MyFeed Personalized Content
25 - 36 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Mleko modyfikowane w diecie dziecka po 2. roku życia

Twoje dziecko skończyło już 2 lata. Potrafi wyrazić swoje potrzeby, intensywnie się rozwija i z każdym dniem zdobywa nowe umiejętności. Choć jego potrzeby żywieniowe są już zupełnie inne niż jeszcze rok temu, w jadłospisie Juniora mleko nadal odgrywa ważną rolę. Jakie mleko dla dwulatka będzie odpowiednie?

4min. czytania Maj 22, 2024

Chyba każdy dwulatek jest bardzo aktywny fizycznie i ciekawy świata. Właśnie dlatego powinnaś zapewnić swojemu maluszkowi odpowiednią ilość energii oraz składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i odkrywania otaczającej nas rzeczywistości. Dla Twojego dziecka w dalszym ciągu mleko jest ważnym źródłem witamin oraz składników mineralnych, które odgrywają kluczową rolę w jego rozwoju psychofizycznym. Podpowiadamy, jakie mleko dla dwulatka będzie najlepsze!

Jakie mleko modyfikowane dla dwulatka?

Ułożenie prawidłowego jadłospisu dla dwulatka i zaspokojenie wszystkich potrzeb małego brzuszka to nie lada wyzwania dla rodziców. Wielu z nich zastanawia się, jakie mleko podać dziecku, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój. Z pewnością mleko krowie dla dwulatka nie jest dobrym rozwiązaniem. Okazuje się bowiem, że jego skład nie jest przystosowany do potrzeb niemowląt i dzieci do 3. roku życia. Zdecydowanie lepiej jest więc wybierać mleko modyfikowane stworzone specjalnie z myślą o Juniorach w poszczególnych przedziałach wiekowych!

Czy wiesz, że...

Mleko modyfikowane jest dobrą alternatywą wobec mleka krowiego. Ma niższą zawartość białka, a także więcej żelaza, witamin C i D oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Powstaje na bazie mleka krowiego, ale jego skład został zmieniony w taki sposób, aby sprostać wymaganiom żywieniowym Twojego Juniora.

Mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4

Pełnowartościowa dieta dziecka po 2. roku życia musi zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin i składników mineralnych. Aby zaspokoić potrzeby żywieniowe Juniora, w jego menu powinny znaleźć się produkty o wysokiej gęstości odżywczej. Przy niewielkiej kaloryczności dostarczają one bogactwa składników potrzebnych do wzrostu i rozwoju, m.in. funkcji poznawczych. W jadłospisie dwulatka nie może też zabraknąć codziennej porcji mleka.

 

Dzieci układają klocki

 

W Nestlé od lat wspieramy rodziców w żywieniu dzieci, dlatego i tym razem mamy dla małych odkrywców coś specjalnego! To mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4, stworzone specjalnie z myślą o dziecku po 2. roku życia. Zawiera ono witaminy i składniki mineralne niezbędne do tego, aby wspierać zdrowy start w przyszłość każdego Juniora! NAN OPTIPRO® Plus 4 to mleko modyfikowane dla dwulatka i dzieci w wieku do 2,5 roku, stworzone przez Nestlé na podstawie 60 lat badań nad mlekiem kobiecym. Stanowi ono kontynuację żywienia mlekiem NAN OPTIPRO® Plus 3 HM-O.

 

NAN Optipro Plus 4 benefity

 

Mleko modyfikowane dla dwulatka – podaj dziecku to, co najlepsze!

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że dziecko po 2. roku życia potrzebuje już tyle samo witaminy D co osoba dorosła. W tym kluczowym momencie rozwoju Junior powinien otrzymywać również: nawet dwukrotnie więcej witaminy A, 90% więcej witaminy C oraz ponad 30% więcej cynku – w przeliczeniu na kilogram masy ciała – niż dorosły. Niestety jadłospis dwulatka nie zawsze pozwala na zaspokojenie wszystkich jego potrzeb. Mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4 powstało specjalnie po to, by ułatwić Ci prawidłowe skomponowanie diety dziecka – tak aby dostarczała mu odpowiednich ilości składników, których Junior potrzebuje.

Czy wiesz, że...

Badania pokazują, że nawet ponad 90% polskich dzieci w wieku 13–36 miesięcy może spożywać niewystarczającą ilość witaminy D. Ile mleka dla dwulatka może przyczynić się do pokrycia tego zapotrzebowania? Okazuje się, że już dwa kubki mleka modyfikowanego NAN OPTIPRO® Plus 4 dziennie wystarczą, aby dostarczyć Juniorowi aż 85% rekomendowanej dziennej dawki tego ważnego składnika. Taka ilość NAN OPTIPRO® Plus 4 zawiera także 75% zalecanej dziennej porcji cynku oraz 80% potrzebnej ilości witaminy A!

Dla zdrowia Twojego maluszka ważna jest urozmaicona, dobrze zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość ruchu. Mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4 stanowi więc doskonałą propozycję dla każdego aktywnego dwulatka. Pamiętaj, aby przygotowywać, stosować i przechowywać je zawsze zgodnie z informacjami zawartymi na opakowaniu – dzięki czemu zachowa ono wysoką jakość. Kiedy zaś Twoje dziecko skończy 2,5 roku, sięgnij po mleko modyfikowane z białkiem dopasowanym do potrzeb Juniora w tym wieku – czyli NAN OPTIPRO® 5.

A jeśli szukasz inspiracji dotyczących innych posiłków Twojego dziecka, skorzystaj z naszej bazy przepisów. Znajdziesz tam pomysły na wyśmienite dania, które powstały z myślą o potrzebach Juniorów w wieku 24–36 miesięcy.

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.