Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

O czym musi wiedzieć mama i tata?

Rodzicielskie porady

Bycie rodzicem wcale nie musi być trudne! Sprawdź, jak poradzić sobie z apetytem maluszka, poznaj schemat żywienia niemowląt i zadbaj o prawidłową wagę dziecka. Sprytnie przygotuj Juniora do korzystania z nocnika, zadbaj o bezpieczeństwo szkraba w domu i przygotuj mu cudowne przyjęcie urodzinowe z grami i zabawami dopasowanymi do jego wieku.

Jak sobie radzić z jadkiem i niejadkiem?

Rodzice często zadają sobie pytanie, jak karmić swoje dziecko prawidłowo, aby zapewnić mu właściwy rozwój. Dowiedz się, ile posiłków i jakie porcje podawać dziecku, aby dostarczyć mu właściwą ilość potrzebnych składników odżywczych.

Dowiedz się więcej

Schemat żywienia niemowląt – tabela

Gdy przychodzi czas na rozszerzenie diety Twojego maluszka skonsultuj się z lekarzem pediatrą, kiedy najlepiej będzie podać dziecku pokarm inny niż mleko mamy, np. krem z warzyw czy mus z owoców. Sprawdź, jak wygląda schemat żywienia dzieci w 1. roku życia.

Dowiedz się więcej

Pomysł na pierwsze urodziny dziecka

Od narodzin Twojego maluszka minął już rok? Trzeba to uczcić! Pierwsza świeczka, tort i goście... Podpowiadamy Ci, co zrobić, by ten dzień nabrał uroczystego charakteru. Sprawdź, jak przygotować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe i wybrać idealny prezent dla rocznego dziecka.

Dowiedz się więcej

Jak zadbać o prawidłową wagę dziecka?

Nawyki żywieniowe Twojego dziecka kształtujesz już od pierwszego dnia jego życia. Prawidłowe żywienie maluszka nie tylko ma znaczenie dla jego rozwoju, lecz także zapobiega pojawieniu się u niego w przyszłości chorób. Jak dbać zatem o prawidłowe i zdrowe odżywianie dziecka?

Dowiedz się więcej

Jak bawić się z niemowlakiem – gry i zabawy

Relacja rodzic−dziecko to wyjątkowo silna więź, która ma ogromny wpływ na rozwój maleństwa. Jak ją pielęgnować, aby obu stronom przyniosła to, co najlepsze? Zabawy z niemowlakiem to z pewnością świetny sposób na pogłębianie tej więzi i poznawanie osobowości Twojego dziecka.

Dowiedz się więcej

Nauka samodzielnego jedzenia

Twoje dziecko interesuje się jedzeniem i chce samo sięgać po kawałki na talerzu? To świetnie! Czas, aby spróbowało samodzielnie zjeść swój posiłek! Podpowiemy Ci, jak można mu w tym pomóc: jak można inspirować maluszka, aby nauka szła szybciej i jakie posiłki mogą mu pomóc w nauce samodzielnego jedzenia.

Dowiedz się więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu i najbliższym otoczeniu?

Poznaj zasady, których przestrzeganie zwiększy bezpieczeństwo Twojego maluszka w domu i poza nim. Dowiedz się, jak zorganizować przestrzeń, aby funkcjonować w niej wygodnie, nie narażając zdrowia dziecka.

Dowiedz się więcej

Jak przekonać dziecko do nocnika?

Czekasz niecierpliwie na moment, w którym Twój maluszek pozbędzie się wreszcie pieluch, a Ty związanych z tym niemałych wydatków? Chciałabyś już z dumą powiedzieć, że Twoja pociecha wreszcie woła siusiu? Jak pomóc dziecku nauczyć się siadać na nocnik, a czego nie wolno robić, by nie opóźnić tego procesu?

Dowiedz się więcej

krzeseeko dla niemowlaka oco zadowoleni rodzice armi u_dziecko

Jak wybrać krzesełko do karmienia dla dziecka?

Fotelik do karmienia to przydatny gadżet, dzięki któremu mama i tata mogą spożywać posiłki przy jednym stole ze swoim maluszkiem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka dla niemowlaka, kiedy najlepiej je kupić i co sprawia, że szkrab będzie siedział w nim wygodnie i bezpiecznie? Przeczytaj artykuł i zdecyduj, jaki model będzie najlepszy w Waszym konkretnym przypadku.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.