Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
Mama przygotowująca posiłek dla dziecka

Przepisy na dania z Nestlé Sinlac

Z pomocą Nestlé Sinlac możesz przyrządzić mnóstwo dań. Sprawdź, jak przygotować m.in. bezglutenowe kluseczki bananowe, placuszki czy zapiekankę. Rozszerzaj dietę maluszka z naszą pomocą i pozwól dziecku poznawać nowe smaki oraz konsystencje także na diecie eliminacyjnej.

wtorek, 21.07.2020

Doskonale wiemy, że przygotowanie smacznego i zdrowego menu dla dziecka, które jest na diecie eliminacyjnej, wymaga niekiedy od rodziców dużego wysiłku. Dodatkowo w układaniu jadłospisu dla alergika lub dziecka z nietolerancją pokarmową należy stale uważać na to, co znajduje się na talerzu i w miseczce dziecka. Podpowiadamy, jakie przepisy na dania z Nestlé Sinlac możesz przygotować swojemu maluszkowi, któremu zaczynasz rozszerzać dietę.

Nestlé Sinlac na diecie eliminacyjnej

Gdy u dziecka wystąpi np. alergia pokarmowa na białka mleka krowiego, soję czy gluten, produkty z tymi alergenami muszą być wyłączone z jego codziennej diety. Podobnie należy postąpić przy nietolerancji laktozy, wynikającej z niedobory enzymu laktazy. Aby maluszkowi dostarczyć witamin i składników mineralnych, należy odpowiednio skomponować jego dietę.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Nestlé Sinlac, czyli bezglutenowy produkt zbożowy dla niemowląt i małych dzieci po 4. miesiącu życia, szczególnie polecany maluszkom na diecie eliminacyjnej. Nestlé Sinlac ma delikatny smak, dlatego można go dodawać do warzywnych i owocowych przecierów oraz do pierwszych zupek jarzynowych.

W razie konieczności zrezygnowania ze spożycia białka zawartego w mleku czy soi, ważne jest włączenie do diety innego, również wartościowego, źródła białka. Nestlé Sinlac zawiera białko roślinne pochodzące z chleba świętojańskiego i ryżu. W przypadku alergii i/lub nietolerancji pokarmowej skonsultuj dietę dziecka z pediatrą.

Broszura z przepisami dla dziecka, dla Ciebie i całej rodziny!

Z myślą o Tobie i maluszku opracowaliśmy broszurę z przepisami, które bazują na produkcie zbożowym Nestlé Sinlac w wersji tradycyjnej lub bez dodatku cukru*. Mamy nadzieję, że dzięki nam rozszerzanie diety dziecka będzie dla Ciebie łatwe i przyjemne – nawet wtedy, gdy maluszek ma alergię na białko mleka krowiego, białko soi, gluten czy stwierdzoną nietolerancję laktozy. To jednak nie wszystko!

Jeżeli jesteś mamą małego dziecka i karmisz piersią, a lekarz zalecił Ci dietę eliminacyjną, wykluczając z Twojego jadłospisu np. mleko, także możesz sięgnąć po broszurę Nestlé Sinlac. Przepisy, które tam znajdziesz to pomysły na przeróżne dania i przekąski, które możesz przygotować dla maluszka, dla siebie i dla całej rodziny. Oto krótka zapowiedź tego, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nestlé Sinlac – przepis na zupkę z brokułów po 4. miesiącu

Więcej pomysłów na przepisy Nestlé Sinlac dla dzieci na diecie eliminacyjnej znajdziesz w naszym e-booku. Wystarczy, że ściągniesz broszurę, klikając w przycisk POBIERZ. Wydrukuj ją i trzymaj w widocznym miejscu, np. w kuchni. Poznaj również jadłospis dla małego alergika po 6. miesiącu życia. Mamy nadzieję, że dzięki nam zawsze będziesz mieć pod ręką pomysł na zdrowy i pyszny posiłek!

POBIERZ BROSZURĘ Z PRZEPISAMI

* Zawiera naturalnie występujące cukry.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.