Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Style - artykuły NAN

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
ile mleka modyfikowanego

Jak prawidłowo przygotować mleko modyfikowane?

Jeśli zamierzasz połączyć karmienie naturalne z karmieniem mlekiem modyfikowanym lub planujesz niebawem odstawić maluszka od piersi, powinnaś wiedzieć, jak odpowiednio przygotowywać mu pokarm. Chcemy Ci doradzić, jakich zasad przestrzegać, aby mleko w butelce było dla Twojego dziecka bezpiecznym posiłkiem.

piątek, 18.03.2016

Karmienie mlekiem modyfikowanym i przygotowywanie pokarmu dla niemowląt w butelce rządzi się kilkoma ważnymi zasadami. Jeśli za radą pediatry wybrałaś już odpowiednie mleko modyfikowane oraz kupiłaś butelkę i smoczek, pozostaje Ci tylko przygotowanie posiłku dla Twojego maluszka. Na początku będziesz pełna obaw, ale szybko uda Ci się odmierzyć odpowiednią ilość mleka i dobrać właściwą temperaturę wody.

Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, aby przygotować bezpieczny mleczny posiłek dla Twojego maluszka. To prostsze, niż myślisz!

Jak przygotować mleko modyfikowane?:

jak przygotować mleko modyfikowane

  1. Mleko przygotowuj zawsze tuż przed podaniem dziecku.
  2. Przed przygotowaniem mleka dokładnie umyj ręce.
  3. Rozkręć i umyj wszystkie części butelki (butelkę, smoczek, nakrętkę) z użyciem płynu do mycia naczyń oraz szczoteczki do butelek niemowlęcych, a następnie wyparz wszystkie części w wyparzaczu lub rondelku z wrzącą wodą i osusz je na ręczniku papierowym.
  4. Odpowiednio wcześniej przygotuj wodę (przegotuj ją i przestudź do temperatury ok. 36-37°C). Temperatura wody nie powinna przekraczać 38°C, gdyż zniszczy znajdujące się w mleku modyfikowanym dobroczynne kultury bakterii, takie jak w mleku mamy.
  5. Odmierz wodę i przelej ją do butelki. Jej ilość powinna być zgodna z tabelą karmienia umieszczoną na opakowaniu mleka modyfikowanego.
  6. Odmierz odpowiednią ilość mleka i wsyp do butelki z wodą. Zrób to przy pomocy miarki dołączonej do opakowania. Ilość dobierz zgodnie z tabelą karmienia, miarki powinny być nieubite, płaskie.
  7. Zakręć szczelnie butelkę, przykryj korkiem i wymieszaj, intensywnie potrząsając, aż do całkowitego rozpuszczenia się mleka.
  8. Przed podaniem pokarmu dziecku sprawdź na przegubie dłoni, czy ma ono odpowiednią temperaturę.
  9. Jeśli dziecko nie wypiło mleka w całości, wylej jego resztki. Po kontakcie ze śliną w mleku namnażają się bakterie).

10. Umyj, wyparz i wysusz butelkę.

 

Ile mleka modyfikowanego dla niemowlaka?

Ilość podawanego mleka zależy od wieku i apetytu maluszka.

Przy przygotowaniu mleka modyfikowanego dla Twojego dziecka postępuj według instrukcji na opakowaniu. Standardowo używamy 1 miarki preparatu na 30 ml wody - proporcje te zachowujemy przy większej ilości przygotowywanego mleka (zatem do 180 ml wody należy wsypać 6 miarek).

Zwróć uwagę, aby zawsze używać miarki, która dołączona jest do danego opakowania mleka. Miarki różnią się od siebie pojemnością i są dobrane do rodzaju mleka. Nie zmieniaj rekomendowanej proporcji wody i mleka modyfikowanego.

dbaj o właściwe proporcje mleka modyfikowanego

Poza domem

Możliwe, że będziesz karmiła swoje maleństwo także poza domem, na przykład na spacerze. Karmiąc piersią, nie musisz myśleć o specjalnych przygotowaniach. W przypadku mleka modyfikowanego wcześniej zadbaj o swoją wygodę.

butelka dla noworodka

Jeśli nie będzie Was w domu dłużej i karmienie wypadnie później, w butelce lepiej trzymać samą wodę, a mleko wsypać w ostatniej chwili. Butelki posiadają w komplecie specjalne kapsle, żeby mleko lub woda nie wylały się podczas transportu.


Zapamiętaj!

Woda do przygotowania mleka powinna być przegotowana i przestudzona. Zawsze używaj czystej wody z pewnego źrodła - wolnej od drobnoustrojów, pestycydów i innych zanieczyszczeń. Możesz korzystać z niskozmineralizowanej wody mineralnej.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

Mamy oceniają tę treść na 5/5

Mleko NAN Optipro Plus 2

Super mleczko o łagodnym zapachu, szybko rozpuszczające się w wodzie. Synek bardzo je lubi , a ja cieszę się, że podaję mu jedyne na rynku mleko modyfikowane, które nie ma w składzie oleju palmowego. POLECAM!

Mleko NAN Optipro Plus 2

Super mleczko o łagodnym zapachu, szybko rozpuszczające się w wodzie. Synek bardzo je lubi , a ja cieszę się, że podaję mu jedyne na rynku mleko modyfikowane, które nie ma w składzie oleju palmowego. POLECAM!

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.