Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X

Smaczne soki bez dodatku cukru dla dzieci

Wiesz, że soki warzywno-owocowe i nektary dla dzieci Bobo Frut swoją naturalną słodycz zawdzięczają jedynie cukrom naturalnie występującym w owocach i warzywach?

wtorek, 21.06.2016

Przy wyborze produktu dla malucha warto zwrócić uwagę na informacje zawarte na jego etykiecie. Soki i nektary przeznaczone dla niemowląt i dzieci do lat 3. to te, które mają na etykiecie oznaczenie wieku podawania oraz informację, iż są to „środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla niemowląt i małych dzieci”. Wybierając te produkty mamy pewność, że zawierają tylko te składniki, które są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Takimi sokami i nektarami dla dzieci są znane od pokoleń soki i nektary bez dodatku cukru Bobo Frut.

Słodkie soki, bez dodatku cukru!

Wśród soków bez dodatku cukru owocowo-warzywnych i nektarów Bobo Frut można znaleźć zarówno te bardziej, jak i mniej słodkie. Soki owocowe zgodnie z przepisami prawa nie zawierają dodatku cukrów. Soki dla dzieci warzywno-owocowe i nektary Bobo Frut swoją naturalną słodycz zawdzięczają jedynie cukrom naturalnie występującym w owocach i warzywach. Im bardziej dojrzałe owoce, tym słodsze mogą być produkowane z nich soki.

W sam raz na naukę owocowych i warzywnych smaków dla dzieci

Wśród produktów Bobo Frut można znaleźć zarówno soki i nektary owocowe, jak i soki warzywno-owocowe. Warto zadbać o to, by w diecie dziecka znalazły się zarówno jedne, jak i drugie. Podawanie dziecku różnych rodzajów soków i nektarów to nieodzowny element nauki smaków, sprzyjający akceptacji poszczególnych owoców i warzyw. Szeroka gama soków i nektarów  Bobo Frut stanowi nieocenioną pomoc w urozmaicaniu i wzbogaceniu jadłospisu maluszka. Warzywa, których smak dziecko może odkryć w sokach Bobo Frut to:

  • marchew
  • dynia
  • pomidor

dziecko pijace z kubeczka

Bogactwo składników

Do produkcji soków i nektarów, poza warzywami, używanych jest wiele gatunków owoców, począwszy od znanych z polskich sadów i ogrodów (tj. jabłko, morela, brzoskwinia, gruszka, wiśnie, śliwki, czarne jagody, malina, aronia), po te bardziej egzotyczne (tj. banan, pomarańcza, mango). Naturalny smak każdego owocu jest wyraźnie wyczuwalny, np.

  • banan nadaje naturalnej słodyczy
  • gruszka występuje w postaci przyjemnych drobinek miąższu
  • kwaskowata aronia czy wiśnie nadają wyraźnego charakteru

Warto nadmienić, że soki i nektary Bobo Frut mają dodatek witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy. Zaakceptowanie nowych smaków wymaga czasu. Niektóre maluchy potrzebują nawet kilkunastu prób, zanim polubią dany produkt lub danie – to zupełnie normalne, nie zniechęcajmy się zbyt szybko.

Przemycenie warzyw

Próby warto podejmować ze względu na korzyści żywieniowe, jakie niesie ze sobą różnorodność smaków w diecie. Dzieciom, które nie lubią warzyw lub też ich akceptacja sprawia problem, warto podawać soki owocowo-warzywne, w których owoce łagodzą nieco wyraźny smak warzyw, czyli np. Bobo Frut Dyniek, Pomidorek i Marchewek. Choć sam sok nie pokryje całodziennego zapotrzebowania dziecka na warzywa, będzie stanowić wspaniałe urozmaicenie jego diety. Dzieciom, które lubią różne smaki owoców i warzyw, polecamy dać zasmakować w sokach z dodatkiem mniej słodkich owoców, tj. aronii.

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 5/5
avatar
avatar

Polecam

Soczki Bobo Frut są bardzo smaczne moja mała córeczka bardzo je uwielbia uśmiech od ucha do ucha po wypiciu soczku .Starsza córka czasami podbiera butelkę soku młodszej bo tez jej smakują.

avatar

sylwka

To ja od siebie jeszcze dodam soki kubuś 100%, bardzo smaczne także bez cukru :) Mój synek bardzo lubi a szczególnie ten z maliną.

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.