MyFeed Personalized Content
5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Świętujemy urodziny - 150 lat firmy Nestlé

150 lat temu Henri Nestlé stworzył pierwszą kaszkę dla niemowląt i od tej pory jego imię znane jest na całym świecie.

3min. czytania Sty 15, 2024

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start w przyszłość. Dla każdego rodzica pierwszy uśmiech, pierwsze słowo i pierwszy krok stanowią pełne emocji, długo wyczekiwane i niezapomniane wydarzenia.

Nestlé już od 150 lat towarzyszy rodzicom i ich pociechom w tych niezwykłych momentach. Czy wiesz, że firmę, która działa dziś w ponad 190 krajach, założył skromny szwajcarski farmaceuta Henri Nestlé?

Tak się to zaczęło…

Lata 1860.

W latach 60. XIX wieku ogromnym problemem w całej Europie była wysoka umieralność niemowląt. Aż 25% dzieci umierało jeszcze przed zakończeniem pierwszego roku życia! Chcąc temu przeciwdziałać, Henri Nestlé rozpoczął próby stworzenia pokarmu odpowiedniego dla noworodków. Od początku przyświecała mu wizja otrzymania produktu, który będzie jak najbardziej zbliżony do mleka matki.

Rok 1867

Dzięki naukowemu doświadczeniu, współpracy z lekarzami, determinacji i twórczemu myśleniu, po wielu próbach Henri stworzył pierwszy pełnowartościowy posiłek dla niemowląt, które nie mogły być karmione mlekiem mamy - Farine Lactée. Chcąc zapewnić swojemu produktowi najwyższą jakość, do jego produkcji użył tylko najlepszych składników – mleka ze szwajcarskich Alp i wyselekcjonowanych ziaren pszenicy.

Henri Nestlé bardzo szybko udowodnił wyjątkowość swojego produktu. Gdy pojawiła się szansa na uratowanie życia małego Wannera - wcześniaka, który nie tolerował mleka matki ani żadnych konwencjonalnych substytutów pokarmu kobiecego, nie wahał się ani chwili. Lekarze nie dawali Wanner’owi szans na przeżycie, jednak okazało się, że maluch nie tylko zaakceptował Farine Lactée , ale też nabrał sił, rósł i przybierał na wadze. Henri Nestlé, dumny ze swojego osiągnięcia, postanowił sygnować produkt własnym nazwiskiem i symbolem nawiązującym do jego rodowego herbu – rodziną ptaków w gnieździe, który do dziś pozostał prawie niezmieniony.

Rok 1869

Ludzie szybko przekonali się do nowego produktu Nestlé. Już kilka lat później Farine Lactée dostępne było na dużym obszarze Europy. Rewolucyjny produkt dla niemowląt szybko zyskał powszechne uznanie w środowisku medycznym.

Rok 1928

W odkrytych nieco wcześniej witaminach dostrzeżono szansę na wzbogacenie wartości odżywczej produktów Nestlé. Wobec powszechnych ich niedoborów, na długo przed tym, gdy stało się to obowiązkowe, dodano je do kaszek, które stały się dzięki temu jeszcze bardziej innowacyjne.

Rok 2009

Na początku XXI wieku Nestlé stało się pionierem użycia w produktach dla niemowląt aktywnych kultur bakterii Bifidus BL, takich jak w mleku matki.

Rok 2016

Henri Nestlé nawet w najśmielszych marzeniach nie mógł przewidzieć, jak silnie rozwinie się stworzona przez niego firma. Dziś dostarcza ona dzieciom na całym świecie produkty dopasowane do potrzeb ich małych brzuszków. W ciągu 150 lat wiele się zmieniło, jednak Nestlé, podobnie jak twórca firmy, wciąż troszczy się o prawidłowe żywienie i zdrowie najmłodszych.

W ofercie Nestlé uwagę zwraca, stworzona z myślą o najmłodszych, szeroka oferta kaszek. Wzbogacane w witaminy i składniki mineralne oraz bakterie Bifidus BL, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych mlekiem mamy, mogą stanowić ważny element jadłospisu maluszków. Kaszki Nestlé dostępne są dziś w 180 krajach. Szacuje się, że w każdej minucie dzieci na całym świecie zjadają 14 000 porcji posiłków przygotowanych na ich bazie!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.