanowić wspaniałe urozmaicenie jego diety. Dzieciom, które lubią różne smaki owoców i warzyw, polecamy dać zasmakować w sokach z dodatkiem mniej słodkich owoców, tj. aronii.

baner do artykulow

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • Darmowe próbki

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię