Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Article - udostępnij
X

Moc dla dziecka, wygoda dla mamy. Czas na mleczną rewolucję!

Czy wiesz, że duża część maluchów ma w diecie zdecydowanie za mało produktów mlecznych, a przez to także wapnia? Jeśli na widok mleka czy jogurtu także Twój maluch energicznie protestuje, koniecznie wypróbujcie nowe, pachnące owocami deserki Nestlé Yogolino.

poniedziałek, 30.10.2017

Każdy rodzic wie, że produkty mleczne mają w diecie dziecka do spełnienia niezwykle ważną rolę. W pierwszych miesiącach i latach życia maluszek przecież rośnie i rozwija się tak intensywnie, jak już nigdy potem nie będzie to miało miejsca, a odpowiednie do jego wieku mleko, jogurt czy twarożek pozwalają dostarczyć mu niezbędnych do zdobywania świata składników, m.in. wapnia potrzebnego do rozwoju kości.

Ile produktów mlecznych zjada Twój Maluszek?

W II półroczu życia maluch każdego dnia powinien otrzymywać 3 posiłki mleczne, każdy o objętości około 170-180 g jeśli jest w 7.-8. miesiącu lub 190-220 g między 9. a 12. miesiącem. Po pierwszych urodzinach dziecko również powinno otrzymać spore ilości produktów z tej grupy. Aż do ukończenia przez nie 3 lat codziennie powinno zjadać:

  • 450 g mleka modyfikowanego lub krowiego,
  • 100 g fermentowanych napojów mlecznych, takich jak jogurt, kefir czy maślanka,
  • 10-15 g serów twarogowych i
  • 2 g serów podpuszczkowych.

Jeśli Twój maluszek je tyle produktów mlecznych, ile zalecają eksperci – gratulujemy. Niestety, według specjalistów aż 9 na 10 dzieci między 2. a 3. rokiem życia w Polsce ma w swojej diecie zbyt mało produktów z tej grupy. Może to być przyczyną zbyt małego w stosunku do potrzeb spożycia wapnia – składnika ważnego dla zdrowia kości dziecka w tym kluczowym okresie intensywnego wzrostu i rozwoju.

Jeśli jednak Twój maluszek z niechęcią przyjmuje kolejne próby zaserwowania mu jogurciku czy mleczka, być może ma już dość produktów mlecznych, które zna. Już czas, by poznał produkty mleczne w nowej odsłonie, dzięki którym przekonasz się, że zdrowy posiłek może być przyjemnością dla Was obojga. Już czas na rewolucję z Nestlé Yogolino!

Jak sprawić, by maluch pokochał produkty mleczne?

Poznajcie Nestlé Yogolino – owocowo-mleczne deserki inne niż wszystkie. Deserki powstałe na bazie przetartych owoców i jogurtu. Deserki, które odpowiadając na potrzeby najmłodszych, nie zapominają o potrzebach ich mam.

Nestlé Yogolino to łatwy sposób na urozmaicenie diety dziecka – obecność owocowych kompozycji na bazie mango, truskawki, banana i jabłka pozwala podać produkty mleczne, których każdego dnia maluch potrzebuje, w nowy, atrakcyjny sposób. By ułatwić akceptację charakterystycznego smaku jogurtu, połączono go z owocami, które dziecko poznaje zwykle nieco wcześniej. W diecie dziecka nie powinno być miejsca na nudę, dlatego Nestlé Yogolino to aż 4 unikalne warianty smakowe, z których każdy dostosowaliśmy do potrzeb dzieci po 6. miesiącu życia:

Maluchy, by zdrowo rosnąć i radośnie odkrywać świat, potrzebują kompletu składników mineralnych i witamin. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak te potrzeby zaspokoić, dlatego każda porcja Nestlé Yogolino dostarcza aż 30% dziennego zapotrzebowania dziecka na wapń i magnez - składniki ważne dla jego mocnych kości oraz cynk, niezbędny dla prawidłowego wzrostu.

Każdy z rodziców, którego lista zadań nigdy się nie kończy, a który wciąż posiada tylko 2 ręce, z pewnością doceni wygodę ukrytych w tubkach deserków – poręczne opakowania są lekkie, nie stłuką się i nie zajmą zbyt wiele miejsca. Dzięki temu możesz szybko zapomnieć, że gdzieś w czeluściach Twojej niewielkiej torebki ukryty jest pełnowartościowy posiłek dla Twojego Maluszka. Nestlé Yogolino będzie Wam jednak stale towarzyszyć, by być razem z dzieckiem wszędzie tam, gdzie zdrowa przekąska może być potrzebna – w domu, w piaskownicy i na spacerze. Dostarczenie maluszkowi niezbędnej porcji mleka i jego przetworów nigdy wcześniej nie było tak łatwe.

Już czas odkryć zupełnie nową twarz produktów mlecznych dla niemowląt i dowiedzieć się, jak smakuje deserek na bazie jogurtu i owoców. Zabierz go na spacer i sprawdź, czy Twój maluszek go polubi. Nestlé Yogolino. [Moc dla] dziecka, wygoda dla mamy.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Zarejestruj się!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Rewelacyjny produkt. Moja córka uwielbia wszystkie smaki. Ilość w sam raz na przekąskę. Idealnie sprawdzają się w podróży. Dziękuję za możliwość przetestowania, polecam!

Przetestowalam Nestle Jogolino w tubkach i muszę przyznać że mojemu synkowi smakowało.Najbardziej chyba smak bananowy super przekąska w czasie podróży i na spacerze.

Nestele Jogolino to najlepszy deser mleczny, jest przepyszny, a jeszcze teraz rewelacyjne rozwiązanie jakim są tubki, które można jeść wszędzie bez potrzeby używania łyżeczki co jest bardzo wygodne w podróży.

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.