Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Uśmiechnięta 2-letnia dziewczynka z kucykami spoglądająca w górę

Mleko modyfikowane w diecie Juniora

Maluszek po 2. roku życia z każdym dniem uczy się nowych rzeczy. Z radością odkrywa świat i pokonuje nowe wyzwania. Wciąż jednak potrzebuje Twojego wsparcia. Aby łatwiej było Ci zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka, wybierz odpowiednie mleko modyfikowane. Sprawdź, jaki produkt będzie pasował do aktywnego szkraba.

piątek, 16.04.2021

Twoje dziecko ma już 2 latka. Jako troskliwy rodzic na pewno zauważyłeś, że każdego dnia maluszek się zmienia, zarówno jeśli chodzi o rozwój psychiczny i emocjonalny, jak i ruchowy. Junior nie rośnie już aż tak intensywnie jak w pierwszym półroczu życia, wciąż jednak się rozwija, uczy nowych rzeczy i poznaje otaczający go świat. Zapewne potrafi już biegać i chętnie się wspina (np. na kanapę). I choć stara się być we wszystkim samodzielny, wciąż potrzebuje Twojej troski… oraz odpowiedniego żywieniowego wsparcia!

Jak powinna wyglądać dieta dwulatka?

Dieta szkraba po 2. roku życia powinna być odpowiednio zbilansowana i urozmaicona. Jeśli podczas Waszych rodzinnych posiłków przestrzegacie zasad zdrowego żywienia, unikacie przetworzonej żywności, bazujecie na produktach wysokiej jakości, a spożywane potrawy są kolorowe i różnorodne, również maluszek może po nie sięgać. Dopilnuj, aby dziecko jadło o względnie stałych porach, spożywało 5 zbilansowanych posiłków dziennie i piło odpowiednią ilość wody. Pamiętaj też, że Twój Junior cały czas rośnie, dlatego w przeliczeniu na kilogram masy ciała potrzebuje niektórych składników pokarmowych znacznie więcej niż dorosły.

Jak widzisz, dieta dwulatka wciąż musi być komponowana ze szczególną uwagą. Dlatego w jego menu (oprócz warzyw, owoców, produktów zbożowych, mięsa, jaj, ryb i dobrej jakości tłuszczy) wciąż bardzo ważną rolę odrywają produkty mleczne. To bardzo ważne, aby w jadłospisie malca codziennie pojawiły się 3 porcje mleka i jego przetworów, które są źródłem m.in. wapnia i białka.

Szukasz pomysłów na pełnowartościowe śniadania, obiady, przekąski i kolacje? Sprawdź nasze przepisy, które powstały z myślą o potrzebach Juniorów w wieku 24-36 miesięcy.

ZOBACZ PRZEPISY

Schemat żywienia dwulatka: mleko modyfikowane czy mleko krowie?

Każdego dnia 2-latek powinien otrzymać około 450 ml (2 kubki) odpowiedniego mleka. Mleko krowie wciąż nie jest najlepiej dopasowane do jego potrzeb – nie zawiera odpowiednio wysokiego poziomu żelaza, witaminy C, witaminy D oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Dodatkowo mleko krowie charakteryzuje się zbyt dużą zawartością białka, które w nadmiarze, jak właściwie każdy składnik, nie jest korzystne dla organizmu dziecka. Mleko modyfikowane powstaje na bazie mleka krowiego, jednak jego skład został zmieniony tak, by ułatwić komponowanie diety dziecka, która jest jednym z warunków jego prawidłowego rozwoju.


Czy wiesz, że...

Mleko modyfikowane, w porównaniu do krowiego, ma niższą zawartość białka oraz więcej żelaza, witaminy C i D oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wszystko z myślą o potrzebach żywieniowych Twojego dwulatka.

Poznaj nowość Nestlé, czyli mleko modyfikowane dla dwulatka

Po 2. roku życia potrzeby żywieniowe maluszka wciąż różnią się od Twoich. Aby je zaspokoić, stworzyliśmy LITTLE STEPS® 4 o smaku waniliowym. Nasze mleko modyfikowane wzbogaciliśmy w witaminy i składniki mineralne. Są one potrzebne do tego, aby Twoje dziecko każdego dnia mogło się prawidłowo rozwijać.

W unikalnej recepturze LITTLE STEPS® 4, które jest kontynuacją karmienia mlekiem modyfikowanym LITTLE STEPS® 3, znajdziesz żelazo (aż 12 razy więcej niż w mleku krowim), czyli składnik przyczyniający się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych. W składzie jest także wapń i witamina D wspomagające rozwój kości. /p>

Dzięki naszej nowości możesz każdego dnia wspierać swojego

Juniora i z dumą obserwować, jak rośnie!

Mleko modyfikowane LITTLE STEPS® 4

 

*Zawiera żelazo**, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych, wapń** i witaminę D** wspomagające rozwój kości. **Zawartość zgodnie z wymogami prawa.
¹„Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia” – badanie ogólnopolskie 2016 rok, Weker H., Socha P., wsp., Instytut Matki i Dziecka, Warszawa 2017.
²Weker H.i wsp., Analiza wartości energetycznej i odżywczej diet dzieci w wieku 13-36 miesięcy – badanie ogólnopolskie, Probl Hig Epidemiol 2013, 94(1): 116-121.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.