Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Dziecko jedzące danie ze słoiczka Gerber

Gerber – dania dla dzieci od 4. miesiąca do 3. roku życia

Karmienie dziecka to bardzo odpowiedzialne zadanie, a dobór odpowiednich produktów ma znaczenie w intensywnym rozwoju maluszka. W Nestlé dbamy o potrzeby żywieniowe naszych małych konsumentów, dlatego przygotowujemy m.in. dania Gerber, które możesz podawać swojemu skarbowi już po 4. miesiącu życia. 
 

wtorek, 10.09.2019

W Nestlé oferujemy rodzicom i ich dzieciom bogaty wybór produktów. Nasze smaczne propozycje z logo Gerber mogą pojawiać się w menu maluszka po 4. miesiącu i warto, by pozostały w jego jadłospisie co najmniej do 3. roku życia. Dzięki nim rozszerzanie diety niemowlaka, poznawanie nowych smaków oraz konsystencji jest bardzo łatwe! 

Karmienie dziecka zbilansowanymi daniami Gerber

Tworząc produkty Gerber, dbamy o ich najwyższą jakość i smak, mając na uwadze zmieniające się potrzeby żywieniowe dzieci. W naszej ofercie znajdziesz zupki, obiadki oraz deserki, które są dopasowane do potrzeb żywieniowych maluszka oraz poszczególnych etapów rozszerzania jego diety. 

Poznaj nasze produkty i skomponuj z Gerber różnorodny, smaczny jadłospis dla swojego dziecka! 

Gerber po 4. miesiącu życia – Twoje dziecko bardzo szybko rośnie. Zgodnie ze schematem żywienia już po 4. miesiącu maluszek może poznawać już pierwsze smaki warzyw, a potem owoców. Delikatne w smaku jednoskładnikowe przeciery warzywne i owocowe idealnie sprawdzą się przy rozszerzaniu diety szkraba, a z czasem sięgniesz też po nieco bardziej złożone kompozycje smakowe. Zadbaliśmy, by ich konsystencja była dopasowana do wieku dziecka, dla którego są przeznaczone. 

 

Gerber po 5. miesiącu życia – z każdym kolejnym miesiącem niemowlę jest gotowe na coraz więcej ciekawych smaków. Aby móc zaspokoić ten głód nowości, stopniowo wprowadzaj do jego diety kolejne grupy produktów, jak delikatne mięsko (np. z indyka, królika), ale też nieznane jeszcze warzywa i owoce. 

 

 

Gerber po 6. miesiącu życia – dziecko jest już gotowe, aby w jego menu znalazły się ryby! Najlepiej, aby były to okazy żyjące dziko w
otwartych, czystych wodach (np. łosoś lub mintaj). To także dobry czas na pierwsze produkty mleczne –  np. deserki z dodatkiem twarożku czy delikatnego jogurtu. Im ciekawszy będzie teraz jadłospis niemowlaka, tym lepiej! 

 

 

Gerber po 7. miesiącu życia –  na tym etapie życia dziecko uczy się już żuć i gryźć, dlatego dania nie powinny być już idealnie gładkie. To najlepszy czas na pierwsze grudki i coraz bardziej złożone receptury. Warto, aby w daniach pojawiały się także przyprawy, np. koperek i natka pietruszki.  

 

 

Gerber po 8. miesiącu życia – maluszek jest coraz bardziej aktywny, potrzebuje więc energii. Jej źródłem mogą być węglowodany złożone, zawarte w produktach zbożowych. Jednego dnia możesz podać dziecku w obiadku makaron lub kluseczki z pszenicy durum, kolejnego np. ryż lub kaszę, a potem deserek z musli. Takie urozmaicenie to też świetny sposób na naukę smaków, od A do Z.


 


Gerber po 9. miesiącu życia
– maluszek coraz lepiej radzi sobie z żuciem i gryzieniem pokarmów, dlatego po 9. miesiącu w jadłospisie mogą pojawiać się już pokarmy tylko częściowo rozdrobnione. Dania powinny mieć wyraźnie wyczuwalne cząstki. 

 

 

Gerber po 10. miesiącu życia – dziecko jest już coraz większe, więc jego posiłki powinny być coraz ciekawsze. W tym czasie sprawdzą się dorosłe dania, oczywiście w wersji dopasowanej do potrzeb najmłodszych, i składniki, których na wcześniejszych etapach maluszek jeszcze nie poznał. Taka różnorodność to sposób, by od samego początku kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka. 

 

 

Gerber „JUNIOR” po 12. miesiącu życia – dziecko ma już za sobą okres niemowlęcy. Właśnie stało się Juniorem, ale wciąż nie jest gotowe na zwykłe dania z rodzinnego stołu – potrzeby i możliwości maluszka wciąż różnią się od Twoich. Z myślą o malcach po 1. urodzinach przygotowaliśmy więc dania, które zawierają większe kawałki, a ich receptury są jeszcze ciekawsze. Porcja produktów została także dostosowana do rosnących potrzeb brzuszka Twojego Juniora. W ofercie mamy również pyszne przekąski idealne do małej rączki!

 

Dania dla dzieci dostosowane do ich rosnących potrzeb

Z gotowymi słoiczkami Gerber łatwiej jest dbać o prawidłowy wzrost oraz rozwój dziecka na poszczególnych etapach jego życia (począwszy od momentu rozszerzania diety, aż do końca 3. roku życia). Serwując dziecku nasze dania, za każdym razem masz pewność, że dostarczasz mu produkty najwyższej jakości, dostosowane do wieku, umiejętności jedzenia, możliwości jego układu trawiennego i zapotrzebowania żywieniowego na określone składniki.
 

Produkty Gerber dla niemowląt i małych dzieci

Zupki, obiadki i deserki Gerber w słoiczkach, kubeczkach i tubkach sprawią, że Twój maluszek pozna nowe smaki i z naszą pomocą ukształtuje swój niepowtarzalny gust kulinarny. Przygotowanie posiłków może być teraz naprawdę łatwe. Wystarczy wybrać słoiczek lub kubeczek odpowiedni do wieku dziecka i ewentualnie podgrzać jego zawartość lub po prostu sięgnąć po deserek w wygodnej tubce! 
 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

Mamy oceniają tę treść na 0/5
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.