MyFeed Personalized Content
5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Czy macie dla mnie dużo różnych propozycji na śniadanie, obiad i kolację?

Karmienie dziecka to bardzo odpowiedzialne zadanie, a dobór odpowiednich produktów ma znaczenie we wspieraniu intensywnego rozwoju maluszka. W Gerber dbamy o potrzeby żywieniowe naszych małych konsumentów, dlatego przygotowujemy posiłki, które możesz podawać swojemu skarbowi już po 4. miesiącu życia. W naszej ofercie znajdziesz też specjalną linię dań Gerber Organic, których składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych.

5min. czytania Czer 13, 2024

W Gerber dbamy o to, aby rodzicom i ich dzieciom zaproponować bogaty wybór produktów. Nasze smaczne propozycje z logo Gerber i Gerber Organic mogą się pojawiać w menu maluszka po 4. miesiącu i mogą pozostać w jego jadłospisie spokojnie do 3. roku życia, a nawet i dłużej. Dzięki nim rozszerzanie diety niemowlaka, poznawanie nowych smaków oraz konsystencji jest bardzo łatwe!

Karmienie dziecka zbilansowanymi daniami Gerber

Tworząc produkty Gerber, dbamy o ich najwyższą jakość i smak, mając na uwadze zmieniające się potrzeby żywieniowe dzieci. W naszej ofercie znajdziesz szeroką ofertę zupek, obiadków oraz deserków, które są dopasowane do potrzeb żywieniowych maluszka oraz poszczególnych etapów rozszerzania jego diety. Przy ich użyciu możesz ułożyć zbilansowaną dietę dla swojego dziecka. Jeśli chcesz, możesz też łączyć ze sobą różne produkty i tworzyć nowe kompozycje smakowe!

Poznaj nasze produkty i skomponuj z Gerber różnorodny, smaczny jadłospis dla swojego dziecka!

gerber Po 4. miesiącu

Gerber po 4. miesiącu życia – Twoje dziecko bardzo szybko rośnie. Zgodnie ze schematem żywienia po 4. miesiącu maluszek może poznawać już pierwsze nowe smaki. Zaleca się rozpoczynanie od warzyw, a potem owoców – ale decyzja należy tu do rodziców. Delikatne w smaku jednoskładnikowe przeciery warzywne i owocowe mogą się sprawdzić przy rozszerzaniu diety szkraba. Z czasem możesz też sięgnąć po nieco bardziej złożone kompozycje smakowe. Zadbaliśmy, by ich konsystencja była dopasowana do wieku dziecka, dla którego są przeznaczone.

gerber Po 5. miesiącu

Gerber po 5. miesiącu życia – z każdym kolejnym miesiącem niemowlę jest gotowe na coraz więcej ciekawych smaków. Aby móc zaspokoić ten głód nowości, stopniowo wprowadzaj do jego diety kolejne grupy produktów, jak delikatne mięsko (np. z indyka, królika), ale też nieznane jeszcze warzywa i owoce.

Gerber po 6. miesiącu

Gerber po 6. miesiącu życia – dziecko jest już gotowe, aby w jego menu znalazły się ryby! Najlepiej, aby były to okazy żyjące w otwartych, czystych wodach (np. łosoś lub mintaj). To także dobry czas na podanie takich produktów mlecznych jak np. deserki z dodatkiem twarożku czy delikatnego jogurtu. Im bardziej urozmaicony będzie teraz jadłospis niemowlaka, tym lepiej!

gerber Po 7. miesiącu

Gerber po 7. miesiącu życia –  na tym etapie życia dziecko uczy się żuć i gryźć, dlatego dania nie powinny być już idealnie gładkie. To najlepszy czas na pierwsze kawałki i coraz bardziej złożone receptury. Warto, aby maluszek poznawał też smaki także ziół, np. koperku czy natki pietruszki.

gerber Po 8. miesiącu


Gerber po 8. miesiącu życia – maluszek jest coraz bardziej aktywny, potrzebuje więc energii. Jej źródłem mogą być np. węglowodany złożone, zawarte w niektórych produktach zbożowych. Jednego dnia możesz podać dziecku w obiadku makaron lub kluseczki z pszenicy durum, kolejnego np. ryż lub kaszę, a potem deserek z musli. Takie urozmaicenie to też świetny sposób na naukę smaków, od A do Z.


gerber Po 9. miesiącu

Gerber po 9. miesiącu życia – maluszek coraz lepiej radzi sobie z żuciem i gryzieniem, dlatego po 9. miesiącu w jadłospisie mogą pojawiać się już posiłki tylko częściowo rozdrobnione. Dania powinny mieć wyraźnie wyczuwalne cząstki i być możliwie jak najbardziej różnorodne!

Gerber po 10. miesiącu

Gerber po 10. miesiącu życia – dziecko jest już coraz większe, więc jego posiłki powinny być coraz ciekawsze. W tym czasie sprawdzą się dania wzorowane na dorosłych – ale oczywiście w wersji dopasowanej do potrzeb najmłodszych – i składniki, których na wcześniejszych etapach maluszek jeszcze nie poznał. Taka różnorodność to jeden ze sposobów, by od samego początku kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka. 

gerber Po 12. miesiącu

Gerber po 12. miesiącu życia – dziecko ma już za sobą okres niemowlęcy. Właśnie stało się Juniorem, ale wciąż nie jest gotowe na zwykłe dania z rodzinnego stołu – potrzeby i możliwości maluszka wciąż różnią się od Twoich. Z myślą o maluszkach po 1. urodzinach przygotowaliśmy więc dania, które zawierają większe kawałki, a ich receptury są złożone. Porcja produktów została także dostosowana do rosnących potrzeb brzuszka Twojego Juniora. W ofercie mamy również pyszne przekąski idealne do małej rączki!

Gerber Organic – produkty z ekologicznej farmy

Względy ekologiczne szczególnie leżą Ci na sercu i chcesz zrobić coś więcej dla naszej wspólnej planety? My również staramy się myśleć o przyszłości Ziemi i naszych dzieci. Dlatego stworzyliśmy wyjątkową linię Gerber Organic. W ofercie tej znajdują się produkty, których składniki pochodzą z ekologicznych farm. Prowadzone na nich uprawy są regularnie kontrolowane i odznaczane odpowiednimi certyfikatami – a wszystko po to, aby zapewnić należny szacunek naszemu środowisku i zadbać o dobrostan gleby, zwierząt i roślin.

 

Gerber Organic – produkty z ekologicznej farmy

 

Linia Gerber Organic obejmuje całą gamę produktów dla maluszków już od 4. miesiąca życia. Znajdziesz wśród nich m.in. pełnowartościowe obiadki, deserki czy też zbożowe chrupki z dodatkiem owoców i warzyw. Wszystkie te produkty zostały stworzone w taki sposób, aby zapewnić dziecku odpowiednio zbilansowany posiłek, stworzony z myślą o wymaganiach żywieniowych maluszków w danym wieku. A jednocześnie wykorzystujemy do tego plony rolnictwa ekologicznego!

Dania dla dzieci dostosowane do ich rosnących potrzeb

Z gotowymi słoiczkami Gerber i Gerber Organic może być łatwiej dbać o prawidłowy rozwój dziecka na poszczególnych etapach jego życia (począwszy od momentu rozszerzania diety, aż do końca 3. roku życia). Serwując dziecku nasze dania, za każdym razem masz pewność, że dostarczasz mu produkty wysokiej jakości, dostosowane do wieku, umiejętności jedzenia i możliwości jego układu trawiennego.

 

Dania dla dzieci dostosowane do ich rosnących potrzeb

 

Zupki, obiadki i deserki Gerber oraz Gerber Organic – dostępne w różnych formach: słoiczkach, kubeczkach, tubkach – sprawią, że Twój maluszek pozna nowe smaki i z naszą pomocą ukształtuje swój niepowtarzalny gust kulinarny. Przygotowanie posiłków może być naprawdę łatwe! Wystarczy wybrać słoiczek lub kubeczek odpowiedni do wieku dziecka i ewentualnie podgrzać jego zawartość lub po prostu sięgnąć po deserek w wygodnej tubce!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.