MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Jak prawidłowo przygotować mleko modyfikowane?

Jeśli zamierzasz połączyć karmienie naturalne z karmieniem mlekiem modyfikowanym lub planujesz niebawem odstawić maluszka od piersi, powinnaś wiedzieć, jak odpowiednio przygotować mleko modyfikowane dla dziecka. Doradzimy Ci, jakich zasad przestrzegać podczas przygotowania mleka modyfikowanego dla Twojego maluszka.

3min. czytania Sty 15, 2024

Karmienie mlekiem modyfikowanym i przygotowywanie pokarmu dla niemowląt w butelce rządzi się kilkoma ważnymi zasadami. Jeśli za radą pediatry wybrałaś już odpowiednie mleko modyfikowane oraz kupiłaś butelkę i smoczek, pozostaje Ci tylko przygotowanie posiłku dla Twojego maluszka. Na początku będziesz pełna obaw, ale szybko uda Ci się odmierzyć odpowiednią ilość mleka i dobrać właściwą temperaturę wody.

Jak przygotować mleko modyfikowane?

Zastanawiasz się, jaka powinna być odpowiednia temperatura, aby przygotować mleko modyfikowane? Czy można podgrzać mleko modyfikowane? Zobacz, na co należy zwrócić uwagę. To prostsze, niż myślisz! Musisz jedynie trzymać się poniższych wskazówek.

instrukcja przygotowania mleka modyfikowanego


  1. Mleko modyfikowane przygotowuj zawsze tuż przed podaniem dziecku. 

  2. Przed przygotowaniem mleka dokładnie umyj ręce.

  3. Rozkręć i umyj wszystkie części butelki (butelkę, smoczek, nakrętkę) z użyciem płynu do mycia naczyń oraz szczoteczki do butelek niemowlęcych, a następnie wyparz wszystkie części w wyparzaczu lub rondelku z wrzącą wodą i osusz je na ręczniku papierowym.

  4. Odpowiednio wcześniej przygotuj wodę (przegotuj ją i przestudź do temperatury ok. 36-37°C). Temperatura wody nie powinna przekraczać 38°C, gdyż zniszczy znajdujące się w mleku modyfikowanym dobroczynne kultury bakterii, takie jak w mleku mamy.

  5. Odmierz wodę i przelej ją do butelki. Jej ilość powinna być zgodna z tabelą karmienia umieszczoną na opakowaniu mleka modyfikowanego.

  6. Odmierz odpowiednią ilość mleka i wsyp do butelki z wodą. Zrób to przy pomocy miarki dołączonej do opakowania. Ilość dobierz zgodnie z tabelą karmienia, miarki powinny być nieubite, płaskie.7. Zakręć szczelnie butelkę, przykryj korkiem i wymieszaj, intensywnie potrząsając, aż do całkowitego rozpuszczenia się mleka.

  7. Przed podaniem pokarmu dziecku sprawdź na przegubie dłoni, czy ma ono odpowiednią temperaturę.

  8. Jeśli dziecko nie wypiło mleka w całości, wylej jego resztki. Po kontakcie ze śliną w mleku namnażają się bakterie).

  9. Umyj, wyparz i wysusz butelkę.

Dawkowanie mleka modyfikowanego

Już wiesz, jak zrobić mleko modyfikowane dla Twojego dziecka. W trakcie przygotowywania mlecznego posiłku, musisz pamiętać o odpowiednim dawkowaniu produktu. Ilość podawanego mleka zależy od wieku i apetytu maluszka.

Przy przygotowaniu mleka modyfikowanego dla Twojego dziecka postępuj według instrukcji na opakowaniu. Standardowo używamy 1 miarki preparatu na 30 ml wody – proporcje te zachowujemy przy większej ilości przygotowywanego mleka (zatem do 180 ml wody należy wsypać 6 miarek).

Zwróć uwagę, aby zawsze używać miarki, która dołączona jest do danego opakowania mleka. Miarki różnią się od siebie pojemnością i są dobrane do rodzaju mleka. Nie zmieniaj rekomendowanej proporcji wody i mleka modyfikowanego.

 

nan optipro plus 2 hm-o

 

Przygotowanie mleka modyfikowanego poza domem – jak sobie radzić?

Możliwe, że będziesz karmiła swoje maleństwo także poza domem, na przykład na spacerze. Karmiąc piersią, nie musisz myśleć o specjalnych przygotowaniach. W przypadku mleka modyfikowanego wcześniej zadbaj o swoją wygodę.

 

dziecko-karmienie-mleko

 

Jeśli nie będzie Was w domu dłużej i karmienie wypadnie później, w butelce lepiej trzymać samą wodę, a mleko wsypać w ostatniej chwili. Butelki posiadają w komplecie specjalne kapsle, żeby mleko lub woda nie wylały się podczas transportu. Możesz też wypróbować gotowe do podania mleko w płynie – idealne na Wasze wspólne spacery lub posiłki w trakcie podróży z dzieckiem!

Zapamiętaj!

Woda do przygotowania mleka powinna być przegotowana i przestudzona. Zawsze używaj czystej wody z pewnego źródła – wolnej od drobnoustrojów, pestycydów i innych zanieczyszczeń. Możesz korzystać z niskozmineralizowanej wody mineralnej.

strefa taty
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.