Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

O czym musi wiedzieć mama i tata?

Rodzicielskie porady

Bycie rodzicem wcale nie musi być trudne! Sprawdź, jak poradzić sobie z apetytem maluszka, poznaj schemat żywienia niemowląt i zadbaj o prawidłową wagę dziecka. Sprytnie przygotuj Juniora do korzystania z nocnika, zadbaj o bezpieczeństwo szkraba w domu i przygotuj mu cudowne przyjęcie urodzinowe z grami i zabawami dopasowanymi do jego wieku.

dziecko jedzące marchewkę

Jak sobie radzić z jadkiem i niejadkiem?

Rodzice często zadają sobie pytanie, jak karmić swoje dziecko prawidłowo, aby zapewnić mu właściwy rozwój. Dowiedz się, ile posiłków i jakie porcje podawać dziecku, aby dostarczyć mu właściwą ilość potrzebnych składników odżywczych.

Dowiedz się więcej

kobieta karmiąca dziecko łyżeczką

Schemat żywienia niemowląt – tabela

Gdy przychodzi czas na rozszerzenie diety Twojego maluszka skonsultuj się z lekarzem pediatrą, kiedy najlepiej będzie podać dziecku pokarm inny niż mleko mamy, np. krem z warzyw czy mus z owoców. Sprawdź, jak wygląda schemat żywienia dzieci w 1. roku życia.

Dowiedz się więcej

pierwsze urodziny dziecka

Pomysł na pierwsze urodziny dziecka

Od narodzin Twojego maluszka minął już rok? Trzeba to uczcić! Pierwsza świeczka, tort i goście... Podpowiadamy Ci, co zrobić, by ten dzień nabrał uroczystego charakteru. Sprawdź, jak przygotować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe i wybrać idealny prezent dla rocznego dziecka.

Dowiedz się więcej

dziecko na wadze

Jak zadbać o prawidłową wagę dziecka?

Nawyki żywieniowe Twojego dziecka kształtujesz już od pierwszego dnia jego życia. Prawidłowe żywienie maluszka nie tylko ma znaczenie dla jego rozwoju, lecz także zapobiega pojawieniu się u niego w przyszłości chorób. Jak dbać zatem o prawidłowe i zdrowe odżywianie dziecka?

Dowiedz się więcej

zabawa z dzieckiem

Jak bawić się z niemowlakiem – gry i zabawy

Relacja rodzic−dziecko to wyjątkowo silna więź, która ma ogromny wpływ na rozwój maleństwa. Jak ją pielęgnować, aby obu stronom przyniosła to, co najlepsze? Zabawy z niemowlakiem to z pewnością świetny sposób na pogłębianie tej więzi i poznawanie osobowości Twojego dziecka.

Dowiedz się więcej

nauka samodzielnego jedzenia

Nauka samodzielnego jedzenia

Twoje dziecko interesuje się jedzeniem i chce samo sięgać po kawałki na talerzu? To świetnie! Czas, aby spróbowało samodzielnie zjeść swój posiłek! Podpowiemy Ci, jak można mu w tym pomóc: jak można inspirować maluszka, aby nauka szła szybciej i jakie posiłki mogą mu pomóc w nauce samodzielnego jedzenia.

Dowiedz się więcej

bezpieczeństwo dziecka w domu

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu i najbliższym otoczeniu?

Poznaj zasady, których przestrzeganie zwiększy bezpieczeństwo Twojego maluszka w domu i poza nim. Dowiedz się, jak zorganizować przestrzeń, aby funkcjonować w niej wygodnie, nie narażając zdrowia dziecka.

Dowiedz się więcej

jak przekonać dziecko do nocnika

Jak przekonać dziecko do nocnika?

Czekasz niecierpliwie na moment, w którym Twój maluszek pozbędzie się wreszcie pieluch, a Ty związanych z tym niemałych wydatków? Chciałabyś już z dumą powiedzieć, że Twoja pociecha wreszcie woła siusiu? Jak pomóc dziecku nauczyć się siadać na nocnik, a czego nie wolno robić, by nie opóźnić tego procesu?

Dowiedz się więcej

krzesełko do karmienia dziecka

Jak wybrać krzesełko do karmienia dla dziecka?

Fotelik do karmienia to przydatny gadżet, dzięki któremu mama i tata mogą spożywać posiłki przy jednym stole ze swoim maluszkiem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka dla niemowlaka, kiedy najlepiej je kupić i co sprawia, że szkrab będzie siedział w nim wygodnie i bezpiecznie? Przeczytaj artykuł i zdecyduj, jaki model będzie najlepszy w Waszym konkretnym przypadku.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.