Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

CSS - Nav Links

Article - udostępnij
X
Mleko modyfikowane dla dwulatka
NAN OPTIPRO® Plus 4

Mleko modyfikowane w diecie dziecka po 2. roku życia

Twoje dziecko skończyło już 2 lata. Potrafi wyrazić swoje potrzeby, intensywnie się rozwija i z każdym dniem zdobywa nowe umiejętności. Choć jego potrzeby żywieniowe są już zupełnie inne niż jeszcze rok temu, w jadłospisie Juniora mleko nadal odgrywa ważną rolę.

poniedziałek, 05.11.2018

NAN OPTIPRO® Plus 4

Chyba każdy dwulatek jest bardzo aktywny fizycznie i ciekawy świata. Właśnie dlatego musisz zapewnić swojemu maluszkowi odpowiednią ilość energii oraz składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Dla Twojego dziecka w dalszym ciągu mleko jest ważnym źródłem witamin oraz składników mineralnych, które odgrywają kluczową rolę w jego rozwoju psychofizycznym. Podpowiadamy, które mleko jest najlepsze dla maluszka po skończeniu 2. roku życia!

Jakie mleko dla dziecka po 2. roku życia?

Prawidłowe żywienie i zaspokojenie wszystkich potrzeb małego brzuszka jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Wielu z nich zastanawia się, które mleko podać dziecku, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój. Z pewnością mleko krowie nie jest dobrym rozwiązaniem dla małego dziecka. Okazuje się, że skład mleka krowiego nie jest przystosowany do potrzeb niemowląt i dzieci do 3. roku życia. Zdecydowanie lepiej jest wybierać mleko modyfikowane, stworzone specjalnie z myślą o pierwszych latach żywienia maluszka!

Czy wiesz, że...

Mleko modyfikowane jest dobrą alternatywą dla mleka krowiego. Ma niższą zawartość białka oraz więcej żelaza, witamin C i D oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Powstaje na bazie mleka krowiego, jego skład został jednak zmieniony tak, aby sprostać wymaganiom żywieniowym Twojego Juniora.

Nowość – mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4

Pełnowartościowa dieta dziecka po 2. roku życia musi zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin i składników mineralnych. Aby zaspokoić potrzeby żywieniowe maluszka, w menu dziecka powinny znaleźć się produkty o wysokiej gęstości odżywczej. Przy niewielkiej kaloryczności dostarczają one bogactwa składników potrzebnych do wzrostu i rozwoju, m.in. funkcji poznawczych. W menu Juniora nie może też zabraknąć codziennej porcji mleka.

Mleko modyfikowane 4 dla dwulatka

W Nestlé od lat wspieramy rodziców w żywieniu dzieci, dlatego i tym razem mamy dla małych odkrywców coś specjalnego! To nowe mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4, stworzone specjalnie z myślą o dziecku po 2. roku życia. Zawiera witaminy i składniki mineralne niezbędne, aby wspierać zdrowy start w przyszłość każdego Juniora.

NAN OPTIPRO® Plus 4 od Nestlé zawiera składniki ważne dla wzrostu i rozwoju dziecka

Mleko modyfikowane NAN OPTIPRO Plus 4 dla Juniora

NAN OPTIPRO® Plus 4 stanowi kontynuację żywienia mlekiem NAN OPTIPRO® Plus 3.

Podaj Twojemu dziecku to, co najlepsze!

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że dziecko już w 2. roku życia potrzebuje tyle samo witaminy D, co osoba dorosła. W tym kluczowym momencie rozwoju maluszek powinien otrzymywać nawet 2 razy więcej witaminy A, 90% więcej witaminy C oraz ponad 30% więcej cynku w przeliczeniu na kilogram masy ciała niż dorosły. Niestety, jadłospis dwulatka nie zawsze pozwala na zaspokojenie wszystkich jego potrzeb. Mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4 powstało, by ułatwić Ci prawidłowe skomponowanie diety maluszka. Tak, by dostarczała mu składników, których potrzebuje, w odpowiednich ilościach.


Czy wiesz, że...

Badania pokazują, że nawet ponad 90% polskich maluszków w wieku 13-36 miesięcy może spożywać niewystarczającą ilość witaminy D. Już 2 kubki mleka modyfikowanego NAN OPTIPRO® Plus 4 dziennie wystarczą, aby dostarczyć dziecku aż 85% dziennego zapotrzebowania na ten ważny składnik. Taka ilość NAN OPTIPRO® Plus 4 zawiera także aż 75% zalecanej dziennej porcji cynku oraz 80% potrzebnej ilości witaminy A!

Dla zdrowia Twojego maluszka ważna jest urozmaicona, odpowiednio zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość ruchu. Mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® Plus 4 to doskonała propozycja dla każdego aktywnego dwulatka.

Pamiętaj, by przygotowywać, stosować i przechowywać je zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Dzięki temu zachowa wysoką jakość. Kiedy Junior skończy 2,5 roku, sięgnij po kolejne mleko modyfikowane z wysokiej jakości białkiem OPTIPRO®, czyli NAN OPTIPRO® 5.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

Mamy oceniają tę treść na 0/5
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.