MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

M jak Mięso

Twój maluszek oswoił się już z obiadkami składającymi się z samych warzyw? Próbował także soczyste owoce? Teraz czas na mięsko! Sprawdź, które jest odpowiednie i w jakich porcjach je podawać. Poznaj również gotowe mięsne obiadki Gerber. Wybierz produkt dopasowany do wieku Twojego dziecka i zapoznaj szkraba z nowym smakiem.

4min. czytania Sty 15, 2024

Mięso, zgodnie z najnowszym schematem żywienia niemowląt, można wprowadzić do jadłospisu dziecka już w 5. miesiącu jego życia. Dowiedz się, w jaki sposób rozszerzyć dietę Twojego maluszka o ten składnik. Poznaj mięsne propozycje dań od Gerber, które mogą Ci to ułatwić!

 

m_jak_mieso

 

Jakie mięso dla niemowlaka na początek?

Kolejność wprowadzania poszczególnych gatunków mięs jest dowolna. Jeśli samodzielnie przygotowujesz obiadki dziecku, ważne jest, aby wybierać mięso najwyższej jakości. Dobrze jest upewnić się, że pochodzi ono ze sprawdzonego, a przede wszystkim bezpiecznego źródła.

Ile mięsa podawać dziecku?

Na początek możesz podać dziecku w ciągu jednego dnia porcję około 10 g gotowanego mięsa (tyle, ile mieści się na 1 czubatej łyżeczce). Porcję tę stopniowo zwiększaj – do maksymalnie 20 g dziennie pod koniec 1. roku życia (1 czubata łyżka stołowa). Zadbaj o to, by posiłek z dodatkiem mięsa znalazł się w menu dziecka raz dziennie i około 5 dni w tygodniu.

W jakiej formie podawać mięso dziecku?

Serwowanie mięsa możesz rozpocząć od podania go gotowanego (w wodzie lub na parze). Na początku rozszerzania diety miksuj wszystkie kawałki, dostosowując je do umiejętności gryzienia i żucia maluszka. Rozdrobnione mięso możesz dodać też do zupki lub purée z warzyw. Po ukończeniu przez dziecko 6. miesiąca życia, możesz przygotowywać gotowane, pieczone lub duszone mięso w drobno posiekanej postaci.

 

dziecko_karmione_zupka

 

Mięso jako dodatek do przecieru, zupki i pełnego obiadku

Wprowadzając do menu dziecka mięso, możesz podawać je w połączeniu z warzywami, które powinny stanowić podstawę żywienia dziecka już w niedalekiej przyszłości. Jeśli podasz mięsko z warzywem, które dziecko już zna i lubi, jest szansa, że szybciej zaakceptuje ono smak nowego produktu. Gdy samodzielnie przygotowujesz posiłki dziecku i chcesz ugotować mu mięsko pamiętaj, aby dokładnie usunąć wszystkie kości przed podaniem posiłku. W przypadku udek kurczaka lub indyka możesz pozbyć się także skóry. Unikaj serwowania mięsa smażonego, przynajmniej do końca 1. roku życia dziecka.

Czy wiesz, że...

W tym samym czasie co mięsko do diety maluszka możesz wprowadzić jajko. Dotyczy to nie tylko dzieci zdrowych, ale także maluszków z rodzin obciążonych ryzykiem wystąpienia choroby alergicznej, u których nie stwierdzono alergii. Możesz rozpocząć od niewielkiej ilości jajka – ugotowanego na twardo, rozdrobnionego i podanego jako dodatek do zupki jarzynowej.

Mięsne produkty Gerber

Wśród produktów Gerber znajdziesz dania z różnymi gatunkami mięs. Jakość zawartego w nich mięska jest dostosowana do wieku maluszka. Najmłodszym maluszkom polecamy produkty jednoskładnikowe (np. Gerber Delikatny indyk) lub zupki z dodatkiem mięska (Gerber Rosołek drobiowo-wołowy). Z kolei dla nieco starszych maluszków przygotowaliśmy kilkuskładnikowe dania z mięskiem.

 

sloiczki_gerber_po_5._i_po_6._miesiacu_zycia

 

Poznaj propozycje dań mięsnych Gerber, które przygotowaliśmy dla Twojego maluszka!

Im starsze dziecko, tym kawałki mięska powinny być mniej rozdrobnione, aby maluszek mógł uczyć się żuć i gryźć pokarmy. Starszemu niemowlęciu możesz podać miękkie kawałki ugotowanego lub upieczonego mięska do nauki samodzielnego jedzenia. Postaraj się zadbać o to, aby niemowlę poznało smak różnych gatunków mięsa. Przy wyborze produktów dla małych dzieci kieruj się wskazaniem wiekowym na etykiecie produktu.

Produkty Gerber po 5. miesiącu życia:

 

Produkty Gerber po 5. miesiącu życia

 

Produkty Gerber po 6. miesiącu życia:

 

Produkty Gerber po 6. miesiącu życia

 

Produkty Gerber po 8. miesiącu życia:

 

produkty_gerber_dla_dzieci_po_8._miesiacu_zycia

 

Produkty Gerber po 9. i 10. miesiącu życia:

 

Produkty Gerber po 9. i 10. miesiącu życia

 

Produkty Gerber po 12. miesiącu życia:

 

produkty_gerber_po_12._miesiacu_zycia
Strefa eksperta
Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.